جنایات استکبار، ثمره جدایی دین و علم از یکدیگر است

در باب دفاع و امنیت نوشته ای داریم با عنوان “جنایات استکبار، ثمره جدایی دین و علم از یکدیگر است” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته گروه دفاعی ایمنی دفاع پرس، حجت‌الاسلام والمسلمین عباس محمدحسنی در جمع کارکنان گروه پهپاد حضرت با این وجود‌عصر (عج) نیروی زمینی ارتش با اشاره به روایتی از حضرت امیرالمومنین (ع) که می‌فرمایند «علم قدرت‌آفرین است»، اظهار داشت: مردم و جامعه‌ای که سود آن‌ها از علم فراوان باشد، حاوی قدرت بیشتری هستند. انسان از روش علم می‌تواند به اقتداری دست بیابد که دشمنان اجازه سلطه‌گری را به خود راه ندهند.

مدیرعامل سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با تاکید بر این که «علم و دین باید همراه با یکدیگر باشد و جدایی آن‌ها مبدل به حریق افروزی می شود»، اضافه کرد: اگر دین و علم یکدیگر را تکمیل نکنند، خطرآفرین خواهد بود. امروز نمونه‌های فراوانی از جدایی دین و علم از یکدیگر می باشد که از آن جمله می‌توان به رفتارهای بهمراه علم آمریکا بدون دین و جنایت‌های داعشی‌های دیندار بدون علم اشاره نمود.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسنی تصریح کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران حاوی محققان دیندار است که حقوق بشر و نوع دوستی را در تمام مراحل جنگ و نبرد خود رعایت می‌کنند. رفتار خلبان‌های ایرانی در لحظه جنگ تحمیلی نمونه بارز و دلیل محکمی بر این ادعا است.

وی اضافه کرد: امروز جهان سرشار از دیندارهای بدون علم و محققان بدون دین است که هر دو دسته خطرناک هستند. برای حفظ میهن، منافع ملی، ناموس، داشته‌ها و عزت و اقتدار خود باید همراه با تقویت علم، اعتقادات خود را تقویت کنیم، باید در اینجا این خبر خوب را به شما بگوییم که گروه پهپاد که منسوب به با این وجود عصر (عج) است، در این مسیر گام بر می‌دارد. به بیان دیگر کار گروه پهپاد بطور کلی علمی و دینی است.

حتما بخوانید   شهیدی که علمای اهل سنت را به مبارزه علیه شاه ترغیب می‌کرد

مدیرعامل سازمان عقیدتی سیاسی ارتش پیشتر گفت: جوانان باید آستین تحقیق را بالا بزند و ژرف‌نگرانه توان پهپادی ارتش جمهوری اسلامی ایران را برای روز مبادا پیشرفت دهند تا ماموریت‌های مورد انتظار به بهترین نحو انجام شوند که این مسئله حوصله، صبر، مقاومت و جهاد علمی را می‌طلبد.

وی با بیان اینکه ارتش جمهوری اسلامی ایران ثابت کرده ارتشی مقاوم، جهادی و حاوی حوصله تحقیق و تدبیر است، ادامه داد: به ذهن خطور میکند با استناد به شناختی که از ارتش می باشد، در زمانی نه چندان دور از رقبا سبقت گرفته و آوازه دانش‌پژوهشی ارتش در جهان طنین‌انداز خواهد شد.

حجت‌الاسلام و المسلمین محمدحسنی تاکید کرد: شأن ملت ایران اقتضا می‌کند که ارتش آن دانشمند و دین‌محور باشد که به خاطر خدا اینچنین است و باید بیش از قبل پیشرفت یابد.

مدیرعامل سازمان عقیدتی سیاسی با بیان این که پهپاد یکی از مهمترین ابزارهای ارتش است وتاکید کرد شیوه جنگ در لحظه حال حاضر و زمانی نه چندان دور بر آن است تا از پهپاد استفاده شود اضافه کرد: امروز سعی بر آن است تا نبردها از راه دور انجام شود تا خسارات کمتری به نیروی انسانی وارد شود، بدین جهت ضروری است تلاش و بررسی ها خود را در عرصه پهپاد گسترش داد و همراه با آن دید خود را به دور دست‌ها برد.

وی خطاب به کارکنان گروه پهپاد حضرت با این وجود‌عصر (عج) تاکید کرد: خلاصه کلام آن است که چشم مردم به فعالان و غیورمردان عرصه پهپاد است و ضروری است بگوییم شما تا به امروز از این وظیفه خطیر سربلند بیرون آمده‌اید.

حتما بخوانید   «مرد رویاها»؛ اثر سیدمهدی شجاعی به چاپ چهارم رسید

مدیرعامل سازمان عقیدتی سیاسی ارتش گفت: هشت سال دفاع مقدس نشان داد که ارتش با غیرت، پیشرو و قابل اتکا است. در دورانی که استکبار جهانی تمام ظرفیت خود را علیه کشور و ملت عزیزمان به کار بسته، ارتش باید تمام ظرفیت‌های خود را بسیج کند تا امید موجود در دل مردم به دلیل حضور ارتش متدین، ولایی، با سواد و شهادت‌طلب بازهم استمرار داشته باشد.

انتهای پیغام/

امیدواریم نوشته “جنایات استکبار، ثمره جدایی دین و علم از یکدیگر است” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : تیر ۲۰, ۱۳۹۷
دسته بندی : دفاع و امنیت

دیدگاههای کاربران