تقریظ رهبر انقلاب «سرباز کوچک امام» را پُر فروش کرد

در باب فرهنگ و هنر نوشته ای داریم با عنوان “تقریظ رهبر انقلاب «سرباز کوچک امام» را پُر فروش کرد” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته خبرنگار فرهنگ و هنر دفاع پرس، کتاب «سرباز کوچک امام» خاطرات مهدی طحانیان بعد از تقریظ رهبر معظم انقلاب یکی از پرفروش‌‌ترین کتاب‌های کنفرانس کتاب تهران شد.

کتاب «سرباز کوچک امام» به بیان اتفاقات ریز و درشت زندگی مهدی طحانیان پرداخته؛ اتفاق‌های خواندنی و جذابی که در بسترهای متفاوتی روی می دهد و ذهن خواننده را به طرز ماهرانه ای به همراهی خویش دعوت می کند.

دلنشین ترین بخش این خاطرات مرتبط به سال های طولانی ای است که راوی در اردوگاه های نگهداری اسرای ایرانی در عراق سر می کرده است.

ایشان با اسم جوان ترین اسیر جنگی در لحظه اسارتش شدیدا کانون توجه بعثی ها بوده و به طبع آن بیننده ماجراهای تلخ و شیرینی است که در نوع خویش کم مانند هستند. نقطه اوج این موضوع ها ماجرای امتناع ایشان از گفتگو با «نصیرا شارما» یک زن خبرنگار هندی بی حجاب است.

چنین تصمیمی در شرایط وحشتناک و خفقان آور اسارت که جسارت بی مثالی می طلبید؛ به وسیله نوجوانی گرفته می شود که خود را سرباز و مطیع اوامر رهبرش می داند. زندگی اسارتی و ابتکارات ریز و درشتش، روابط و علقه های بوجود آمده میان ایشان و رفقای دربندش، حوادث متفاوتی که حین اسارت بر اردوگاه ها سایه انداخته، تنها بخشی از فصول این کتاب است.

کتابی که به زعم صاحبنظران این عرصه جامع ترین اثر خاطره نگاری به لحاظ حجم و محتوا در عرصه «اسارت» و «فرهنگ ایثار و مقاومت» به شمار می آید.

حتما بخوانید   «تصویر جنجال برانگیز»

انتهای پیغام/ ۱۲۱

امیدواریم نوشته “تقریظ رهبر انقلاب «سرباز کوچک امام» را پُر فروش کرد” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : اردیبهشت ۱۹, ۱۳۹۷
دسته بندی : فرهنگ و هنر

دیدگاههای کاربران