ترفند جالب شهید مدافع حرم برای پنهان کردن مجروحیتش از خانواده

در باب حماسه و جهاد نوشته ای داریم با عنوان “ترفند جالب شهید مدافع حرم برای پنهان کردن مجروحیتش از خانواده” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته گروه حماسه و جهاد دفاع پرس، همسر شهید مدافع حرم احمد گورزی در این مراسم با بیان اینکه ۲۸ دی ماه سال ۹۲ بود که بعد از کلی تلاش و نتیجه نگرفتن در باب منصرف کردن احمدآقا ما ازدواج کردیم، گفت: دوست من همسر یکی از دوستان احمدآقا بودم و از طرف دیگر خانواده ما و احمدآقا با یکدیگر همسایه بودیم.

زهرا رضائی اضافه کرد: به همسر علاقه به آنها پیغام داده بودند که من از خانم رضائی خوشم می‌آید، در روزهای قبل از خواستگاری و آشنایی، ما شرط و شروط فراوانی گذاشتیم و همه را پذیرفتند و گفتند «من همه شروط شما را می پذیریم با اینحال یک شرط دارم می خواهم شرایط کاری و مأموریت های شغلی ام را تحمل کنید» من هم پذیرفتم.

وی با بیان اینکه روز خواستگاری تنها آمدند، اظهار داشت: می دانستم خانواده شان مخالف این ازدواج هستند و تمام تلاشم را کردم تا منصرفشان کنم از ازدواج باخودم، با اینحال نشد و نتیجا گفتند من تا با شما ازدواج نکنم کوتاه نمی آیم.

رضائی عنوان کرد: مدتی که همسر شهید احمد گودرزی بودم، برایم مانند خواب و رویایی است که دیگر تکرار نمی شود. دفعه اولی که رفتند سوریه وقتی برگشتند در خانه لباس های ضخیم می پوشیدند، چند لایه لباس می پوشیدند همزمان با اینکه احمدآقا عادت به لباس پوشیدن زیاد نداشتند.

حتما بخوانید   سختی‌هایی که به امید دیدار با رهبر انقلاب راحت می‌شد

وی تصریح کرد: وقتی پرسیدم چرا اینقدر لباس می پوشی در جوابم گفت که سوریه هوا خیلی سرد است و ما چون آنجا مجبوریم چندلایه لباس بپوشیم عادت کرده ام. بعدا متوجه شدم قبل از آمدن به منزل مجروح شده بودند و حتی یک هفته در بیمارستان بقیه الله بستری بودند و چون زخمی بودند لباس زیاد می پوشیدند که من متوجه نشوم.

همسر شهید مدافع حرم احمد گورزی با بیان اینکه روزهای اول فکر می‌کردم شرایط کاری به همین مأموریت های اداری اتلاق می شود، ادامه داد: اولین بار که به من گفتند می خواهند بروند سوریه ۳ ماه طول کشید، دفعه دوم به من گفتند برای آموزش ۸۰۰ نفر نیرو می روند یزد که بعدا متوجه شدم با همان نیروهای فاطمیون اعزام شدند.

وی با بیان اینکه خبر شهادتشان را به من نگفتند و بطور کلی اتفاقی متوجه شدم، گفت: با فرزندم که احمدآقا هیچ وقت ندیدش چون دو ماه بعد از اعزام دوم احمدآقا متولد شد، رفته بودم نزدیک خانه پدری‌شان، دیدم جمعی از اهالی محل مشکی پوشیده و تصویر احمدآقا را چاپ کرده اند و می خواهند بروند منزل مادرشان تا خبر شهادت همسرم را بدهند که من متوجه شدم.

زهرا رضائی با تأکید بر اینکه روزهای بعد از شهید احمد گودرزی به ما خیلی سخت می گذرد، اضافه کرد: اصلا بین روزهای بودنش با نبودنش خیلی فرق است این ایام دلمان پر است و امیدمان کم شده است و وقتی که می بینم مراکز فرهنگی که مرکز توجه و حضور مردم هستند مانند فرهنگسرای گلستان برای خانواده شهدا ارزش قائل می شوند امید از نو پیدا میکنم.

حتما بخوانید   ساماندهی گلزارهای شهدای روستاها تا انتهای سال 97

همسر شهید مدافع حرم احمد گودرزی با بیان اینکه مدتها بود که روحیه خوبی نداشتم و مراسم های فراوانی دعوت می شوم با اینحال انرژی خوبی نمی گرفتم، تصریح کرد: فرهنگسرای گلستان و مراسم تجلیلی که ترتیب داده بودند آنقدر خودمانی و صمیمانه بود که فراموش نمیکنم امیدی در دلم زنده شد و امیدوار شدم که همسران شهیدان و یاد و خاطره شهدای مدافع حرم برای مردم از ارزش بالایی دارا است؛ خوشحالم فرهنگسرای گلستان پیشقدم تجلیل از خانواده های شهدای مدافع حرم است.

شهید مدافع حرم احمد گودرزی از نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود که در اثنای انجام یکی از مأموریت‌های محوله، در تاریخ ۱۷ اسفند سال ۹۴ در کشور سوریه  به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

ویژه برنامه «در كوي نيكنامان» با نیت ترویج سبک زندگی اسلامی، باورهای دینی، ایجاد روحیه دفاع و شهادت به اشتراک عموم مردم، گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم، بیان مواضع فکری و عقیدتی شیعه در فرهنگسرای گلستان برگزار می شود و علاقمندان به کمپانی در این برنامه می توانند به نشانی فرهنگسرای گلستان واقع در نارمک، میدان هلال احمر، خیابان گلستان، فرهنگسرای گلستان مراجعه کنند و یا جهت کسب معلومات بیشتر با تلفن ۷۷۸۱۵۱۷۳ رابطه بگیرند.

امیدواریم نوشته “ترفند جالب شهید مدافع حرم برای پنهان کردن مجروحیتش از خانواده” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : مرداد ۷, ۱۳۹۶
دسته بندی : حماسه و جهاد

دیدگاههای کاربران