جریان‌نویسان و کتاب‌های تالیفی در راستای شعار سال خدمات رسانی می‌شوند

در باب فرهنگ و هنر نوشته ای داریم با عنوان “جریان‌نویسان و کتاب‌های تالیفی در راستای شعار سال خدمات رسانی می‌شوند” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته خبرنگار فرهنگ و هنر دفاع پرس، نشست خبری برنامه «عیدی کتاب ۹۷» صبح امروز با حضور «نیکنام حسینی‌پور» مدیر کل خانه کتاب در حضور خبرنگاران و اهالی رسانه برگزار شد.

«نیکنام حسینی‌پور» مدیر کل خانه کتاب در این نشست با بیان اینکه برنامه‌های فصلی عیدان کتاب سال ۱۳۹۴ در راستای خدمات رسانی از کتابفروشی‌ها شکل گرفته است، اظهار داشت: بسیاری از کتابفروشی‌ها قبل از این برنامه در آستانه تغییر کاربری و تعطیلی بودند. ابتدا نزدیک به ۱۰۰ کتابفروشی در این برنامه کمپانی داشتند که امسال به حدود ۸۰۰ کتابفروشی رسیده است.

وی گفت: برخی از کتابفروشی‌ها با اصل این برنامه مخالف بودند، با اینحال ما به این نتیجه رسیدیم تا وقتی که دولت تصمیم خدمات رسانی از کالاهای فرهنگی را دارد ما نیز یارانه‌های کتاب را اعمال می‌کنیم. عدم معرفی کتاب‌های پرفروش در برنامه عیدانه امسال یک تصمیم کارشناسی شده بود چرا که این موضوع در حال ایجاد فساد کاذب بود.

مدیر کل خانه کتاب با اشاره به اختلاف برنامه عیدانه امسال با سال‌های قبلی تصریح کرد: ما امسال برنامه را از شهرستان‌ها شروع کردیم چون نزدیک به ۷۰ درصد نشر ایران در تهران می باشد. لذا ما امسال از شهرستان‌ها شروع کردیم چون هدف ابتدایی این برنامه خدمات رسانی از کتابفروشی‌های کم دارا بود.

حسینی‌پور اضافه کرد: برنامه عیدانه امسال در شهرستان‌ها از ۲۲ اسفند شروع شد همزمان با اینکه یارانه ما برای این برنامه ۲ میلیارد تومان بود. عده ای کتابفروشی‌ها متقاضی مطرح سقف یارانه خود بودند، با اینحال این کار باعث می‌شد تا سقف یارانه آن‌ها تمام شود. به همین خاطر ما سعی کردیم به روش تزریقی کتابفروشی‌ها را شارژ کنیم.

حتما بخوانید   شرح دلدادگی عاشقان امام خمینی (ره) در  «مشتاقی و مهجوری»

وی گفت: امسال تعداد ۷۹۳ کتابفروشی در برنامه عیدانه کتاب حضور داشتند و مبلغ ۵۰۰ میلیون به یارانه برنامه اضافه شد، تا میزان تخفیف‌ها را درمقایسه با مناسبت‌های پیش رو تا ۳۰ درصد گسترش دهیم. امسال نیز به مناسبت اسم‌گذاری سال از کتاب‌های تالیفی و جریان نویسان خدمات رسانی ویژه خواهیم کرد. این حرکت در راستانی خدمات رسانی از کالای ایرانی است که رهبر معظم انقلاب بر آن تاکید دارند. خدمات رسانی از صنعت فرهنگ وظیفه ماست که باید آن را انجام دهیم.

مدیر کل خانه کتاب اضافه کرد: ۲۰۰ هزار شهروند در طول برنامه عیدانه کتاب خرید داشته‌اند. در کل ۱۲ میلیارد کتاب خرید و فروش شده، که عدد خوبی است. این برنامه در دوره‌های بعدی خود به سوی تخصصی شدن خواهد رفت. میزان یارانه هر کتابفروشی در برنامه‌های بعدی مطرح خواهد شد و مبلغ آن با استناد به مساحت کتابفروشی، تعداد کتاب و سابقه آن‌ها از ۲ تا ۳۰ میلیون تومان خواهد بود.

حسینی‌پور اظهار داشت: هرمزگان، خراسان شمالی، استان کهگیلویه و بویراحمد و سیستان و بلوچستان کمترین استقبال را از برنامه عیدانه کتاب داشته‌اند که باید برنامه‌‌ریزی‌هایی را برای تغییر این رویه در این استان‌ها انجام داد.

انتهای پیغام/ ۱۲۱

امیدواریم نوشته “جریان‌نویسان و کتاب‌های تالیفی در راستای شعار سال خدمات رسانی می‌شوند” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : فروردین ۱۹, ۱۳۹۷
دسته بندی : فرهنگ و هنر

دیدگاههای کاربران