تاکید بر تقویت هم کاری‌های دفاعی تهران و آنکارا

در باب دفاع و امنیت نوشته ای داریم با عنوان “تاکید بر تقویت هم کاری‌های دفاعی تهران و آنکارا” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته گروه دفاعی ایمنی دفاع پرس، درجریان دیدار جانشین مدیرعامل ستادکل نیرو‌های مسلح ترکیه و معاون وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران که در محل ستاد مشترک ارتش ترکیه  صورت گرفت امیر سرتیپ دوم محمد احدی معاون وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران و ارتشبد امید دوندار جانشین مدیرعامل ستاد کل نیروهای مسلح ترکیه بر تقویت و پیشرفت هم کاری‌های دفاعی فی‌مابین و حفظ تمایت ارضی و احترام به حاکمیت ملی کشورها در منطقه تأکید کردند.

در این دیدار طرفین ضمن گفت‌وگو در باب هم کاری‌های دو جانبه و تفاوت منطقه‌ای، هم کاری‌های دفاعی و نظامی میان دو کشور را باعث تقویت مناسبات دو جانبه و در راستای حفظ ثبات، صلح و امنیت در منطقه ارزیابی کردند.

معاون وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران که بر طبق دعوت شوای آلپای معاون وزیر دفاع ترکیه به آنکارا سفر کرده است، با معاون وزیر دفاع ترکیه ملاقات و در باب موضوعات مورد توجه گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.

در این دیدار سرتیپ دوم محمد احدی دعوت‌نامه امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران را به نورالدین جانیکلی وزیر دفاع ترکیه برای سفر رسمی به تهران تسلیم وی کرد.

در این سفر به علاوه از طرف دیگر معاون وزیر دفاع جمهوری اسلامی و هیأت بهمراه معاون و مستشاری صنایع دفاعی جمهوری ترکیه دیدار و از صنایع دفاعی این کشور بازدید کردند.

انتهای پیغام/ ۱۱۴

امیدواریم نوشته “تاکید بر تقویت هم کاری‌های دفاعی تهران و آنکارا” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

حتما بخوانید   روزشمار دفاع مقدس (13 آبان)
نویسنده : 
تاریخ انتشار : اسفند ۲۵, ۱۳۹۶
دسته بندی : دفاع و امنیت

دیدگاههای کاربران