تلاش شهید فریدونی زبانزد همرزمانش بود

در باب حماسه و جهاد نوشته ای داریم با عنوان “تلاش شهید فریدونی زبانزد همرزمانش بود” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

همرزم شهید محمد مهدی فریدونی در گفت‌وگو با خبرنگار حماسه و جهاد دفاع پرس، با اشاره به هدف همه مدافعان حرم به ویژه شهید فریدونی برای رفتن به سوریه اظهار داشت: محمد مهدی جز برای عمه سادات به سوریه نرفت. هیچ کدام از مدافعان حرم به غیر از این منظور به سوریه نمی روند.

ایشان در خصوص خصوصیت های شهید فریدونی گفت: از مهدی آنچه در این ۲ سال دیدیم روحیه جهد و تلاش بیش از حدش بود. وقتی که در آموزش بودیم و بچه ها آسیب می دیدند یا خسته می شدند ایشان به کمک دوستان می رفت و کمک می کرد.

این همرزم شهید تصریح کرد: در گردان هر کاری بود انجام می داد و برایش فرقی نمی کرد. مناعت طبع بالایی داشت و این روحیه و میلش برای رفتن به سوریه دلیل شد وقتی که نیروها ثبت اسم کردند از نمونه افرادی باشد که انتخاب شود.

وی گفت: این شهادت ما را متعجب نمی کند. گریه ای که دوستانش در فراغش می کنند برای جا ماندن از رفیقشان است وگرنه مهدی راه درست را انتخاب کرد و به آنچه علاقه داشت رسید همه باید به راهی که ایشان رفت غبطه بخورند.

همرزم دیگر شهید گفت: شهید فریدونی در عین سادگی بسیار پرکار و اکتیو بود و هدفش برای رفتن به سوریه رضایت دل حضرت آقا بود.

شهید محمد مهدی فریدونی متولد سال ۶۶ و هفتمین شهید شهر فسای شیراز است که ۱۳ خردادماه بر اثر اصابت خمپاره در البوکمال سوریه با زبان روزه به شهادت رسید. پیکر ایشان بعد از مراسم وداع در تهران برای تشییع و خاکسپاری به زادگاهش منتقل می‌شود.

حتما بخوانید   پیغام تبریک سردار جلالی به سرلشکر سلیمانی

انتهای پیغام/ ۱۴۱

امیدواریم نوشته “تلاش شهید فریدونی زبانزد همرزمانش بود” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : خرداد ۱۹, ۱۳۹۷
دسته بندی : حماسه و جهاد

دیدگاههای کاربران