تمام مشکلات بشریت با اُنس به قرآن حل خواهد شد

در باب فرهنگ و هنر نوشته ای داریم با عنوان “تمام مشکلات بشریت با اُنس به قرآن حل خواهد شد” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته گروه فرهنگ و هنر دفاع پرس، دومین دوره از مسابقات حفظ موضوعی قرآن کریم با عنوان «نور باران»، در فرهنگسرای گلستان در حال اجرا است و روز اول این مسابقات با داوری کمپانی‌کنندگان پسر در رده‌های سنی مختلف به انتهای رسید.

مصطفی یادگاری، قاری ممتاز کشور یکی از داوران این دوره از مسابقات درخصوص شرایط مسابقات امسال اظهار داشت: سطح مسابقات امسال به برکت وجود تعداد فراوانی از حافظان قرآن بسیار خوب بود. بسیاری از نوجوانانی که در مسابقه کمپانی کرده بودند، حافظ قرآن بودند و بدین جهت کیفیت پاسخگویی‌شان به سوالات بسیار خوب بود. با این وجود به ذهن خطور میکند که تعداد کمپانی‌کنندگان در مسابقه کم بود و از این جهت می‌طلبد که نوجوانان بیش‌تری در این مسابقه کمپانی کنند. مسابقات در این سطح، با هیجان فراوانی برگزار می‌شود که از این جهت قابل ستایش است. با این وجود به کمک هیئت داوران تلاش کردیم تا فضایی ممکن کنیم که تکیه اصلی مسابقه بر روی مفاهیم اصلی قرآنی بچرخد و صرفا سرعت رفتار بچه‌ها مورد تست قرار نگیرد.

وی ادامه داد: به ذهن خطور میکند که خوب است این مسابقات بیش‌تر بنمایش درآمده و در سطح گسترده‌تری برگزار شود. ممکن است ضروری باشد که مسابقه «نور باران» با همین کیفیت در مدارس نیز برگزار شود تا دانش‌آموزان بیش از قبل به یادگیری قرآن ترغیب شوند. مطمئنا این مسابقه قرآنی می‌تواند ظرفیتی برای جذب مخاطب و به ویژه دانش‌آموزان باشد. کیفیت اجرا مسابقه امسال درمقایسه با سال قبلی بسیار بالاتر است چرا که تیپ اجرا آن کمی دارای اختلاف با دیگر مسابقات حفظ قرآن شده است.

حتما بخوانید   ۱۵ هزار مخاطب مهمان فیلم‌های سینمای انقلاب/ قالب‌های تازه برای جریان سازی اکران‌های سینمای انقلاب

یادگاری به قراردادن آیتم‌های مختلف برای سنجش کمپانی‌کنندگان و حافظان قرآن اشاره نمود و گفت: مسابقه امسال در ۳ مرحله برگزار شد و تلاش کردیم تا در هر مرحله تمرکز اصلی را بر روی علم حافظان قرار بدهیم. وقتی مرحله اول به انتهای رسید، احساس کردم که ما از معلومات بچه‌ها غافل مانده‌ایم از اینرو تلاش کردیم تا در ۲ مرحله بعد، ضمن حفظ هیجان مسابقه، توجه بیش‌تری به مفاهیم داشته باشیم. دقت کنید که در مسابقات قرآن باید کسی انتخاب شود که بیش‌تر قرآن یاد گرفته است.

این استاد قرآن و قاری کشور به لزوم توجه بیش‌تر پدر و مادر‌ها به یادگیری قرآن اشاره نمود و گفت: طبیعی است که به هر میزان قدر جامعه ما قرآنی‌تر باشد، از مشکلات و آفات به دور هستیم. تمام امید و تلاش ما این است که مردم با مفاهیم قرآن آشنا بشوند. دقت کنید که تمام درد‌ها و مشکلات بشریت و به ویژه مسلمانان، به دلیل دوردستی از قرآن است. اگر ما تربیت قرآنی و دینی داشته باشیم، این مشکلات که اکنون می‌بینیم بسیار کمرنگ‌تر خواهد شد. باید آگهی گسترده‌تری بر روی این کار صورت بگیرد تا نوجوانان و جوانان بیش‌تری به این عرصه حذب بشوند. فرهنگسرای گلستان هم با تمام ظرفیت خود درمقایسه با این امر اهتمام ورزید که باید در اینجا این خبر خوب را به شما بگوییم که با استقبال خانواده‌ها و توجه آنان به تربیت قرآنی روبه‌رو شد.

ذکر این نکته در اینجا حائز اهمیت است، روز دوم داوری این مسابقات، دوشنبه ۸ مرداد در قسمت خواهران انجام خواهد شد و نفرات انتخاب رده‌های سنی مختلف، در مراسم اختتامیه این مسابقات که چهارشنبه ۱۰ مردادماه برگزار خواهد شد، جوایز خود را دریافت خواهند کرد.

حتما بخوانید   وصیت شهدا به دفاع از ولایت و حجاب/ با استناد به بیانات رهبری رفتار کنیم

انتهای پیغام/ ۱۱۴

امیدواریم نوشته “تمام مشکلات بشریت با اُنس به قرآن حل خواهد شد” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : مرداد ۹, ۱۳۹۷
دسته بندی : فرهنگ و هنر

دیدگاههای کاربران