تولید موتور ملی ۱۲۰۰ اسب بخار به وسیله وزارت دفاع تا انتهای امسال

در باب دفاع و امنیت نوشته ای داریم با عنوان “تولید موتور ملی ۱۲۰۰ اسب بخار به وسیله وزارت دفاع تا انتهای امسال” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

امیر دریادار «امیر رستگاری» مدیرعامل سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع در گفت‌وگو با خبرنگار دفاعی ایمنی دفاع
پرس
با اشاره به دستاوردهای بومی صنایع دریایی و پیشرفت‌های قابل ملاحظه پیرامون این مسئله، اظهار داشت: امروز سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع در عرصه تولید به سطحی از توانمندی رسیده است که در چهار
عرصه شناورهای سطحی، زیرسطحی، اثرسطحی و تندرو قادر به تولید انواع تولیدات بطور کلی بومی بوده و فاصله فرضیه تا کالا را به کمترین لحظه رسانده است.

ایشان پیشتر به پیشرفت‌های کارشناسان این سازمان در عرصه رانش اشاره نمود و گفت: عرصه رانش برای ما و تمامی کشورهای مستقل یک عرصه استراتژیک شمرده می‌شود؛ چرا که شبکه حمل و نقل جاده‌ای، ریلی، دریایی و نظامی نیازمند عرصه رانش است.

 دیزل ۹۰۰ اسب بخار را دریایی کردیم

دریادار رستگاری با بیان اینکه آنچه که در عرصه رانش ارزش دارد پرداختن به سامانه‌های دیزلی است، تصریح کرد: باید در اینجا این خبر خوب را به شما بگوییم که چند سالی است که به وسیله صنایع دیزل سازی در این عرصه
ورود یافته‌ایم و امروز دیزل‌های ۹۰۰ اسب بخار را پیشرفت داده و با اسم یک موتور پر تیراژ از آن سود می‌بریم. به علاوه از طرف دیگر توانستیم با بهره برداری از تجارب فنی آن را دریایی و در عرصه دریاها از آن‌ سود ببریم.

بازمهندسی دیزل ۵ هزار اسب بخاری

وی با اشاره به توانمندی‌های کارشناسان این سازمان در عرصه مهندسی معکوس و ارتقای سامانه‌های مهندسی شده، اضافه کرد: با شیوه بازمهندسی توانستیم دیزل‌هایی با قدرت ۳ هزار تا ۵ هزار اسب بخار را بازمهندسی کرده و سپس مکانیسم آن را جهت مصارف کشتی‌ها نیز دریایی کنیم.

دیزاین و تولید دیزل ۱۲۰۰ اسب بخار و تحویل آن به راه آهن

حتما بخوانید   «نور» میان برد تا دست بلند «رعد» در خلیج فارس

مدیرعامل سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع گفت: امروز سازمان صنایع
دریایی افتخار دارد در عرصه تولید موتور، دیزل ۱۲۰۰ اسب بخار یعنی چیزی برابر با قدرت یک مگاوات را در
داخل دیزاین و تولید کند که ان‌شاالله این کالا بومی تا انتهای سال ساخته شده و در دست راه آهن جمهوری اسلامی قرار می‌گیرد.

ایشان در انتهای گفت: غیر از میل لنگ و سامانه سوخت رسانی تمامی دیگر اجزای این موتور در داخل کشور تولید می‌شود. به علاوه از طرف دیگر نوع گازسوز
این دیزل را در لابراتوار‌هایمان با توان ۶۵۰ کیلو وات و
بازدهی بالای ۴۰ درصد تولید کردیم و در آتی قدرت آن را به ۸۵۰ اسب گسترش خواهیم داد که
برای سامانه‌های سی اچ پی کارآیی ضروری را خواهند داشت.

 

انتهای پیغام/ ۲۲۱

امیدواریم نوشته “تولید موتور ملی ۱۲۰۰ اسب بخار به وسیله وزارت دفاع تا انتهای امسال” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : مرداد ۱۸, ۱۳۹۶
دسته بندی : دفاع و امنیت

دیدگاههای کاربران