توان دفاعی و بازدارندگی کشورمان باید پیشرفت یابد/ لزوم تربیت نیروی انسانی بنا شده بر سبک زندگی صیادشیرازی

در باب دفاع و امنیت نوشته ای داریم با عنوان “توان دفاعی و بازدارندگی کشورمان باید پیشرفت یابد/ لزوم تربیت نیروی انسانی بنا شده بر سبک زندگی صیادشیرازی” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته خبرنگار دفاعی ایمنی دفاع پرس، امیر دریادار «حبیب‌الله سیاری» معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران قبل از خطبه‌های نمازجمعه در هفته جاری تهران که در دانشگاه تهران برگزار شد، سخنرانی کرد.

ایشان در این سخنان ضمن تبریک سال تازه، اظهار داشت: ۲۱ فروردین سال ۱۳۷۸ صیاد شیرازی به دست منافقین کوردل به شهادت رسید. یاد و خاطره همه شهدا به ویژه این شهید را گرامی می‌داریم.

معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: صحبت را از کلام مقام معظم رهبری شروع می‌کنم که فرمودند «به هر میزان داریم از برکت خون شهداست». شعارهای اصلی انقلاب استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی بود. بعد از پیروزی انقلاب تمام افرادی که با این سه شعار سخت داشتند در جستجوی این بودند که این سه دستاورد و شعار را از ما بگیرند و انقلاب را با شکست مواجه کنند.

وی اضافه کرد: در ابتدای انقلاب با بهره برداری از دسیسه‌های قومی و قبلیه‌ای خواستند انقلاب را شکست دهند. سپس با بهره برداری از موج ترور خواستند جلوی پیشرفت انقلاب را بگیرند که باز هم شکست خوردند. بالاخره جنگ را بر ملت ما تحمیل کردند که با رهبری امام خمینی (ره) و با تقدیم ۲۰۰ هزار شهید آن را به دفاع مقدس مبدل کردیم.

امیر سیاری عنوان کرد: دشمن در جستجوی تسخیر دستاوردهای انقلاب بود؛ با اینحال به برکت خون شهدا دستاوردهای انقلاب حفظ شد؛ استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی را به برکت خون شهدا حفظ کردیم. آنچه امروز باید به آن توجه کنیم ادامه دادن راه شهداست.

حتما بخوانید   راه‌اندازی سایت «فرضیه‌پروری» به وسیله دانشگاه جامع امام حسین (ع)

معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: موقعیت امروز کشور بسیار خوب و درخشان است. مکان امروز کشور در جهان در سطح بالایی است و کسی نمی‌تواند مکان جمهوری اسلامی ایران را نادیده بگیرد. ما باید توان دفاعی و بازدارندگی‌مان را پیشرفت دهیم. یعنی آن قدر توان دفاعی را بالا ببریم که کسی جرات حمله به ما را نداشته باشد. ما باید قدرت‌سازی کنیم و از کسی برای آن اجازه نمی‎گیریم.

وی ادامه داد: توجه به ابزارهای روز که به برکت توانمندی جوانان با نگاه به درون در حال تامین است، ضروری است. امروز عمده ابزارهای نظامی در داخل کشور تولید می‌شود؛ با اینحال نیازمند نیروی انسانی خدا محور هستیم تا بتواند این ابزارهای را به کار گیرد. این نیروها باید مطمئناً شایسته انقلاب باشند و در همه سازمان‌‎ها استفاده شوند. باید نیرو انسانی ما متعهد، مومن، کارشناس، با بصیرت، با فکر، شهادت طلب و ولایتمدار باشد. اگر نیروی انسانی ما چنین خصوصیت‌هایی داشت، نتیجه می‎گیریم که می‌‎‌‌توانیم کشور را به بالندگی برسانیم.

امیر سیاری اضافه کرد: اگر زندگی شهدا و شهید صیاد شیرازی را مورد بررسی قرار دهیم و به تعهد، تخصص، تواضع، شهادت طلبی، بصیرت و ولایتمداری شهید صیاد شیرازی نگاه کنیم، متوجه می‌شویم ایشان همه این خصوصیت‌ها را داشت. مقام معظم رهبری بعد از شهادت صیاد شیرازی با بیاناتشان عظمت ایشان را واضح کردند.

معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران در انتهای گفت: برای تامین نیروی انسانی ضروری در جهت حفظ دستاورهای انقلاب در قسمت دفاع و در تمام سازمان‌ها باید خصوصیت‌های همه شهدا و به ویژه صیاد شیرازی را در مسائل آموزشی و تربیتی لحاظ کنیم؛ چون آنچه داریم به برکت خون شهداست پس به روح شهدا درود می‌فرستیم. به امید ادامه دادن راه سرخ شهدا و حفظ دستاورهای انقلاب در مقابل هر تهدیدی ایستادگی کنیم.

حتما بخوانید   بهتر از دولت بخش خصوصی را خدمات رسانی می‌کنیم/ بر طبق درخواست دولت‌ها در برنامه‌ها حضور داریم

انتهای پیغام/ ۱۲۱

امیدواریم نوشته “توان دفاعی و بازدارندگی کشورمان باید پیشرفت یابد/ لزوم تربیت نیروی انسانی بنا شده بر سبک زندگی صیادشیرازی” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : فروردین ۱۷, ۱۳۹۷
دسته بندی : دفاع و امنیت

دیدگاههای کاربران