توان رزمی با روحیات معنوی رابطه مستقیمی دارد

در باب دفاع و امنیت نوشته ای داریم با عنوان “توان رزمی با روحیات معنوی رابطه مستقیمی دارد” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته گروه دفاعی ایمنی دفاع پرس، حجت الاسلام والمسلمین «عباس محمدحسنی» مدیرکل سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در اولین همایش تخصصی مسئولین آموزش عقیدتی سیاسی یگان‌های تابعه ارتش طی سخنانی ضمن تبریک فرارسیدن اعیاد شعبانیه گفت: آموزش و پرورش دو امر جدایی ناپذیر و بهمراه هم هستند و آموزش‌های ما باید تربیت محور باشد تا نتیجه مطلوب را در پی داشته باشد.

وی مهمترین اصل در راستای تمرکز بر تربیت محور بودن آموزش‌ها را نحوه صحیح انتخاب اساتید دانست و اضافه کرد: بهره برداری از استادان مجرب، مومن، متدین، عالم و اخلاق‌مدار در راستای تربیت عملی فراگیران امری بسیار ضروری و حیاتی است که همه شما با اسم مدیران آموزش در عقیدتی سیاسی وظیفه دارید به این مهم توجه ویژه داشته باشید.

حجت الاسلام محمدحسنی خاطرنشان تولید: ما باید اساتید معتقد به ارزش‌های دینی و پیشرو و در تراز ارتش جمهوری اسلامی ایران را برای معرفی آموزش انتخاب کنیم تا جوان ما در کلاس با شبهات بیشتری مواجه نشود.

وی خوشایندسازی محیط آموزشی را نمونه دیگری از عوامل موثر در انتقال آموزش به فراگیران برشمرد و گفت: خوشایندسازی محیط آموزشی ابعاد متفاوتی اعم از سخت افزاری و نرم افزاری دارد که حتی غیر از آن‌ها توجه به نکات ریزی از قبیل آرایش و نور محیط هم می‌تواند در میزان آموزش صحیح اثرگذار باشد.

مدیرکل سازمان عقیدتی سیاسی ارتش اظهار داشت: برنامه‌های جامع فرهنگی مصباح که در راستای رفتار درآمدن منویات و تدابیر فرماندهی معظم کل قوا به وسیله این سازمان تدوین شده است با نگاه مثبت امیر سرلشکر موسوی به تمامی یگان‌های تابعه آجا ابلاغ شده و ان‌شاءالله می‌تواند گام موثری در عرصه اعمال فرهنگی و مذهبی در این نهاد بزرگ باشد. با این وجود همه ما موظفیم اهتمام جدی برای اجرای آن به احسن وجه داشته باشیم.

حتما بخوانید   دعوت ارتش از مردم برای حضور پرشکوه در راهپیمایی 22 بهمن

وی با بیان اینکه امروز باید در اینجا این خبر خوب را به شما بگوییم که امیر سرلشکر موسوی فرمانده محترم کل ارتش غیر از داشتن روحیات قوی نظامی‌گری یک فرمانده فرهنگی هم هست، گفت: در جای جای بدنه ارتش سرافراز و قهرمان جمهوری اسلامی ایران این نکته نهادینه شده است که توان رزمی با روحیات معنوی رابطه مستقیم دارد و سازمان عقیدتی سیاسی با اسم متولی امر ارتقاء معنویت در ارتش در این راستا از هیچ کوششی فروگذار نخواهد کرد.

انتهای پیغام/ ۲۱۱

امیدواریم نوشته “توان رزمی با روحیات معنوی رابطه مستقیمی دارد” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : اردیبهشت ۱۴, ۱۳۹۷
دسته بندی : دفاع و امنیت

دیدگاههای کاربران