«تکنولوژی» محور بهره برداری از ابزارهای دفاعی کشور است

در باب دفاع و امنیت نوشته ای داریم با عنوان “«تکنولوژی» محور بهره برداری از ابزارهای دفاعی کشور است” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته خبرنگار دفاعی ایمنی دفاع پرس، سردار سرتیپ «مهدی فرحی» فرمانده قرارگاه مهارت‌آموزی سربازان نیرو‌های مسلح صبح امروز (دوشنبه) در نشست مشترک با رؤسای دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای، علمی و کاربردی و سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور با بیان اینکه ثروت عظیم جوانی را باید مدیریت کرد، اظهار داشت: هر روزه بیش از هزار نفر از جوانان با اسم سرباز وارد نیرو‌های مسلح می‌شوند که با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در صدد هستیم تا این جوانان بعد از انتهای سربازی به مهارت اشتغال‌پذیر تسلط یابند؛ بدلیل آنکه امروز بی‌کاری سخت بزرگ کشور شمرده می‌شود.

وی اضافه کرد: با این شرایط قرارگاه مهارت‌آموزی سربازان سه هدف را با معرفی آموزش‌های مهارتی به سربازان دنبال می‌کند که عبارتند از گسترش جذابیت سربازی در جامعه، گسترش نشاط سربازی برای سربازان و مهارت آموزی منجر به اشتغال بعد از سربازی.

سردار فرحی با بیان اینکه مقام معظم رهبری طی ۱۰ سال قبلی ۱۷۰ تدبیر برای ارتقاء سربازی داشتند، ادامه داد: امروز سخت‌افزار‌های دفاعی و بهره برداری از آن‌ها در نیرو‌های مسلح با ۱۰ سال پیش فرق کرده‌ است؛ بدلیل آنکه محور بهره برداری از ابزارهای دفاعی بر محور تکنولوژی قرار دارد؛ یعنی حتی اسلحه‌های ساده نیز به لیزر تجهیز شده‌اند و یا توپخانه‌ها از گلوله‌های هوشمند استفاده می‌کنند؛ از این جهت سربازان باید با گسترش مهارت قادر باشند از این تکنولوژی‌های دفاعی بهره ببرند.

وی با تاکید بر اینکه نیرو‌های مسلح کشورمان سربازمحور هستند، گفت: امروز ۵۰ درصد نیرو‌های مسلح را سربازان تشکیل می‌دهند؛ پس اگر سربازان نتوانند از این ابزار‌ها بهره ببرند، میزان بازدهی در نیرو‌های مسلح کاهش می‌یابد.

حتما بخوانید   توان رزمی با روحیات معنوی رابطه مستقیمی دارد

ادامه دارد…

امیدواریم نوشته “«تکنولوژی» محور بهره برداری از ابزارهای دفاعی کشور است” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : بهمن ۲۳, ۱۳۹۶
دسته بندی : دفاع و امنیت

دیدگاههای کاربران