جامعه‌ای که به شهدا احترام می‌گذارد از بین نمی‌رود

در باب حماسه و جهاد نوشته ای داریم با عنوان “جامعه‌ای که به شهدا احترام می‌گذارد از بین نمی‌رود” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

کشیش راتوسی عضو شورای خلیفه گری ارامنه تهران در گفت و گو با خبرنگار حماسه و جهاد دفاع پرس، با تبریک سالروز ولادت حضرت عیسی مسیح (ع) و شروع سال نوی میلادی با اشاره به جای شهدا در جامعه اظهار داشت: شهدای ارمنی و فارس، مسلمان و غیر مسلمان، مهم ترین اشخاص روی زمین هستند. یکی از رهبران ما به اسم «آرام اول» که در لبنان زندگی می کند ارادت مخصوصی درمقایسه با ایران دارد و با وجود این سال یکبار وارد ایران خواهد شد، نظر دارد ملتی که شهدای خود را دوست داشته باشند و آنان را ارج بنهند هرگز از بین نخواهند رفت.

عضو شورای خلیفه گری ارامنه بیان داشت: ایشان بیان میکند قرن بیستم قرن الحاد بود با این وجود قرن ۲۱ قرن خدامحوری است و می بینیم در این روزهای بحران که مردم نگران شرایط دنیا هستند و از خود می پرسند آیا در آخرالزمان زندگی می کنیم و دنبال چه هدفی هستیم، لذا در جستجوی دین می روند.

وی اضافه کرد: روزگار ما به روش کشتی ای است که به سرعت حرکت می کند با اینحال قطب نما ندارد لذا دین می تواند جهت و راه درست را نشان دهد.

عضو شورای خلیفه گری ارامنه با اشاره به حضور شهدای ارامنه در جبهه های جنگ علیه دشمنان کشور گفت: ارامنه بیشترین درصد شهدا بین اقلیت های دیگر را در ایران دارد. درمقایسه با جمعیت ارامنه بیش از ۱۰۰ شهید تقدیم کرده ایم که پیکر این شهدا در خاورشهر و در آرامستان ارامنه دفن هستند.

حتما بخوانید   مراسم هفتمین روز درگذشت مادر شهیدان دقیقی برگزار می‌شود

کشیش راتوسی با تاکید بر این نکته که همه ما باید به شهدا احترام بگذاریم تا مدیون آنها نباشیم، عنوان کرد: پسر عمه خانم من به اسم «ویگن گارابیدی» که ساکن یکی از روستاهای الیگودرز به اسم خاکباد بود به جبهه اعزام شد و در نوروز ۱۳۶۵ به شهادت رسید.

وی تصریح کرد: وقتی که ویگن به شهادت رسید من تازه از آمریکا برگشته بودم. در آمریکا تحصیل کردم و درس خواندم و روز بعدی که درسم تمام شد، به طرف ایران حرکت کردم، چون دوست نداشتم حتی یک روز در آنجا بمانم، احساس می کردم وطنم ایران، من را فرا می خواند. با شرایطی که ماهی آزاد در یک رودخانه متولد می شود و به اقیانوس و دریاها می رود و بعد از مدتی احساس می کند زادگاهش ایشان را فرا می خواند، من هم به کشورم برگشتم.

کشیش راتوسی در آستانه سال نوی میلادی از آرزویش اینگونه گفت: کشور ما در این ایام تک و تنها مانده است. ملت ما به وسیله ابرمرد تاریخ امام خمینی (ره) قیام کرد و نمونه برتر نهضت بزرگ الهی شد و می بینیم امروز کشورهایی به اسم اسلام مانند عربستان سعودی چگونه بر ضد اسلام رفتار می کنند و به شیطان بزرگ ـ آمریکا ـ متوسل شده اند با اینحال ایران دنبال روی نهضت خدایی است لذا آرزو داریم ملت و کشور ایران سرافراز و پیروز باشد.

انتهای پیغام/ ۱۴۱

امیدواریم نوشته “جامعه‌ای که به شهدا احترام می‌گذارد از بین نمی‌رود” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : دی ۴, ۱۳۹۶
دسته بندی : حماسه و جهاد

دیدگاههای کاربران