تلاش عده ای کشورها برای نگهداری از سرکردگان داعش/ تروریست‌ها قادر به احیای قدرت خود در افغانستان نیستند

در باب دفاع و امنیت نوشته ای داریم با عنوان “تلاش عده ای کشورها برای نگهداری از سرکردگان داعش/ تروریست‌ها قادر به احیای قدرت خود در افغانستان نیستند” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته گروه دفاعی ایمنی دفاع پرس، امیر سرتیپ «امیر حاتمی» وزیر دفاع و خدمات رسانی نیروهای مسلح در گفت‌وگو با «راشاتودی» اظهار داشت: به توجه به اینکه داعش تهدیدات ایمنی را در افغانستان بوجود آورده است، ایران مانند عده ای کشورها از نمونه روسیه فکر نمی‌کند که افغانستان به پایگاه تازه داعش مبدل شود.

وی اضافه کرد: غیر قابل انکار است که تروریست‌های داعش به افغانستان رفته‌اند، با اینحال بر سر شمار آن‌ها اختلاف نظر می باشد. عده ای شمار تروریست‌ها را تا ۱۰ هزار نفر مطرح می‌کنند همزمان با اینکه دولت افغانستان بیان می کند تعداد آن‌ها کمتر است، با اینحال بی تردید در افغانستان در حال عملیات هستند.

امیر حاتمی پیشتر گفت: عده ای دولت‌ها خروج تروریست‌ها از سوریه و عراق را تسهیل کرده و تلاش می‌کنند تا رهبران تروریست‌ها را حفظ کنند.

وی به علاوه از طرف دیگر تصریح کرد: براساس معلومات این کشور «سرکردگان داعش امکان دارد بطور قاچاقی به افغانستان رفته باشند».

وزیر دفاع کشورمان پیشتر اضافه کرد: تهران گمان نمی‌کند که داعش در خاک افغانستان قدرت خود را زنده کند.

وی گفت: افغانستان با عراق و سوریه بطور کلی دارای اختلاف است و داعش قادر نخواهد بود در افغانستان مانند این کشورها برخیزد؛ مگر اینکه حامیان آنها منابع بسیار فراوانی را برای رسیدن به این هدف اختصاص دهند.

حتما بخوانید   آشنایی با نقش آفرینی‌های ارتش در یادمان دهلاویه + عکس ها

امیر حاتمی اضافه کرد: همسایگان افغانستان تحرکات داعش در فاصله‌ها را مسدود کرده و خطوط تدارکاتی آن‌ها را قطع خواهند کرد و به علاوه از طرف دیگر مردم افغانستان نیز ایدئولوژی آن‌ها را نمی‌پذیرند. ولی باید گفت نباید به داعش اجازه افزایش در دیگر جاهای را داد.

انتهای پیغام/ ۲۲۱

امیدواریم نوشته “تلاش عده ای کشورها برای نگهداری از سرکردگان داعش/ تروریست‌ها قادر به احیای قدرت خود در افغانستان نیستند” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : فروردین ۱۹, ۱۳۹۷
دسته بندی : دفاع و امنیت

دیدگاههای کاربران