تولید ۴۰۰ عنوان کتاب صوتی و ۵۰ کتاب تازه به پنج زبان دنیا در عرصه دفاع مقدس در سال آتی

در باب حماسه و جهاد نوشته ای داریم با عنوان “تولید ۴۰۰ عنوان کتاب صوتی و ۵۰ کتاب تازه به پنج زبان دنیا در عرصه دفاع مقدس در سال آتی” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

علی‌اصغر جعفری مدیر کل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در گفت‌وگو با خبرنگار حماسه و جهاد دفاع پرس، ضمن تشریح نشست هم‌اندیشی امروز ریاست بنیاد حفظ کارهای و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با مدیران، کارکنان و صاحبنظران بنیاد و سازمان های هنری و امور سینمایی، ادبیات و تاریخ دفاع مقدس و امور زنان، از تولید و انتشار ۴۰۰ عنوان کتاب صوتی و ۵۰ کتاب تازه به پنج زبان دنیا در عرصه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس اطلاع داد.

وی اظهار داشت: امروز نشست مشترکی با سازمان های فرهنگی مربوطه به ریاست سردار کارگر مدیرعامل بنیاد حفظ کارهای و نشر ارزش های دفاع مقدس انجام شد که ایشان با تقدیر از زحمات عزیزان، نکات مهمی را مطرح کردند.

جعفری ادامه داد: سردار کارگر در این نشست با بیان چند نکته، می خواستند هم نظر سری را در مواردی داشته باشند و هم اینکه از ظرفیت های همکاران برای پیشرفت فعالیت های فرهنگی در سال آتی بهره ببرند.

مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با اشاره به نکته حائز ارزش سردار کارگر مبنی بر خدمات رسانی و خدمات رسانی از مراکز فرهنگی و موزه های دفاع مقدس، گفت: در دهه فجر امسال با حضور ریاست جمهوری، مدیرعامل ستاد کل نیروهای مسلح و سری فرماندهان و مدیران کشوری و لشکری این مراکز در استان ها افتتاح شد. از لحاظ ایجاد ساختمان و محیط فرهنگی، کار بزرگی شکل گرفت با این وجود اصلی ترین آن بنا بر گفته ریاست بنیاد حفظ کارهای و نشر ارزش های دفاع مقدس، همین خدمات رسانی و سود گیری خوب از ظرفیت ها است.

حتما بخوانید   شهیدی که خانواده‌اش، گمنامی‌اش را مورد قبول دانستند

وی اضافه کرد: در این نشست، سردار کارگر از سازمان های مربوطه که عهده داری این مسئولیت می باشند، خواستند که به جد این مسئله خدمات رسانی و خدمات رسانی مراکز فرهنگی و موزه های دفاع مقدس پیگیری شود و با اقدامی خوب از همه ی ظرفیت های این سری ها در موضوعات نمایش فیلم، اجرای تئاتر، نشست ها، جلسات فرهنگی و کنفرانس های هنری بهره ببرند.

جعفری با تاکید بر بیان ریاست بنیاد حفظ کارهای و نشر ارزش های دفاع مقدس مبنی بر اینکه دیگر نبایستی این سری ها خالی بماند، اضافه کرد: مسئولیت غنی سازی این مراکز بر عهده این سازمان ها است که باید کار جدی و خوب انجام بدهند.

مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با اشاره به یکی از محورهای اصلی نشست امروز، عنوان کرد: چگونگی غنی سازی فرصت های مخاطب ها و همینطور سود گیری خوب از فضاهای بسیار خوبی که در این مراکز انجام شده است از محورهای مهم مطرح شده بود که باید به تناسب در عرصه های مختلف اعم از کتاب، فیلم، تصویر، هنرهای تجسمی و فعالیت های مرتبط به امور بانوان، کار دنبال شود.

وی ادامه داد: نکته دوم که در این نشست بحث شد، توجه به تولید کتاب های صوتی بود که از مطالبات جدی ریاست ستاد کل نیروهای مسلح از بنیاد است که قرار شد یک نهضتی در تولید کتاب های صوتی ممکن شود. امروز بدلیل شرایط زندگی و فشردگی فعالیت ها، امکان دارد همه ی مردم جامعه نتوانند کتاب بخوانند. بدین خاطر ضروری است شرایطی صورت پذیرد که مردم با گوش دادن قادر باشند از محتوای یک کتاب سود ببرند.

حتما بخوانید   راهپیمایی مسلمانان در سالگرد یک نسل‌کشی دردناک/ خاکسپاری 71 شهید تازه تفحص شده بوسنیایی+ عکس ها

جعفری اضافه کرد: ما بایستی از همه ی ابزارها برای رساندن پیغام انقلاب و دفاع مقدس سود ببریم. یکی از آن ابزارها همین کتاب صوتی است که می تواند مخاطبین فراوانی را جذب نماید. قرار شد در سال ۹۷، ۴۰۰ عنوان کتاب صوتی دفاع مقدس با صدای هنرمندان خوش صدا تولید شود که ۲۰۰ عنوان آن مرتبط به مراکز استان ها است و مابقی در سطح خود سازمان های بنیاد تولید و معرفی می شود.

وی با اشاره به بکارگیری شیوه های مختلف همراه با تولید کتاب صوتی و بهره برداری از سیستم وی آر و ایکس آر، عنوان کرد: قرار شد نمونه هایی از این سیستم ها نیز معرفی بشود تا بتوانیم در مسئله کتاب های صوتی حداکثر استفاده را ببریم.

مدیر کل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس از نهضت ترجمه سخن گفت و بیان داشت: امروز باید در اینجا این خبر خوب را به شما بگوییم که فرهنگ دفاع مقدس و انقلاب اسلامی ما بعنوان یک تجربه موفق در منطقه و جهان مورد اقبال قرار گرفته است و ما بایستی نیازمندی مخاطبان به عرصه دفاع مقدس و انقلاب اسلامی را در بیرون مرزها تامین کنیم.

وی اضافه کرد: انجام نهضت ترجمه مستلزم این است که کارهای مکتوب را به زبان های بین المللی ترجمه کنیم و در دست علاقمندان ایرانی در خارج از کشور و حتی خارجیان قرار بدهیم. در این نشست مقرر شد که نهضت ترجمه با سود گیری از نخبگان، صاحب‌نظران و مترجمین توانمند این عرصه انجام شود و در سال آتی حداقل ۵۰ عنوان کتاب تازه به پنج زبان زنده دنیا ترجمه و در دست علاقمندان قرار بگیرد.

حتما بخوانید   خاطره‌گویی رزمندگان دفاع مقدس باید به نهضتی فراگیر مبدل شود

وی با اشاره به تشکیل کارگروهی برای تولید و انتشار کتاب های صوتی، گفت: این کارگروه تشکیل شده از مدیرعامل سازمان هنری و سینمایی، مدیرعامل سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس و مدیرعامل سازمان امور زنان است که قرار شد با مدیریت دقیق و نظارت بر کتاب ها کاری شایسته و اثرگذار معرفی بدهند.

انتهای پیغام/ ۱۱۶

امیدواریم نوشته “تولید ۴۰۰ عنوان کتاب صوتی و ۵۰ کتاب تازه به پنج زبان دنیا در عرصه دفاع مقدس در سال آتی” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : اسفند ۲, ۱۳۹۶
دسته بندی : حماسه و جهاد

دیدگاههای کاربران