تمرین تزکیه نفس در نوشتار شهید مدافع حرم

در باب حماسه و جهاد نوشته ای داریم با عنوان “تمرین تزکیه نفس در نوشتار شهید مدافع حرم” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته گروه حماسه و جهاد دفاع پرس، شهید نوید صفری متولد ۱۶ تیرماه ۱۳۶۵ بود. وی یکی از پاسداران مستشار در سوریه و از دوستان و همرزمان شهید سعید علیزاده و شهید رسول خلیلی بود. شهید صفری که اخیرا ازدواج کرده بود در ۱۸ آبان ماه سال ۹۶ در عملیات آزادسازی شهر البوکمال در صحرای المیادین در استان دیرالزور سوریه و در سن ۳۱ سالگی به فیض شهادت رسید. شهید صفری وصیت کرده است که پیکر مطهرش را در حرم امام رضا (ع) طواف دهند و در جوار شهید مدافع حرم رسول خلیلی با لباس پاسداری به خاک بسپارند.

متن یکی از دست‌‌نوشته‌های شهید که در آن مناجاتی با عنوان فلسفه روزه نوشته شده، پیشتر قابل دیدن است:

مولای من امروز ۲۶ شعبان ۱۴۳۶ قمری مصادف با ۲۴ خرداد ماه ۱۳۹۴ می‌باشد که من امروز را روزه گرفتم که به امید تو به رمضان عزیزم وصل کنم. امروز که روزه بودم و بوی ماه صیام تو را احساس کردم و دیگران را دیدم که در حال خود رها هستند، خوب فلسفه روزه برایم تجلی کرد. این که وقتی همه در حال خوردن و آشامیدن هستند، چرا باید ما دهان ببندیم و چرا باید خویشتن را از خوردنی که حق ماست و در طبیعت ما نهاده شده، منع کنیم؟ این را دانستم که خواست تو از این کار تمرین بوده است. آن هم تمرین برای رفتار نکردن به آنچه ظاهر معمول است و طبیعی یعنی این که از خوردن غذا شروع کنی تا به خوردن گناه و معصیت و حرف باطل برسی.

حتما بخوانید   انتهای سفر 4 روزه سرلشکر باقری به سوریه

خوردن را از خود دریغ کنی که فردا روزی اگر خواهی به مراقبه و محاسبه برسی بتوانی جلوی زبانت را بگیری و خودت را از گفتن غیبت سخن باطل نگه داری در شرایط عادی، چون به خدای خودت قول داده‌ای غذا نخوری تا در شرایط عادی، چون به خدای خود ایمان داری و قول دادی، گناه نکنی. اینان همه تمرین برای تزکیه نفس است که بدانی همان‌طور که همه غذا می‌خورند؛ با اینحال تو در خفا روزه‌داری می‌کنی، پس همه قادر اند تهمت، غیبت، دروغ، ریا و یا گناه کنند، با اینحال تو خود را حفظ کنی همان‌طور که از اغذیه و اشربه خود را حفظ کردی به امید آنکه خداوند عزوجل با قدرت خود بخواهد ما را هدایت کند و دیگر مسائل را به ما بفهماند و ما را به راه صراط المستقیم که همان صراط امیرالمومنین (ع) و اولادش است، هدایت کند. ان‌شاءالله.

۹۴/۳/۲۴ – ساعت ۲۰:۳۰

چند دقیقه مانده به افطار

انتهای پیغام/ ۱۱۴

امیدواریم نوشته “تمرین تزکیه نفس در نوشتار شهید مدافع حرم” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : خرداد ۲۷, ۱۳۹۷
دسته بندی : حماسه و جهاد

دیدگاههای کاربران