«جنگ، دوربین، من» درمقایسه با کارهای قبلی فلاح‌فر اثر درستی است

در باب فرهنگ و هنر نوشته ای داریم با عنوان “«جنگ، دوربین، من» درمقایسه با کارهای قبلی فلاح‌فر اثر درستی است” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته خبرنگار فرهنگ و هنر دفاع پرس، مراسم معرفی و اکران فیلم «جنگ، دوربین، من» به کارگردانی «ساسان فلاح‌فر» با حضور کارگردان و «محسن اسلام‌زاده» فیلمساز عرصه مقاومت برگزار شد.

محسن اسلام‌زاده با اشاره به سختی تصویر برداری جاهای عملیاتی اظهار داشت: سابقا کار فیلم در عرصه مقاومت بسیار سخت بود، با اینحال با آموزش، فیلمسازان وارد عرصه تولید مستند شدند. تولید فیلم در منطقه جنگی بسیار سخت است چون رزمندگان قبلا ضرورت این رسالت را درک نمی‌کردند. کارگردانان به مرور به پختگی رسیدند که ضبط این عکس ها به اندازه اسلحه دست گرفتن مهم است. این درک دلیل شد تا که فیلمسازان خودش وارد منطقه عملیاتی شده و تنها به تولید فیلم فکر کنند.

ایشان پیشتر گفت: این فیلم درمقایسه با کارهای قبلی فلاح‌فر اثر درستی است. این فیلم توانسته تا حد فراوانی محیط صحنه جنگ را منتقل کند. نریشن فیلم با اینکه حرفه‌ای نبود با اینحال روی آن نشسته است.

اسلام زاده با اشاره به نقطه ضعف فیلم شرح داد: در این فیلم کارگردان ما را به اوج رسانده است با اینحال در انتها ما وارد منطقه آزاد شده نمی‌شویم همزمان با اینکه باید تماشاگر بداند این همه درگیری به کجا ختم خواهد شد.

ساسان فلاح‌فر با اشاره به ضرورت کار در این عرصه بیان داشت: ابزار مطبوعاتی غرب بسیار قوی است آنها همان وقتی که «حججی» را شهید کردند همان موقع هم فیلم آن را پخش کردند. ما باید قوی کار کنیم تا این جبهه خالی نباشد. دوم اینکه لشکر فاطمیون خدمات فراوانی معرفی کردند. ما با ملت افغانستان مشکلی نداریم و یکی هستیم. حضور در سوریه غبار را از چهره این ملت برداشت تا آنها را بهتر بشناسیم. در بحث مستند هم دیدیم که چه رنجی می‌کشیدند.

حتما بخوانید   بازدید «پدرام کریمی» از غرفه خبرگزاری دفاع مقدس

وی پیرامون خصوصیت فیلم شرح داد: برای اینکه فیلم اصالت خود را داشته باشد تصمیم گرفتیم که فیلمبردار هم‌زبان با خودشان باشد تا حالت حقیقی‌تری داشته باشد. در عرصه رسانه نیز ما شهیدانی داشته‌ایم که دیده نشدند. این عزیزان نشانه‌ای از جهاد به تن دارند.

این مستندساز پیشتر بیان داشت: دشمن در حال اختلاف افکنی بین مردم ایران و افغانستان است تا رابطه این دو کشور را از بین ببرد. این مستند علیه این هجمه دشمن ساخته شده است.

وی با اشاره به اسم فیلم گفت: اگر اسم فیلم به لشکر فاطمیون اشاره داشت ممکن بود دافعه داشته باشد. چرا که اسم‌های بسیاری با این نگاه ساخته شده است. ما خواستیم اسم فیلم هم به نحوه دید ما رابطه داشته باشد.

انتهای پیغام/ ۱۶۱

امیدواریم نوشته “«جنگ، دوربین، من» درمقایسه با کارهای قبلی فلاح‌فر اثر درستی است” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : مرداد ۲۱, ۱۳۹۶
دسته بندی : فرهنگ و هنر

دیدگاههای کاربران