تولید پیشران‌های هسته‌ای در مسیر پیش روی نداجا

در باب دفاع و امنیت نوشته ای داریم با عنوان “تولید پیشران‌های هسته‌ای در مسیر پیش روی نداجا” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

دریادار خانزادی مطرح کرد:

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: تولید پیشران‌های هسته‌ای برای استفاده در شناورهای زیرسطحی در مسیر پیش روی نداجا قرار دارد.

به نوشته گروه دفاعی ایمنی دفاع پرس، دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش با حضور در قسمت خبری ساعت ۲۱ طی سخنانی اظهار داشت: نیروی دریایی ارتش برای تامین امنیت کاروان‌های تجاری جمهوری اسلامی مجبور به حضور در آب‌های آزادی و مخصوصا منطقه شمال اقیانوس هند و تنگه باب‌المندب است.

وی اضافه کرد: ما می‌بایست این مسیر را برای عبور کشتی‌های ایرانی و به علاوه از طرف دیگر کشتی‌های دیگر کشورهای دنیا باز نگهداریم.

دریادار خانزادی با اشاره به برنامه نیروی دریایی ارتش برای حضور در آب‌های خلیج مکزیک خاطر نشان کرد: نفس حضور در دریا نشاندهنده قدرت است، ضمن آن که نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی حق دارد پرچم ایران را آزادانه در هر نقطه‌ای از دنیا به اهتزاز در آورد. ضمن آن که ما دعوت‌هایی از کشورهای این منطقه داریم که باید به آنها جواب دهیم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان این که یکی ازوظایف مهم نداجا، دفاع از کشور در لحظه جنگ است گفت: یکی از ابزارهای مهم این کار شناورهای زیرسطحی هستند که به وسیله پیشران‌های دیزلی و هسته‌ای کار می‌کند. مزیت پیشران‌های هسته‌ای درمقایسه با دیزلی آن است که ماندگاری شناور در پایین سطح را بیشتر کرده و از همین رو باعث گسترش قدرت بازدارندگی می‌شود. با استناد به این که در سال‌های واپسین پیشرفت‌های خوبی در کشور در عرصه دانش هسته‌ای صورت گرفته تولید پیشران‌های هسته‌ای از نوع شکافت و جوش هسته‌ای در مسیر پیش روی نیروی دریایی ارتش قرار دارد.

حتما بخوانید   دریادار سیاری در اولین روز سمپوزیوم امنیت دریایی اندونزی کمپانی کرد

وی ادامه داد: ما امروز نسل‌های تازه و انواع مختلف از زیردریایی‌ها را که به همت کارشناسان نداجا و وزارت دفاع ساخته شده است را در دست داریم.

دریادار خانزادی پیشتر با اشاره به اجرا رزمایش امداد و نجات در سواحل کشور بنگلادش و حضور ناوگروه نیروی دریایی ارتش در این رزمایش تصریح کرد: از سال ۲۰۱۰ اجلاسی تحت عنوان اجلاس فرماندهان نیروهای دریایی کشورهای اقیانوس هند برگزار شد، که هدفش دستیابی به یک گفتمان جمعی برای ایجاد امنیت در این منطقه است. بر همین اساس ما در این اجلاس پیشنهادی دادیم که امنیت آب‌های منطقه با تشکیل یک گروه رزمی مشترک به وسیله کشورهای این منطقه تامین شود و این رزمایش گام اول تشکیل این گروه رزمی بود که ناوشکن سبلان و ناوپشتیبانی بندرعباس از نیروی دریایی ارتش در آن حضور پیدا کردند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش در انتهای خاطر نشان کرد: کشور آمریکا به دلیل مخالفت جمهوری اسلامی ایران با حضورش در این اجلاسیه هیچ ظرفیتی برای هم کاری و حضور در اجلاس فرمانده‌هان نیروهای دریایی کشورهای حاشیه اقیانوس هند ندارد.

انتهای پیغام/

امیدواریم نوشته “تولید پیشران‌های هسته‌ای در مسیر پیش روی نداجا” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : آذر ۹, ۱۳۹۶
دسته بندی : دفاع و امنیت

دیدگاههای کاربران