تفکیک نقض برجام به فاحش و غیر فاحش، بی‌راهه رفتن است/ برداشت آمریکا از قطعنامه‌های شورای امنیت بطور کلی غلط است

در باب دفاع و امنیت نوشته ای داریم با عنوان “تفکیک نقض برجام به فاحش و غیر فاحش، بی‌راهه رفتن است/ برداشت آمریکا از قطعنامه‌های شورای امنیت بطور کلی غلط است” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

سردار سرتیپ «سید مسعود جزایری» سخنگوی ارشد نیروهای مسلح در گفت‌وگو با خبرنگار دفاعی ایمنی دفاع پرس، در خصوص گسترش تحریم‌ها علیه ایران به وسیله آمریکا و محکوم شدن پرتاب ماهواره‌بر «سیمرغ» از جانب آمریکا، انگلیس، فرانسه و آلمان، اظهار داشت: ایران جزو ۱۰ کشوری است که تمامی لوازم و قابلیت ها مرتبط به پرتاب ماهواره را در داخل کشور دارد و از این جهت، این موفقیت‌های علمی و فناورانه را به دست‌اندرکاران آن، وزارت دفاع و مراکز علمی و پژوهشی کشور تبریک می‌گوییم.

 

وی اضافه کرد: به دلیل آنکه آمریکا و اروپا نمی‌توانند بیننده پیشرفت‌های جمهوری اسلامی ایران باشند، با تست واپسین که در عرصه پرتاب ماهواره‌بر انجام گرفت، پایه مخالفت را بنا نهادند تا جایی که آمریکایی‌ها آن را ناقض قطعنامه‌های شورای امنیت تلقی کردند که به لحاظ حقوقی این برداشت بطور کلی غلط است.

 

سردار جزایری تصریح کرد: از لحاظ ما نگاه آمریکا و چندین عدد از کشورهای اروپایی، بطور کلی بی ارزش است و اثری در مسیر پیشرفت‌های ما ندارد.

 

ایشان در جواب به سوالی در خصوص برنامه جلوگیری از اعمال ماجراجویانه آمریکا که در مجلس در حال بررسی است، گفت: اعمال آمریکا مطمئنا نقض برجام است و طبیعی می‌باشد که باید با آن اعمال مخالفت و مقابله بشود؛ ضمن اینکه در تحریم‌های تازه، حربه دیگری از سناریوهای تخریبی آمریکا علیه کشورمان را می‌شود به روشنی مشاهده کرد.

حتما بخوانید   دشمن خدمات رسانی معنادار ملی از سپاه را درک کند/ معنویت و مردمی بودن مهمترین عامل قدرت سپاه است

 

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح اضافه کرد: خصوصا از دست‌اندرکاران دولت و وزارت امور خارجه حدسیات می شود، به روش درست و جامع، همه ابعاد شیطنت‌های آمریکا را برای مردم تشریح کنند، چرا که به هر میزانی که آحاد مردم به خباثت‌های هیات حاکمه آمریکا پی ببرند، وحدت، همبستگی و عزم و اراده مردم برای کار و تلاش بیشتر در راه سازندگی کشور گسترش می یابد و این خود مانع بزرگی برای دو قطبی‌سازی کاذب در جامعه می‌شود؛ و این درک بیشتر عمومیت می‌یابد که نگاه به خارج رفع کننده مشکلات نیست.

 

سردار جزایری عنوان کرد: از مجلس نیز پیش بینی میکنیم که در مقابل نقض عهدهای آشکار آمریکا، جامع و قاطع تصمیم‌گیری کند و برای در بیشتر مواقع پرونده آمریکایی‌ها مبنی بر اینکه قادر اند با وارد کردن فشار به ایران به اهداف خود دست یابند، خاتمه دهد. راه حل این مساله برخورد تند با آمریکا است و تنها راه عقب نشینی آمریکا از مواضع خصمانه علیه ایران، مقابله شدید با آن‌ها است.

 

وی با اظهار تاسف از اینکه عده ای با ادبیات تازه، نقض برجام را به نقض فاحش و غیر فاحش تفکیک می‌کنند، گفت: ردی از این مساله در اسناد قبلی مرتبط به برجام مشاهده نمی‌شود و باید مراقبت شود که از نو برجام به بیراهه نرود.

 

انتهای پیغام/۲۲۱

امیدواریم نوشته “تفکیک نقض برجام به فاحش و غیر فاحش، بی‌راهه رفتن است/ برداشت آمریکا از قطعنامه‌های شورای امنیت بطور کلی غلط است” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : مرداد ۸, ۱۳۹۶
دسته بندی : دفاع و امنیت

دیدگاههای کاربران