تلاش برای معرفی تسهیلات بانکی به دانش آموختگان دوره‌های مهارت آموزی سربازی

در باب دفاع و امنیت نوشته ای داریم با عنوان “تلاش برای معرفی تسهیلات بانکی به دانش آموختگان دوره‌های مهارت آموزی سربازی” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته خبرنگار دفاعی ایمنی دفاع پرس، سردار سرتیپ پاسدار «سیدمهدی فرحی» فرمانده قرارگاه مهارت آموزی سربازان در حاشیه اجرا آزمون ادواری کارکنان وظیفه سپاه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه این آزمون تا اینجای کار در سه دوره برگزار شده است، اظهار داشت: در دوره اول که دی ماه امسال برگزار شد، ۴۰ هزار سرباز کمپانی داشتند. در دوره دوم هم که بهمن ماه برگزار شد، ۷۰ هزار نفر کمپانی داشتند. در این قسمت کار نیز ۶۰ هزار نفر در این آزمون کمپانی کردند. سربازان بعد از قبولی در آزمون کتبی، مورد آزمون عملی قرار خواهند گرفت.

وی با بیان اینکه تا اینجای کار بیش از ۲۲۰ هزار سرباز در این آزمون‌ها کمپانی کرده‌اند، گفت: غیر از دوره‌های مهارت آموزی، دوره آموزش کلاسیک هم برگزار شد که در آن ۵۰ هزار نفر کمپانی کردند.

سردار فرحی اضافه کرد: امیدواریم از بین ۲۲۰ هزار سرباز، بیش از ۱۰۰ هزار نفر گواهی انتهای‌ دوره و قبولی از فنی و حرفه‌ای دریافت کنند.

وی با اشازه به برنامه‌های ستاد کل نیروهای مسلح برای سال آتی گفت: امیدواریم در سال آتی نیز ۲۰۰ هزار نفر گواهی فنی و حرفه‌ای دریافت کنند.

سردار فرحی گفت: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده در سال آتی غربالگری در بین سربازان انجام خواهد شد تا این آزمون‌ها موثرتر باشد.

سردار فرحی با بیان اینکه گواهی فنی و حرفه‌ای حاوی اعتبار بالایی در کشور است، اضافه کرد: در جستجوی این هستیم تا با هماهنگی بانک‌های نیروهای مسلح بعد از انتهای خدمت سربازی به افرادی که دوره‌ها را با موفقیت گذرانده‌اند، تسهیلات بانکی بدهیم.

حتما بخوانید   تامین امنیت با کمترین هزینه

فرمانده قرارگاه مهارت آموزی سربازان با اشاره به اینکه این قرارگاه از خرداد ۹۶ شروع به فعالیت کرده است، گفت: به علاوه از طرف دیگر در جستجوی مشوق‌هایی هستیم تا سربازان با انگیزه بیشتری در این دوره‌ها ثبت‌اسم کنند.

وی با بیان اینکه مهمترین مساله از لحظه انتهای مهارت آموزی تا ورود به مارکت کار است، اظهار کرد: با راه‌اندازی برنامه مهتا در جستجوی این هستیم تا سربازان بعد از کسب مهارت رها نشوند و وارد مارکت کار شوند.

سردار فرحی در جواب به پرسش خبرنگار ما در خصوص اینکه برخی از آموزش‌ها در فنی و‌ حرفه‌ای نیست و برای این مسئله چه فکری شده است، گفت: در راستای مهارت آموزی سربازان غیر از فنی و حرفه‌ای با آموزش و پرورش و وزارت علوم هم قراردادهایی را به امضا رسانده‌ایم تا نواقص برطرف شود.

ایشان در انتهای عنوان کرد: پیرامون همین مسئله با ۱۵ وزارتخانه دیگر هم در حال رایزنی و انعقاد پیمان هستیم تا مسئله مهارت آموزی و اشتغال سربازان را رونق دهیم.

انتهای پیغام/ ۲۴۱

امیدواریم نوشته “تلاش برای معرفی تسهیلات بانکی به دانش آموختگان دوره‌های مهارت آموزی سربازی” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : اسفند ۹, ۱۳۹۶
دسته بندی : دفاع و امنیت

دیدگاههای کاربران