تفکر پیشرو و مردم‌ محور در جلوگیری از دشمن عامل عبور از مساله‌های بزرگ ملی/ هزینه مقاومت برابر دشمن نسبتا پایین‌تر از هزینه سازش است

در باب دفاع و امنیت نوشته ای داریم با عنوان “تفکر پیشرو و مردم‌ محور در جلوگیری از دشمن عامل عبور از مساله‌های بزرگ ملی/ هزینه مقاومت برابر دشمن نسبتا پایین‌تر از هزینه سازش است” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته خبرنگار دفاعی ایمنی دفاع پرس، سردار سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در همایش پیشکسوتان جهاد و شهادت استان تهران با گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل و شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، مدافعان حرم و شهدای جبهه مقاومت اسلامی، نقش مردم در حل دغدغه های و مشکلات فراروی کشور را مهم و بی بدیل توصیف و اظهار داشت: تفکر مقابله موفق با بحران های بزرگ بدون حضور مردم میسر نیست و هیچ گاه نباید تفکر نگاه به مردم را مزاحم پیشبرد برنامه‌ها و سیاست‌های کشور دانست، همانگونه که باور و نگاه به مردم در جنگ تحمیلی  موفق شد دستاوردی بزرگ را برابر صف آرایی جهان استکبار برای ما رقم بزند.

سرلشکر جعفری بنی صدر را نمونه برتر و از طلایه داران مزاحم دانستن نقش مردم در حل مسئله جنگ خواند و اظهار کرد: بنی صدر با تفکر لیبرالی و اهمیتی که به شیوه جنگ کلاسیک می‌داد، مانع حضور تفکر پیشرو و نقش آفرینی مردم در جنگ تحمیلی دشمنان بود و با استناد به همین نحوه دید نیز مانع واگذاری سلاح و ابزارهای به سپاه با اسم یک نیروی پیشرو و مردمی بود.

وی اضافه کرد: درحالی که بعد از حذف بنی‌صدر و تحول تفکر در فرماندهی و مدیریت اجرایی صحنه نبرد که توام با حاکم شدن نگاه پیشرو و نقش آفرینی مردم بود، بعد از ۸ ماه بیننده آزادسازی خرمشهر و دیگر جاهای اشغالی کشورمان از لوث وجود پلید ارتش بعثی صدام بودیم.

حتما بخوانید   تمرین تزکیه نفس در نوشتار شهید مدافع حرم

فرمانده کل سپاه تجارب ارزشمند دوران دفاع مقدس را چراغ راهنمای امروز و فردای ما برای حل مشکلات بزرگ جامعه و بحران های ملی توصیف و تصریح کرد: الگوی تفکر پیشرو و مردم پایه دفاع مقدس ملت ایران امروز در جغرافیای مقاومت اسلامی الگوی رزمندگان قرار گرفته و پیروزی‌های بزرگ و تاریخ‌ساز علیه تروریسم تکفیری و جنگ‌های نیابتی را رقم زده است.

وی تفکر پیشرو و مردم محور را عامل پیروزی در صحنه های جنگ و نبرد سخت با دشمنان دانست و گفت: این دستاورد بزرگ دفاع مقدس، تجربه ای است که برای همه دوران ها و بحران های ملی در کشور می تواند حلال مشکلات و عامل عبور از مساله های بزرگ قرار گیرد.

سرلشکر جعفری پیشتر خاطرنشان کرد: حل مشکلات کشوردر عرصه های مختلف حتی در عرصه اقتصاد، راحت تر از جنگ است، با اینحال باید با نگاه ایستادگی و مقاومت در مقابل دشمن و باور به حل مسائل و مشکلات کشور به وسیله مردم، پای در میدان مبارزه گذاشت تا به فضل الهی همانگونه که دوران دفاع مقدس به دورانی باشکوه و اقتدار آفرین برای نظام اسلامی و ملت ایران مبدل شد، در عرصه جنگ اقتصادی نیز بتوانیم بر توطئه و خباثت دشمنان فائق آییم.

وی از حضور و ایفای نقش قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء سپاه در عرصه سازندگی با اسم بیننده مثال درستی برای نقش پذیری مردم در عرصه عمران و آبادانی کشور یاد کرد و با قدر دانی ازاقدامات و تلاش های پیشرو و جهادی قرارگاه در حل مشکلات مردم به ویژه رفع سخت اخیرآب آشامیدنی مردم استان خوزستان، گفت: بی تردید در صورتی که این روحیه و تفکر در دیگر عرصه ها نیز مورد اهتمام قرار گیرد بیننده پیشرفت و پیش روندگی به هر میزان بیشتر در آن عرصه ها خواهیم بود.

حتما بخوانید   بی اعتمادی به آمریکا مسئله تازه ای نیست/ بدقولی مدیران در تامین اعتبارات کمیته جستجوی مفقودین

سرلشکر جعفری پیشتر تصریح کرد: فشارها و دشمنی‌های دشمنان از ابتدای پیروزی انقلاب تا اینجای کار پیوسته وجود داشته و بدیهی است که انقلاب اسلامی با اسم نمونه برتر جلوگیری از ظلم و یاری گر مظلومان، با فشارهای همه‌جانبه دشمن مواجه شود، با اینحال راه جلوگیری از این توطئه‌ها نگاه به درون و استفاده از باورانقلابی است که با حل آن مشکلات نیز حل خواهد شد.

ایشان پیشتر تصریح کرد: نگاه ایستادگی و مقاومت بدون نگاه به بیرون، با تکیه به مردم مبنای پیروزی نظام و ملت ایران طی چهار دهه واپسین به ویژه در صحنه های سخت و دشوار بوده است و تاکید می‌کند هزینه مقاومت برابر دشمن نسبتا پایین تر از هزینه سازش است.

فرمانده کل سپاه با اشاره به پیشرفت ها و اقتدار امروز جمهوری اسلامی ایران در عرصه دفاعی و ایمنی یادآور شد: حاکم بودن مبنای فکری و دیدگاه مدیریتی باور به مردم و نگاه پیشرو باعث شده است که در عرصه امنیت و دفاع از شرایط بسیار مطلوبی دارا باشیم.

وی ایفای نقش مردم در عرصه های مختلف اقتصادی، فرهنگی ،اجتماعی و سیاسی را از نکات مورد تاکید مقام معظم رهبری (مدظله العالی) برشمرد و خاطرنشان کرد: پیشکسوتان دفاع مقدس نیز با سود گیری از تجارب ارزشمند دوران مقاومت و ایستادگی ، می توانند در رفع مشکلات و دغدغه های مردم  حضورو نقش آفرینی اثربخش داشته باشند.

سرلشکر جعفری در انتهای با اشاره به مواضع قاطعانه مدیرعامل‌جمهور برابر شیطنت واپسین امریکایی ها در دیزاین تحریم های تازه نفتی علیه ایران و ابراز امیدواری درمقایسه با عملی شدن آن در صورت لزوم و تاکید بر همراه بودن آحاد مردم و مسئولین نظام در این عرصه، تصریح کرد: یقینا، در شرایط محتمل با عملی شدن مواضع واپسین مسئولین اجرایی کشور که در حال پیش گرفتن نگاه و نگاه پیشرو در صحنه نبرد امروز با دشمن به ویژه امریکای مکار و جنایتکار هستند، می توان به دشمنان فهماند که بهره برداری از تنگه هرمز برای همه و یا برای هیچ کس چه معنا و مفهومی می تواند داشته باشد.

حتما بخوانید   تصویر دروغین داعش در قاب نقره‌ای سینماهای اروپا

ذکر این نکته در اینجا حائز اهمیت است؛ در انتهای این مراسم با حضور فرمانده کل سپاه، از جمعی از فرزندان شهدا  و پیشکسوتان دوران دفاع مقدس تقدیر شد.

انتهای پیغام/

امیدواریم نوشته “تفکر پیشرو و مردم‌ محور در جلوگیری از دشمن عامل عبور از مساله‌های بزرگ ملی/ هزینه مقاومت برابر دشمن نسبتا پایین‌تر از هزینه سازش است” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : تیر ۱۵, ۱۳۹۷
دسته بندی : دفاع و امنیت

دیدگاههای کاربران