جریان مقاومت باید سینما و هنر خوب خودش را ایجاد کند/ جشنواره رسام گامی در جهت سینمای مقاومت است

در باب فرهنگ و هنر نوشته ای داریم با عنوان “جریان مقاومت باید سینما و هنر خوب خودش را ایجاد کند/ جشنواره رسام گامی در جهت سینمای مقاومت است” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته خبرنگار فرهنگ و هنر دفاع پرس، همایون قنواتی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در نشست خبری اولین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه رسام (دفاع مقدس و مقاومت) که امروز (یکشنبه ۹ اردیبهشت‌ماه) برگزار شد، با بیان اینکه جشنواره رسام مورد استقبال بسیار چشم‌گیر و غیرقابل تصوری قرار گرفته است، اظهار داشت: اولین جشنواره فیلم کوتاه رسام در قسمت فیلم‌سازان داخلی و بین‌المللی مورد استقبال بسیار چشم‌گیر و غیرقابل تصوری قرار گرفته که امیدواریم به گسترش حضور مردم در سالن‌های سینمایی و ارتقای سطح تصویری مردم در عرصه توجه به ارزش‌های سینمایی موثر باشد.

وی گفت: جشنواره فیلم رسام امسال در جایی برگزار می‌شود که سرزمین مقاومت و افتخاری برای سرزمین‌مان ایران است. سرزمینی که مردمان آن با جان و مالشان از مرزهای اعتقادی و جغرافیایی دفاع کردند.

سیدمرتضی نعمت‌زاده معاون فرهنگی و هنری و اجتماعی منطقه آزاد اروند پیشتر این نشست با بیان این‌که مقاومت یک پدیده جهانی است، گفت: مقاومت رویکردی انسان محور است که تلاش می‌کند تا محوریت انسان را در عرصه اجتماعی و فرهنگی به جای خوب خود برساند.

وی گفت: با شرایطی که مقاومت در عرصه نظامی بسیار توانمند ظهور یافته است؛ امروز بر ما ضروری است تا همراه با سربازانی که مقاومت را به جای متعالی رسانده و شهدای مدافع را تقدیم کرده‌اند. ما باید مکان مقاومت هنر را به اشتراک هنرمندان و متفکران در جهت استقامت و عمق ساختن این آرمان نهادینه کنیم.

حتما بخوانید   اجرا نشست‌های ایثار و قرآن در کنفرانس قرآن

نعمت‌زاده فرهنگ را بنیادی‌ترین مساله انسان دانست و تصریح کرد: نگاه بنیادی‌ترین مساله زندگی انسان است و مقاومت میراث بزرگی است که منطقه خوزستان نقش مهمی در شکل دادن آن داشته است.

معاون فرهنگی و هنری و اجتماعی منطقه آزاد اروند گفت: ۴۷ روز مقاومت در خرمشهر و یک سال مقاومت مردم آبادان در طرف دیگر محاصره قدرت‌های جهانی که به روش لشکر صدام ظهور یافته بود، دلیل ایجاد جریان مقاومت شد که نقش بنیادی آن را انسان و مردم ایجاد می‌کردند.

این مقام مسؤول در منطقه آزاد اروند ادامه داد: علی‌رغم خدمات رسانی‌های مداوم جبهه استکبار، مقاومت در لبنان، سوریه و عراق با تکیه بر عنصر انسان موفق شده است، صفوف تروریست‌ها را در هم بشکند. این مقاومت، محور آن انسان است که در فلسطین نیز ناکارآمدی ارتش صهیونیست را به بار آورده است. این تجربه عظیمی است که از ایران شروع شد و امروز در سطح ملی و بین‌المللی خودش را نشان می‌دهد.

وی تاکید کرد: ضروری است جریان مقاومت، سینما و هنر خوب خودش را ایجاد کند. جشنواره رسام نیز یک گام در این راه اهمیت بینهایت زیادی دارد که در آن قدم می‌گذاریم. ما در منطقه آزاد اروند و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی از این ابتکار رفتار دلچسب خدمات رسانی می‌کنیم تا در سال‌های آتی بتوانیم آن را گسترش دهیم.

نعمت‌زاده عنوان کرد: این حرکت فرهنگی و هنری بهمراه دورانی است که اروند به یک منطقه بین‌المللی مبدل شده است و هنر نیز یک زبان بین‌المللی است که در این جشنواره می باشد و با حضور ۲ هزار و ۱۰۰ هنرمند از ۹۰ کشور جهان رونق پیدا خواهد نمود.

حتما بخوانید   بازگشایی «تماشاخانه سرو»؛ ابتدا دی ماه

انتهای پیغام/ ۱۲۱

امیدواریم نوشته “جریان مقاومت باید سینما و هنر خوب خودش را ایجاد کند/ جشنواره رسام گامی در جهت سینمای مقاومت است” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : اردیبهشت ۹, ۱۳۹۷
دسته بندی : فرهنگ و هنر

دیدگاههای کاربران