حبیب‌الله کاسه‌ساز با «پرواز بالاخره» جاودانه شد

در باب فرهنگ و هنر نوشته ای داریم با عنوان “حبیب‌الله کاسه‌ساز با «پرواز بالاخره» جاودانه شد” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته خبرنگار فرهنگ و هنر دفاع پرس، حبیب‌الله کاسه‌ساز که به دلیل ابتلا به سرطان معده تحت چند دوره شیمی درمانی قرار گرفته بود، صبح روز چهارشنبه ۲۸ تیرماه ۹۶ در بیمارستان بقیه‌الله (عج) در تهران، دیده از جهان فروبست.

مرحوم کاسه‌ساز متولد سال ۱۳۴۱ در تهران و فارغ‌التحصیل رشته‎ فیلمنامه‌نویسی از دانشکده‎‎ سینما و تئاتر دانشگاه هنر بود. وی به علاوه از طرف دیگر در فیلم‌هایی چون «پرواز بالاخره» (۱۳۶۹)، «هور در حریق» (۱۳۷۰)، «تازه ترین مرحله» (۱۳۷۴) و …  با اسم بازیگر حضور داشته و کارگردانی فیلم «کارناوال مرگ» (۱۳۸۷) را نیز در کارنامه هنری‌اش دارد.

این هنرمند فقید، تهیه‌کنندگی فیلم‌هایی مانند «پرنده‎باز کوچک» و «زندانی ۷۰۷» (۱۳۸۰)، «نبات داغ» ۱۳۸۱، «ایشان»، «کنار رودخانه» و «مزرعه پدری» (۱۳۸۲)، «پروانه‌ای در مه» (۱۳۸۴)، «اخراجی‌ها ۱ و ۲» (۸۷ – ۱۳۸۵)، «ریسمان باز» ۱۳۸۶، «نظام از راست» (۱۳۸۷)، «مأموریت تهران» (۱۳۸۹) و به علاوه از طرف دیگر سری‎های «درچشم باد» (۸۷ – ۱۳۸۲)، «فوق سری» (۱۳۹۳) و … را بر عهده داشته است.

وی به علاوه از طرف دیگر با اسم مجری برنامه، مدیر تولید، مدیر تدارکات و سرمایه‌گذار نیز سابقه‎ فعالیت داشت. از نمونه سوابق اجرایی کاسه‌ساز، می‌توان به مديریت توليد و پشتيبانی امور سينمايی وزارت ارشاد، مديرعاملی انجمن سينمای انقلاب و دفاع مقدس، عضویت در هيأت‌مديره انجمن سينمای جوان ايران، عضویت در شورای عالی جوانان و عضویت در هیأت‌مدیره شهرک سینمایی دفاع مقدس اشاره نمود.  

حتما بخوانید   بررسی سینمای دفاع مقدس در برنامه تلویزیونی «رویای خاک»

کاسه‌ساز در طول فعالیت هنری خود، برنده جوایز متفاوتی نیز بوده است،‌ از نمونه: برنده جایزه «سینه‌کید» بهترین فیلم جشنواره بین‌المللی فیلم سینه‌کید از دوره شانزدهم (هلند) رد سال ۸۰ برای فیلم «پرنده‌باز کوچک»، برنده جایزه بهترین فیلم جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان از دوره شانزدهم در سال ۸۰ برای فیلم «نوروز»، برنده جایزه بهترین تهیه‌کنندگی جشنواره فیلم فجر (بخش جنبی ـ سازمان میراث فرهنگی) از دوره بیست و دوم در سال ۸۲ برای فیلم «ایشان»، برنده جایزه ویژه بهترین فیلم جشنواره دفاع مقدس از دوره دهم در سال ۸۲ برای فیلم «مزرعه پدری»، برنده سیمرغ بلورین بهترین فیلم فجر از دوره بیست و پنجم در سال ۸۵ برای فیلم اخراجی‌ها.

انتهای پیغام/ ۱۱۲

امیدواریم نوشته “حبیب‌الله کاسه‌ساز با «پرواز بالاخره» جاودانه شد” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : تیر ۲۸, ۱۳۹۶
دسته بندی : فرهنگ و هنر

دیدگاههای کاربران