تفحص‌گران حلقه اتصال شهدا و نسل تازه را محکم کردند/ ماجرای تفحص شهدای فاطمیون

در باب حماسه و جهاد نوشته ای داریم با عنوان “تفحص‌گران حلقه اتصال شهدا و نسل تازه را محکم کردند/ ماجرای تفحص شهدای فاطمیون” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته خبرنگار حماسه و جهاد دفاع پرس، شانزدهمین سالگرد شهید مجید پازوکی عصر امروز با حضور سردار حسین اسداللهی فرمانده لشکر ۲۷ محمدرسول الله (ص) و خانواده معزز شهید در هیات شهدای تفحص برگزار شد.

سردار اسداللهی در این مراسم به سخنرانی پرداخت و اظهار داشت: هر گوشه از تاریخ دفاع مقدس را بنگریم، یک واقعه از عاشورا در آن رخ داده است. دفاع مقدس بر گرفته از فرهنگ عاشورا است.

وی اضافه کرد: ملت ایران هر آنچه داشتند از جان و مال به میدان نبرد آوردند. به این خاطر ما توانستیم با دست خالی با اینحال توسل به خدا و از خودگذشتگی ملت، پیروز جنگ تحمیلی شویم.

سردار اسداللهی خاطرنشان کرد: ملت ایران کم لطفی و فراز و نشیب ها را می‌بینند با اینحال چون ولایت مدار هستند، تمام  مشکلات را تحمل می کنند.

فرمانده لشکر ۲۷ محمدرسول الله (ص) ادامه داد: تخریبچی ها و تفحص گران نور، نتوانستند بی اختلاف درمقایسه با خانواده های چشم انتظار باشند.

وی اضافه کرد: در اولین سال های بعد از انتهای دوران دفاع مقدس، فاصله با شهدا احساس نمی شد با اینحال کم کم روزمرگی دلیل شد تا از شهدا فاصله بگیریم. تفحص گران بودند که هر ساله با تفحص شهدا و تشییع پیکرها به وسیله مردم، دفاع مقدس را زنده نگه داشتند. در طول سه دهه قبلی، هر ساله به مناسبت های مختلف شهدا به کشور بازگشته و تشییع می شوند.

حتما بخوانید   لحظه دقیق مراسم تشییع پیکر شهید حججی متعاقبا مطرح می‌شود

سردار اسداللهی اذعان داشت: پازوکی ها و محمودوندها حلقه شهدا و نسل امروز را وصل کردند و اجازه ندادند شهدا فراموش شوند.

فرمانده لشکر ۲۷ محمدرسول الله (ص) با اشاره به یادواره شهدا در یکی از روستاهای شمال کشور گفت: در مراسم مختلف برگه های متفاوتی با مضمون حضور در سوریه به دستم می‌رسد. در این مراسم نیز چند نامه بدستم رسید که ابتدا گمان کردم درخواست اعزام به سوریه است با اینحال با کمال تعجب دیدم که درخواست داشتند یک شهید گمنام در روستایشان تدفین شود. از اهالی روستا جویا شدم که چرا به توجه به شهدا در روستا، چنین درخواستی صورت گرفته است؟ جواب دادند که این روستا شهیدی ندارد و یادواره در دست به شهدای دیگر روستاها است. این روستا شهیدی نداشت با اینحال حلقه اتصال به شهدا محکم بود.

وی عنوان کرد: گاهی گمان می کنیم که بدست آوردن مقام و شخصیت شهید، کار دشوار و دست نیاقتنی است. نسلی که جنگ را ندیده با کمپانی در  مجالس یادبود شهدا، با دفاع مقدس آشنا می‌شود.  امروز نسل دهه ۷۰ با تاسی از رشادت رزمندگان دفاع مقدس برای دفاع از حرم آل الله، کیلومترها دورتر از فاصله کشور می روند.

وی ادامه داد: نسل دهه ۷۰ با کمپانی در مجالس یادبود شهدای دفاع مقدس، حلقه اتصال را حفظ کردند و فرهنگ دفاع مقدس را زنده نگه داشتند که سهمی از این حلقه اتصال به بچه های تفحص بر می گردد.

سردار اسداللهی خاطرنشان کرد: نیروهای تفحص آموختند که می توان جنگید و تا آخر در صحنه ماند.

حتما بخوانید   شهدا افسران حریق به اختیار نظام و انقلاب از قبلی تا به این لحظه

فرمانده لشکر ۲۷ محمدرسول الله (ص) با بیان اینکه تفحص گران نور با انتساب به زینب کبری (س) فعالیت کردند، ادامه داد: یکی از دوستان روایت می کرد که گروهی از لشکر فاطمیون در عملیاتی کمپانی کردند و شش شهید دادند. پیکر شهدا در منطقه جا ماند. ۲۰ روز بعد نیروها تصمیم می گیرند که پیکر شهدا را به عقب منتقل کنند، امداد غیبی به کمکشان می آید و هوا تاریک و غبارآلود می شود. نیروها در این گمان بودند که پیکر شهدا را متلاشی شده پیدا خواهند کرد با اینحال با عطر شهدا آن ها را سالم می یابند.

انتهای پیغام/ ۱۳۱

امیدواریم نوشته “تفحص‌گران حلقه اتصال شهدا و نسل تازه را محکم کردند/ ماجرای تفحص شهدای فاطمیون” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : مهر ۱۷, ۱۳۹۶
دسته بندی : حماسه و جهاد

دیدگاههای کاربران