تقدیر عضو های فرهنگسرای عطار از خانواده شهید «محسن عسگری»

در باب حماسه و جهاد نوشته ای داریم با عنوان “تقدیر عضو های فرهنگسرای عطار از خانواده شهید «محسن عسگری»” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته گروه حماسه و جهاد دفاع پرس، جمعی از عضو های فرهنگسرای عطار در ویژه برنامه «ستارگان پر فروغ» در هفته جاری به دیدار خانواده شهید «محسن عسگری» رفتند. در این دیدار محمدرضا جمالی مدیر فرهنگی هنری منطقه ۱۰ با پدر و خواهر این شهید والامقام دیدار و تجلیل کرد.

در این دیدار خواهر شهید عسگری گفت: برادرم محسن متولد ۱۳۴۲ در همین محله به دنیا آمد و اواسط تحصیل دوران متوسطه در سن نوجوانی به روش داوطلب به جبهه رفت. ایشان فرزند سوم از بین سه فرزند پسر و دو دختر در این خانواده بود، با اینکه جثه ای لاغر وکوچک داشت با این وجود بسیار اکتیو و پرتلاش بود و در بیشتر مواقع با دلسوزی و مهربانی درصدد کمک و یاری رساندن به اعضا خانواده و حتی همسایگان بود.

این خواهر شهید ادامه داد: مهربانی، احترام به پدر و مادر و خدمت رسانی به دیگران همراه با هوش و تلاش بالا از خصوصیت های اخلاقی شهید محسن بود. ایشان در سال ۱۳۶۱ در منطقه کامیاران کردستان از یاران و سربازان شهید چمران بود که بر اثر اصابت ترکش به ستون فقرات بعد از تحمل یک سال و نیم مجروحیت در بیمارستان به شهادت رسید.

وی اضافه کرد: مادرم که چهار سال پیش فوت کرده است وقتی زنده بود پیرامون شهید محسن بیان میکرد: چند باری که خواب محسن را دیده ام در بیشتر مواقع لباس های نو و دلچسب بر تن داشت و بسیار خوشحال و شاد بود.

حتما بخوانید   پای آرمان شهدا تا تازه ترین قطره خون می‌مانیم

در انتهای این دیدار مدیر فرهنگی هنری منطقه ۱۰ با اهدا لوح سپاس و نشان برنامه «ستارگان پر فروغ» از پدر بزرگوار شهید عسگری تجلیل کرد.

انتهای پیغام/ ۱۴۱

امیدواریم نوشته “تقدیر عضو های فرهنگسرای عطار از خانواده شهید «محسن عسگری»” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : خرداد ۲۳, ۱۳۹۷
دسته بندی : حماسه و جهاد

دیدگاههای کاربران