جوانان افغانستان راه سلطه آمریکا را سد کنند

در باب دفاع و امنیت نوشته ای داریم با عنوان “جوانان افغانستان راه سلطه آمریکا را سد کنند” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته خبرنگار دفاعی ایمنی دفاع پرس، سردار سرتیپ پاسدار «قدیر نظامی» معاون امور بین‌الملل ستاد کل نیرو‌های مسلح صبح امروز در دیدار «احمد تمیم عاصی» معاون سیاسی راهبردی وزیر دفاع افغانستان ضمن مطرح آمادگی نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران برای شروع دور تازه ای از هم کاری‌ها در ابعاد مختلف نظامی با ارتش افغانستان تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران برای امنیت و ثبات افغانستان ارزش مخصوصی قائل است؛ لذا از همه قابلیت ها خود برای مساعدت به افغانستان طی سالیان قبلی استفاده کرده است که نمونه و مصداق بارز آن پذیرایی از بیش از سه میلیون نفر از مردم پناهنده افغان طی چهار دهه قبلی است.

وی اضافه کرد: در کمال تاسف توطئه نقل و انتقال بخشی از عنصر های داعش به افغانستان آن هم بعد از شکست گروه‌های تروریستی – تکفیری در عراق و سوریه، می‌تواند جامعه افغانستان را با یک بحران تازه مواجه کند.

سردار قدیر نظامی ادامه داد: در این توطئه خطرناک بی تردید نقش آشکار آمریکا و عده ای از کشور‌های منطقه مانند عربستان را که حامیان اصلی تسلیحاتی، مالی و اعتقادی گروه‌های تروریستی – تکفیری هستند، می‌توان به روش علنی مشاهده کرد.

وی ادامه داد: بازهم که نسل اول مجاهدان افغانستانی با حماسه و فداکاری دست نیرو‌های متجاوز شوروی سابق را از سرزمین‌شان قطع کردند، نسل جوان افغانستان هم با هوشیاری، فداکاری و اتکا به ظرفیت‌های بومی خویش اجازه ندهند این دفعه سرزمین‌شان تحت سلطه آمریکای زیاده‌خواه و استعمارگران غرب قرار گیرد و یا به وسیله عوامل مزدور داعش و گروه‌های تروریستی – تکفیری مجدد دوره تازه ای از درگیری‌ها و کشمکش‌های نظامی – ایمنی را تجربه کند.

حتما بخوانید   احداث 600 هزار متر مربع کانکس به مدت 35 روز در جاهای زلزله‌زده غرب

دیدار معاون وزیر دفاع افغانستان با معاون مدیرعامل ستاد کل نیرو‌های مسلح

انتهای پیغام/ ۲۳۱

امیدواریم نوشته “جوانان افغانستان راه سلطه آمریکا را سد کنند” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : اسفند ۱۶, ۱۳۹۶
دسته بندی : دفاع و امنیت

دیدگاههای کاربران