تقویت وجه بین المللی انتخاب کتاب سال دفاع مقدس/ ۲۰ مسئله تازه به این جایزه اضافه شد

در باب فرهنگ و هنر نوشته ای داریم با عنوان “تقویت وجه بین المللی انتخاب کتاب سال دفاع مقدس/ ۲۰ مسئله تازه به این جایزه اضافه شد” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

«علی فروغی جهرمی» دبیر انتخاب بهترین کتاب سال دفاع مقدس در گفت و گو با خبرنگار فرهنگ و هنر دفاع مقدس با بیان اینکه ۱۴۰ کتاب انتخاب در این دوره از جایزه انتخاب کتاب سال دفاع مقدس می باشد اظهار داشت: مراسم اختتامیه جایزه بهترین کتاب سال امسال با تقدیر و انتخاب شدن ۱۴۰ اثر و نویسنده همراه خواهد بود.

وی گفت: سطح کیفی کارهای در گروه‌های مختلف فرق دارد. در عده ای گروه‌ها کارهای ضعیف و متوسط است با اینحال کارهای قوی نیز در هر گروه‌های مختلف وجود دار با اینحال اگر بخواهیم جمع بندی کنیم متوسط کارهای رسیده متوسط به پایین است.

دبیر انتخاب بهترین کتاب سال دفاع مقدس تاکید کرد: نگاه این جایزه به سوی کیفی بودن کارهای است. سعی می کنیم به کارهای خوب، ارزشمند و تأثیرگذار توجه کنیم و روند این جایزه را به این سمت هدایت کنیم.

 فروغی اضافه کرد: در این دوره خصوصیت‌هایی را برای آتی پایه گذاری کردیم تا کتاب دفاع مقدس پیشرفت و فراگیر شود. این موضوع باعث می‌شود دفاع مقدس اسلامی و مقاومت منطقه نیز به این جایزه اضافه شود تا معنی دفاع مقدس را پیشرفت دهیم.

وی گفت: ما در بحث بیداری اسلامی هر لحظه بیننده دفاع های مقدسی هستیم  و این مسئله به دلیل مقاومت اسلامی منطقه است. نگاه فرامرزی در انتخاب کتاب سال دفاع مقدس را گسترش می دهیم تا این موضوع وجه بین المللی بیابد.

حتما بخوانید   مجلس تعزیه «شهادت امام حسین (ع)» و «مارکت شام» اجرا خواهد شد

دبیر انتخاب بهترین کتاب سال دفاع مقدس اضافه کرد: امسال به موضوعاتی که به تبیین فرهنگ و اقتدار ملی کمک می کرد توجه مخصوصی شد. حوادث کردستان و توطئه آمل از نمونه این موضوعات بود که کارهای متفاوتی را مورد ارزیابی قرار دادیم.

فروغی توجه ویژه به کارهای نوقلمان، نویسندگان جاهای محروم و نقد را نگاه ویژه این دوره از انتخاب بهترین کتاب سال دفاع مقدس خواند و گفت: بهترین کتابدار، بهترین خیر کتاب و بهترین کتاب از لحاظ مخاطبین بررسی شد که بالاخره ۲۰ مسئله تازه به این دوره جایزه اضافه شده است.

انتهای پیغام/۱۲۱

امیدواریم نوشته “تقویت وجه بین المللی انتخاب کتاب سال دفاع مقدس/ ۲۰ مسئله تازه به این جایزه اضافه شد” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : دی ۲۹, ۱۳۹۶
دسته بندی : فرهنگ و هنر

دیدگاههای کاربران