جامعه قرآنی کشور با خانواده شهید «کمال‌الدین کامروا» دیدار کردند

در باب حماسه و جهاد نوشته ای داریم با عنوان “جامعه قرآنی کشور با خانواده شهید «کمال‌الدین کامروا» دیدار کردند” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته خبرنگار حماسه و جهاد دفاع پرس، در راستای تجلیل از مقام والای شهیدان جامعه قرآنی کشور، «رحیم قربانی» مدیرکل سازمان قران و عترت بسیج کشور، بعد از ظهر امروز (چهارشنبه ۲۶ مهرماه) بهمراه نماینده شورای پیشرفت قرآنی کشور، نماینده معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از قاریان و فعالان عرصه قرآن و عترت کشور با حضور در منزل شهید جامعه قرآنی «سیدکمال‌الدین کامروا» با خانواده این شهید والامقام دیدار کردند.

در ابتدای این دیدار، «رحیم قربانی» مدیرکل سازمان قرآن و عترت بسیج کشور طی سخنانی با گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای والامقام هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم، اظهار داشت: هدف از این دیدار، تجلیل از شهدای جامعه قرآنی و خانواده‌های آن‌ها است و اینکه جوانان ما بیشتر با اخلاق و خصوصیات زندگی این شهیدان والامقام که با قرآن و اهل‌ بیت (ع) مأنوس بودند، آشنا شوند.

پیشتر این مراسم، همسر شهید جامعه قرآنی کشور «سیدکمال‌الدین کامروا» طی سخنانی به بیان خصوصیات اخلاقی و خاطراتی از این شهید والامقام پرداخت و گفت: سیدکمال‌الدین کامروا بعد از ازدواج با من تا سال ۱۳۶۶ که در مکه به شهادت رسید، به‌طور مکرر در جبهه حضور داشت، تا اینکه از جانب بعثه حضرت امام خمینی (ره) برای آگهی به حج تمتع اعزام شد.

وی اضافه کرد: ما یک جمع خانوادگی داشتیم که همسرم این جمع را به یک نشست قرآنی کوچک مبدل کرده بود و می‌گفت که خوب است وقتی دور همدیگر جمع می‌شویم به جای اینکه از مسائل دنیوی حرف بزنیم و خدای ناکرده غیبت کنیم، دور هم قرآن بخوانیم.

حتما بخوانید   مروری بر زندگی‌نامه حماسه‌آفرینان خرمشهر

همسر شهید کامروا خاطرنشان کرد: همسرم در جبهه به رزمندگان پیش نهاد می‌کرد که بهمراه جنگیدن درس هم بخوانند و معتقد بود که درس خواندن با جبهه رفتن منافاتی ندارد و اگر رزمندگان درس نخوانند، در آتی افرادی که رنگ جبهه را ندیده‌اند امورات کشور را به دست می‌گیرند.

وی با بیان اینکه شهید کامروا بسیار خوش‌اخلاق، اهل نماز شب و خواندن قرآن بود، تصریح کرد: وی یک قرآن سبز کوچک داشت که در بیشتر مواقع همراهش بود و به این قرآن کوچک وابسته شده بود.

همسر شهید کامروا به نحوه شهادت این شهید والامقام اشاره نمود و اضافه کرد: در سال ۱۳۶۶ وقتی که بر اثر مجروحیت جنگی در بیمارستان بستری بود، از طرف بعثه حضرت امام خمینی (ره) با وی رابطه دریافت کردند و خبر دادند که می‌تواند برای آگهی به حج تمتع برود. دوستانش می‌گفتند در روز اجرا راهپیمایی برائت از مشرکین که مأموران سعودی به زائران حمله‌ور شدند، خودش را می‌زد و می‌گفت خانم‌ها پایین دست و پا مانده‌اند و عده ای نیز حجاب‌شان برداشته شده است، در این لحظه بود که برای نجات جان زائران رفت و به شهادت رسید.

ایشان در انتهای خاطرنشان کرد: وقتی که پیکرش را به کشور بازگرداندند دیدیم که به دلیل اصابت گلوله سعودی‌ها به شهادت رسیده است.

در انتهای این مراسم با اهدای لوح تقدیر از این خانواده شهید جامعه قرآنی کشور تجلیل شد.

انتهای پیغام/ ۱۱۳

امیدواریم نوشته “جامعه قرآنی کشور با خانواده شهید «کمال‌الدین کامروا» دیدار کردند” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : مهر ۲۷, ۱۳۹۶
دسته بندی : حماسه و جهاد

دیدگاههای کاربران