تهدیدات تازه آمریکا در عرصه سایبری است

در باب دفاع و امنیت نوشته ای داریم با عنوان “تهدیدات تازه آمریکا در عرصه سایبری است” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته گروه دفاعی ایمنی دفاع پرس، سردار «غلامرضا جلالی» مدیرکل سازمان پدافند غیرعامل کشور صبح امروز (چهارشنبه) با «رضا اردکانیان» وزیر نیرو در محل این وزارتخانه دیدار و گفتگو کرد.

سردار جلالی ضمن بیان فعالیت‌های سازمان پدافند غیرعامل در عرصه انرژی گفت: موضوعات پدافند غیرعامل در عرصه آب و برق جزو نیازهای واجب و جدی کشور است و با استناد به بررسی‌های انجام شده بیننده این هستیم که آسیب زدن به منابع آب و برق در جنگ‌های واپسین در بیشتر مواقع جزو اهداف دشمن بوده است.

مدیرکل سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: در قبلی منابع و مراکز تولید برق و شبکه‌های توزیع برق پیشرفتگی امروزه را نداشته است با این وجود امروزه بیننده سایبری شدن و ورود تکنولوژی‌های نو در این عرصه هستیم و در ادبیات آمریکایی‌ها متوجه می‌شویم که برنامه‌های سایبری تازه ای در عرصه‌های برق علیه ما دیزاین کرده‌اند.

سردار جلالی خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها در لحظه پذیرش برجام برنامه‌هایی مانند نیتروزئوس علیه ما دنبال می‌کردند و این نمایش دهنده این است که تهدیدات به سوی سایبری رفته است.

سردار جلالی تصریح کرد: آمریکایی‌ها تلاش می‌کنند تهدیدات نظامی علیه جمهوری اسلامی را در بین مردم اکتیو نمایش داده و به نحوی معتبرسازی کنند و امکان دارد بازیگران منطقه‌ای، آمریکا و دشمنان کشور با خطای محاسباتی مواجه کنند که دلیل شود با وارد کردن آسیب به زیرساخت‌های کشور، به منابع برق آسیب وارد کنند.

حتما بخوانید   ترامپ مارکت کاریکاتور را گرم کرده است/ در نشر کارهای به مخاطب پیوسته سخت داریم

مدیرکل سازمان پدافند غیرعامل کشور به امنیت نسبی دیسپاچینگ مرکز نیرو اشاره نمود و گفت: دیسپاچینگ مرکز نیرو این حسن را دارد که میزان آسیب پذیری‌هایش هم کم می‌شود و توانایی‌های خوبی در آن می باشد که باید تقویت شود.

سردار جلالی اظهار داشت: سخنان چند روز قبلی وزیر امور خارجه آمریکا نشان می‌دهد که آن‌ها ابزار سایبری علیه ما حفظ کرده‌اند و گفته‌اند در صورت لزوم مورد بهره برداری قرار می‌دهند.

مدیرکل سازمان پدافند غیرعامل کشور در قسمت دیگری از سخنان خود به تهدیدات عرصه آب پرداخت و گفت: به دلیل کمبود آب در فصل تابستان به مسئولین پیش نهاد کرده‌ایم که برنامه‌های اورژانسی تهیه و از ظرفیت‌های کشور و دیگر ابزار‌های اجرایی کشور استفاده شود که با شرایط اضطراری مواجه نشویم.  

جلالی به یکی از مصوبه‌های کمیته دائمی پدافند غیرعامل اشاره نمود و اضافه کرد: با استناد به این مصوبه مراکز با ارزش حیاتی، حساس و مهم باید ژنراتورهای اضطراری داشته باشند و این مصوبه ابلاغ شده است و از روش بسیج همان ابزار کنترل و پیگیری می شود و سالانه یکی دو مرتبه رزمایش برگزار می شود.

اردکانیان، وزیر نیرو نیز با استقبال از برنامه بهره برداری از بسیج ظرفیت‌های کشور در سخنان خود به زلزله‌های واپسین کرمانشاه و تهران اشاره نمود و گفت: اختلال در مسئله آب و برق به همه شئون زندگی مردم رابطه می یابد و مسئولیت مستقیم متوجه صنعت برق و آب می‌باشد که بسیار خرسند می‌شویم که سازمان پدافند غیرعامل در این موضوعات ما را کمک کند و سیستم پدافندی در صنعت آب و برق را تقویت کند.

حتما بخوانید   آمریکا و اسرائیل خیلی زود تاوان تصمیم ابلهانه خود را خواهند پرداخت

وی با اشاره به تمهیدات عده ای کشورهای اروپایی جهت جلوگیری از بدترین اتفاق گفت: ضروری است در عرصه آب و برق شبیه به سازی در جهت جلوگیری از بحران‌های مختلف انجام گیرد.

وزیر نیرو بیان داشت: تامین آب و برق یکی از ضرورت‌ها و از نیازهای حیاتی جوامع شرقی و پیشرفته است، از این جهت ضروری است ما در این عرصه برنامه منسجم، مستقل، پایدارسازی تولید و تضمین تداوم کارکرد زیرساخت‌ها را در شکل یک برنامه قوی و جامع دنبال کنیم و اشکالات جاری و معدود آن را هم با تشریک مساعی حل کنیم.

در خاتمه دیدار، وزیر نیرو بر هم کاری هرچه بیشتر سازمان پدافند غیر عامل با وزارت نیرو و تشکیل کارگروه‌های مشترک تاکید کرد.  

انتهای پیغام/ ۲۱۱

امیدواریم نوشته “تهدیدات تازه آمریکا در عرصه سایبری است” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : خرداد ۱۱, ۱۳۹۷
دسته بندی : دفاع و امنیت

دیدگاههای کاربران