حسن باقری مهاجر الی‌الله، نماد انقلاب اسلامی و دفاع مقدس/ شهید باقری نماد ایمان کامل بود

در باب دفاع و امنیت نوشته ای داریم با عنوان “حسن باقری مهاجر الی‌الله، نماد انقلاب اسلامی و دفاع مقدس/ شهید باقری نماد ایمان کامل بود” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته خبرنگار دفاعی ایمنی دفاع پرس، سرلشکر پاسدار محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در همایش نابغه دفاع یادواره سردار شهید حسن باقری، با اشاره به آیه ای از قرآن کریم که می فرماید خداوند سرنوشت هیچ ملتی را تغییر نمی دهد مگر آنکه مردم نفوس خود را تغییر دهند اظهار داشت: در چهل  سال پیش با رهبری امام خمینی (ره) و با تحول عظیمی که در نفوس جوانان ما ایجاد شد سرنوشت کشور و جامعه ما تغییر و یک حکومت فاسد شاهنشاهی در منطقه از بین رفت.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی یک انقلاب در ارزشها، الگوهای رفتاری و تغییر بنیادین در ادبیات ملت ایران بود، اضافه کرد: شهید حسن باقری انسانی است که به دلیل انقلاب تغییر یافت، پس برای شناخت انقلاب و جنگ باید ایشان را شناخت. حسن باقری نمونه مهاجر الی الله بود که ارزش‌های اسلامی و پیشرو در تمام وجودش نمود پیدا می‌کرد.

سرلشکر رضایی با اشاره به اختلاف های ارزشی نظام اسلامی و طاغوتی اضافه کرد تبلور این اختلاف ارزشی در چهره فرماندهان دفاع مقدس و عزیزانی چون شهید حسن باقری نمود پیدا می کرد، چراکه آنان درجه و مقام را در گمنامی، خدمت به مردم و رضایت خدا جستجو می کردند و توجهی به جهان فانی نداشتند.

سرلشکر رضایی با اشاره به چگونگی آشنایی‌اش با شهید باقری که به وسیله رهبر معظم انقلاب به ایشان معرفی شد، گفت: باقری را رهبر معظم انقلاب که آن وقت نماینده امام در ارتش بود معرفی کردند و قرار شد از ایشان برای ایجاد واحد معلومات سپاه سود ببریم، از همان نشست بود که به ایشان گفتم از این به بعد اسم تو حسن باقری هست و به کسی نگو غلام حسین افشردی هستی و ایشان نیز پذیرفت.

حتما بخوانید   مهارت‌آموزی سربازان بعد از انتهای خدمت باید به اشتغال منجر شود

وی اضافه کرد: به خاطر دارم در آن نشست اول از ایشان راجع به مسائل گوناگون سیاسی و ایمنی و اعتقادی پرسش کردم، و نظرش را در خصوص تمامی جناح ها پرسیدم و بخاطر دارم که ایشان در عده ای موارد به اندازه ای چیره بودند که احساس می کردم معلوماتش در آن عرصه از من بیشتر است.

سرلشکر رضایی در قسمت دیگری از سخنان خود اظهار داشت: در برهه‌ای از عملیات فتح المبین کار سخت شد، من به قرارگاه نصر رفتم که سردار شهید باقری و امیر حسنی سعدی فرماندهی آن را بر عهده داشتند. به شهید باقری گفتم که باید امشب عملیات کنیم وگرنه دشمن سه‌راه نادری را می‌گیرد و با این وجود کل دستاوردهای عملیات فتح المبین از بین می‌رود. شهید باقری موافق نبود و ایشان استدلال‌هایی داشتند که بعد از ساعت‌ها بحث ایشان متقاعد شدند که باید همان شب عمیات انجام بدهیم که آن پیروزی بزرگ در فتح المبین به ثمر نشست.

فرمانده کل سپاه در دفاع مقدس تصریح کرد: در عملیات بیت المقدس سختی هایی که به سردار شهید باقری و جاویدالاثر متوسلیان وارد آمد به هیچ کدام از فرماندهان وارد نشد.

وی ادامه داد: در عملیات بیت المقدس که منجر به آزادسازی خرمشهر شد، لشکر محمد رسول الله تهران نقش موثری داشت. فرمانده این لشکر احمد متوسلیان، جانشین آن شهید محمود شهبازی و مدیرکل ستاد لشکر شهید همت بود. این لشکر کادر قوی داشت که هر فرمانده گردان، در قواره فرمانده تیپی بود.

فرمانده کل سپاه در دوران دفاع مقدس گفت: در آن عملیات، یگان محمد رسول الله از سه طرف در محاصره بود و شهید باقری باید هم مراقب می بودند که عرصه بر این لشکر تنگ نشود و عملیات نیز ادامه یابد که بالاخره با تلاش فرماندهان و رزمندگان و امداد الهی عملیات ادامه یافت و خرمشهر آزاد شد.

حتما بخوانید   واکنش سرلشکر باقری به ترقه‌بازی‌های رژیم صهیونیستی و سخنان تازه به دوران رسیده‌های منطقه

سردار رضایی به علاوه از طرف دیگر گفت: یکی از شخصیت هایی که نماد ایمان کامل بود، شهید باقری بود. این شهید بزرگوار خالص بود و از نبوغ نظامی بالایی نیز دارا بود.

وی اضافه کرد: سردار شهید باقری از فرماندهان مقتدر بود، به شکلی که من در مراسم چهلم این شهید بزرگوار طوری صحبت کردم که انگار ایشان فرمانده من است و حقیقت هم همین بود. این فرماندهان بودند که جنگ را پیش بردند و ما در خدمت این عزیزان بودیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در انتهای گفت: هر گاه که در کشور ما مشکلی پیش می آید باید بدانیم که ارزش های دفاع مقدس در جامعه کم رنگ شده است.

انتهای پیغام/ ۲۱۱

امیدواریم نوشته “حسن باقری مهاجر الی‌الله، نماد انقلاب اسلامی و دفاع مقدس/ شهید باقری نماد ایمان کامل بود” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : بهمن ۵, ۱۳۹۶
دسته بندی : دفاع و امنیت

دیدگاههای کاربران