تلاش بیگانگان برای تحریف انقلاب اسلامی و دفاع مقدس

در باب فرهنگ و هنر نوشته ای داریم با عنوان “تلاش بیگانگان برای تحریف انقلاب اسلامی و دفاع مقدس” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته خبرنگار فرهنگ و هنر دفاع پرس، «علی دارابی» معاون امور استان‌های رسانه ملی در مراسم گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس و معرفی کتاب «همراه» اظهار داشت: کشور ما قهرمانان حقیقی بسیاری دارد که باید در شناساندن آن‌ها به نسل حاضر و آتی جامعه تلاش کنیم؛ در چنین شرایطی ست که که دیگر کشورها به دلیل نبود قهرمانان حقیقی، قهرمانان خیالی را با بهره برداری از ابزارهای گوناگون، بزرگ و حقیقی جلوه می‌دهند.

 

وی با اشاره تلاش‌های بیگانگان در تحریف انقلاب اسلامی و دفاع مقدس گفت: یکی از تلاش‌هایی که برای تحریف دفاع مقدس به وسیله بیگانگان اجرا میشود فعالیتی است که مرکز بررسی ها خاورمیانه دانشگاه هاروارد به وسیله «حبیب لاجوردی» انجام داده است؛ با استناد به ماموریتی که این فرد از جانب هاروارد داشته تاریخ شفاهی پیرامون ایران جمع‌آوری کرده که ۱۰ سال لحظه برده و طی آن از ۱۳۴ نفر تحقیق به رفتار آورده و ماحصل آن هم چندین جلد کتاب شده است.

 

دارابی اضافه کرد: تنها یک کتاب آن شامل اختصاص به بنی صدر دارد؛ بنی صدری که اکنون در بهترین نقطه پاریس و تحت نگهداری زندگی می‌کند و گفتگو‌هایی هم علیه کشورمان انجام می‌دهد.

 

وی ادامه داد: این کتاب‌ها حاوی ده‌ها شبهه و تحریف پیرامون جنگ تحمیلی و دفاع مقدس است لذا اگر چه در کشورمان حدود ۱۵ مرکز در عرصه تاریخ شفاهی فعالیت می‌کنند با اینحال آن انتظاری را که از آنها داریم را بیننده نیستیم.

حتما بخوانید   واگذاری حق تالیف 11 عنوان کتاب دفاع مقدس به ناشران خارجی

 

معاون امور استان‌های صداوسیما تصریح کرد: برخلاف کتاب‌های شبیه به خارجی که عنوان می‌کنند «زندگی و دیگر هیچ »، در این کتاب زندگی بازهم جاری است و با بازخوانی خاطرات دفاع مقدس این شرایط را ممکن می‌کند که زمانه و روزگار دوران دفاع مقدس را بهتر بشناسیم چون روایت این کتاب، روایت‌های دست اول را دارد و مطالب آن گزینشی نیست.

 

وی بابیان اینکه سردار «صفوی» آقازاده‌ای داردکه دچار پدیده آقازادگی نشده اضافه کرد: در این کتاب بیننده انتشار تصویر‌ها و اسناد دست اولی هستیم که نشان از روایت‌های دست اول و گزینشی نشده دارد.

 

انتهای پیغام/ ۲۳۱

امیدواریم نوشته “تلاش بیگانگان برای تحریف انقلاب اسلامی و دفاع مقدس” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : مهر ۲, ۱۳۹۶
دسته بندی : فرهنگ و هنر

دیدگاههای کاربران