جامعه قرآنی با خانواده شهید «محمود ریاحی» دیدار کردند

در باب حماسه و جهاد نوشته ای داریم با عنوان “جامعه قرآنی با خانواده شهید «محمود ریاحی» دیدار کردند” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته خبرنگار حماسه و جهاد دفاع پرس، در راستای تجلیل از مقام والای شهیدان جامعه قرآنی کشور، «رحیم قربانی» مدیرکل سازمان قرآن و عترت بسیج کشور بهمراه نماینده شورای پیشرفت قرآنی و جمعی از
قاریان و فعالان عرصه قرآن و عترت کشور با حضور در منزل شهید جامعه قرآنی
«محمود ریاحی» با خانواده این شهید والامقام دیدار کردند.

در ابتدای این دیدار قاری بین‌المللی قرآن آقای آزاد با تلاوت آیاتی از قرآن کریم به دیدار رنگ و بوی مخصوصی بخشید که با ستایش حاضران همراه شد.

پدر شهید ریاحی نیز طی سخنانی پیرامون‌ی خصوصیت‌های اعتقادی فرزندش اظهار داشت: محمود از همان دوران کودکی مرتب به کلاس قرآن می‌رفت و علاقه‌ی فراوانی به حضور در مراسمات مذهبی داشت و بنده وقتی به مجالس حاج آقا کافی واقع در مهدیه تهران می‌رفتم می‌گفت که مرا نیز همراه خودت ببر و از آن‌جایی که محمود را به‌خاطر این خصوصیت‌ها دوست داشتم وی را همراه خودم می‌بردم و ایشان که کودکی بیش نبود با دقت به سخرانی‌ گوش فرا می‌داد و به طرز عجیبی همه‌ی سخنان آیت‌الله کافی را از حفظ برای من و مادرش در خانه بازگو می‌کرد.

مادر شهید اضافه کرد: از خصوصیت‌های اخلاقی محمود صداقت و مهربانی در خانه و مدرسه بود.

مادر شهید ادامه داد: محمود با آن‌که حدود ۷ سال سن بیشتر نداشت در تظاهرات علیه رژیم پهلوی حضور مستمری داشت و با عده‌ای از دوستانش خانه‌‌ای که محل نگهداری اسحله و پوسترهای ضد رژیم شاه بود ایجاد کرده بود و به مبارزه مجاهدانه پرداخت.

حتما بخوانید   شهدای انقلاب اسلامی؛ مظلوم‌تر از انقلاب اسلامی

پدر شهید تصریح کرد: محمود بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و با شروع جنگ تحمیلی در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل حضور یافت و در تاریخ (۲۶ فروردین ۱۳۶۶) در سن ۱۸ ساگی به شهادت رسید.

در انتهای رحیم قربانی مدیرکل سازمان قرآن و عترت بسیج کشور گفت: یکی از اصلی ترین مشکلات حال حاضر جامعه دوردستی جستن عده ای از قرآن و مفاهیم بی‌مانند آن است و امیدوارم بستری ممکن شود تا همه‌‌ی مردم از علوم قرآنی در زندگی بهره ببرند و از ثمراتش برخوردار شوند.

انتهای پیغام/ ۱۱۴

امیدواریم نوشته “جامعه قرآنی با خانواده شهید «محمود ریاحی» دیدار کردند” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : آذر ۳, ۱۳۹۶
دسته بندی : حماسه و جهاد

دیدگاههای کاربران