جزئیات جایزه جریان کوتاه یوسف تشریح شد/ افزودن بخش خرمشهر

در باب فرهنگ و هنر نوشته ای داریم با عنوان “جزئیات جایزه جریان کوتاه یوسف تشریح شد/ افزودن بخش خرمشهر” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

«مسعود امیرخانی» دبیر هشتمین جایزه ادبی یوسف در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگ و هنر دفاع پرس، با اشاره به خصوصیت‌های این دوره از جایره جریان کوتاه یوسف اظهار داشت: اختلاف این دوره جایزه یوسف در تمرکز بیش‌تر به فعالیت‌های استان‌ها است. این کار باعث می‌شود تا نویسندگان استانی و شهرستانی نقش پر رنگ‌تری در این جایزه داشته باشند و کارهای بیشتری جمع‌آوری شود.

وی نگاه تازه این جایزه را مثبت دانست و گفت: گمان می نمایم امسال جایزه یوسف با استقبال بیشتری همراه باشد، چراکه استان‌ها با دقت بیشتری قادر اند فراخوان را پخش کنند. به علاوه از طرف دیگر از ظرفیت تلویزیون و صدا و سیمای مراکز استانی استفاده می‌کنند که در جذب بیشتر نویسندگان مهم است. اجرا استانی این جایزه یاری مینماید تا علاقه‌مندان بیشتری در عرصه جریان درگیر شوند.

دبیر هشتمین جایزه ادبی یوسف عنوان کرد: امسال بخش ویژه خرمشهر که شامل جریان‌های «مقاومت ۴۵ روزه» و «فتح خرمشهر» می‌باشد به جایزه اضافه شده که در یک بخش ویژه داوری خواهند شد و در هر استان یک انتخاب و تقدیری خواهد داشت.

امیرخوانی به علاوه از طرف دیگر اضافه کرد: دفاع از «حریم اهل بیت (ع)» و «مقاومت اسلامی» نیز ۲ بخش تازه دیگری است که امسال به بخش عمومی اضافه شده است. فرصت فراخوان جایزه نیز تا شهریور ماه خواهد بود و سپس داوری و مراسم پایانی هر استان در مهرماه برگزار می‌شود. نهایتاً کارهای انتخاب به دبیرخانه مرکزی ارسال می‌شوند تا در یک رقابت ملی قرار گیرند.

حتما بخوانید   صدها ماجرای دفاع مقدس توانایی فیلم دارند

وی پیرامون جوایزه بخش‌های مختلف گفت: جایزه نفر اول بخش اصلی شامل تندیس، لوح تقدیر و سه میلیون تومان، نفر دوم شامل تندیس، لوح تقدیر و دو میلیون تومان و نفر سوم نیز تندیس، لوح تقدیر و یک میلیون تومان خواهد بود. نفرات انتخاب بخش خرمشهر نیز تندیس، لوح تقدیر و مبلغ دو میلیون تومان و نفر دوم تندیس، لوح تقدیر و مبلغ یک میلیون تومان دریافت می‌کنند.

انتهای پیغام/ ۱۲۱

امیدواریم نوشته “جزئیات جایزه جریان کوتاه یوسف تشریح شد/ افزودن بخش خرمشهر” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : خرداد ۲۹, ۱۳۹۷
دسته بندی : فرهنگ و هنر

دیدگاههای کاربران