توجه مستمر رهبر معظم انقلاب به دیدار با خانواده‌های شهدا به توجه به دغدغه‌های ایشان

در باب حماسه و جهاد نوشته ای داریم با عنوان “توجه مستمر رهبر معظم انقلاب به دیدار با خانواده‌های شهدا به توجه به دغدغه‌های ایشان” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

رحیم قربانی، مدیرعامل سازمان قرآن و عترت بسیج کشور در حاشیه دیدار جامعه قرآنی با خانواده شهید «حسین معز غلامی» در گفت‌وگو با خبرنگار حماسه و جهاد دفاع پرس، پیرامون اعمال انجام شده در راستای خدمات رسانی از خانواده‌های شهدا از جانب مدیران اظهار داشت: با خانواده‌های هر شهیدی که تا اینجای کار توفیق حضور پیدا کردیم، ملاحظه کردیم که این عزیزان از جانب خودشان هیچ انتظار و الزامی به معرفی ندارند با اینحال مدیران باید به این نکته توجه کنند که همه‌ی شهدا قادر اند با اسم اسوه و الگوی جامعه و جوانان ما مطرح شوند.

قربانی با اشاره به لزوم الگوپذیری جوانان از شهدا، ادامه داد: دلیل این امر این است که شهدا در رشته‌هایی مانند استکبار ستیزی، ولایتمداری و قرآن شناسی در بالاترین سطح بوده‌اند.

ایشان پیرامون اعمال مدیران در خصوص خدمات رسانی از خانواده‌های شهدا اضافه کرد: تا اینجای کار اعمال انجام شده همانگونه که شایسته بوده است انجام نشده و ضروری است تا در این عرصه تلاش بیشتری صورت گیرد.

مدیرعامل سازمان قرآن و عترت بسیج کشور گفت: در کمال تاسف هم اینک بسیاری از جوانان تحصیلکرده‌ی ما شهدا را نمیشناسند و تا وقتی که این شهیدان برای مردم جامعه ناشناخته هستند چگونه امکان دارد تا الگوبرداری از آن‌ها صورت پذیرد؟

قربانی اضافه کرد: حدود ۵ سال است که بحث دیدارهای قرآنی مطرح شده با اینحال تا اینجای کار بسیاری از مدیران قرآنی حتی یکبار هم در این دیدارها کمپانی نکرده‌اند که ما پیش بینی میکنیم مدیران توحه بیشتری به این مسئله کنند.

حتما بخوانید   اولین فراخوان مسابقه تصویر و خاطره‌نویسی ویژه شهید تقوی‌فر مطرح شد

وی با اشاره به عدم حضور عده ای از مدیران در این دیدارها، گفت: برای عدم حضور در دیدار با خانواده‌های شهدا دلایل متفاوتی مطرح است از نمونه عدم توفیق، عدم دعوت شهدا یا بی اعتقادی مدیران درمقایسه با این امر که با این وجود مورد اخر در صورت صحیح بودن زنگ هشداری برای کشور است چونکه مسئولی که نتواند مسئولیت خود را در این عرصه به خوبی انجام دهد صلاحیت ضروری را برای ادامه‌ی فعالیت خود ندارد.

مدیرعامل سازمان قرآن و عترت بسیج کشور با بیان اینکه ما بیشتر از خانواده‌های شهدا به این دیدارها نیازمند هستیم، گفت: در درجه‌ی اول این ما هستیم که نیاز به سود‌گیری از سیره‌ی شهدا و خانواده‌هایشان داریم در عین حال که نیاز است برای تمام مردم جامعه با هر سطحی الگوهای حال حاضر‌شان را شهدا معرفی کنیم تا در مسیر درست قدم بگذارند.

قربانی با بیان اینکه امیدواریم قدردان خون شهدا باشیم، اضافه کرد: مقام معظم رهبری با حجم بالای مشغله‌های خود در بیشتر مواقع دیدار با خانواده‌های شهدا را بصورت مستمر انجام می‌دهند که در مقابل ایشان ما مدیران به دلیل مشغله‌های کاری کمتر باید بسیار بیشتر در این عرصه فعالیت کنیم.

انتهای پیغام/

امیدواریم نوشته “توجه مستمر رهبر معظم انقلاب به دیدار با خانواده‌های شهدا به توجه به دغدغه‌های ایشان” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : دی ۲۲, ۱۳۹۶
دسته بندی : حماسه و جهاد

دیدگاههای کاربران