حمله پلیس فرانسه به خبرنگاران صداوسیما نقض آشکار حقوق بشر است

در باب فرهنگ و هنر نوشته ای داریم با عنوان “حمله پلیس فرانسه به خبرنگاران صداوسیما نقض آشکار حقوق بشر است” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته گروه فرهنگ و هنر دفاع پرس، علی اکبر روح نواز سخنگوی انجمن روزنامه نگاران مسلمان در واکنش به حمله خشونت بار پلیس فرانسه به خبرنگار و تصویربردار دفتر خبری صداوسیما در پاریس و در انجام ماموریت و پوشش خبری تظاهرات ضد دولتی در این شهر، ضمن محکوم کردن این رفتار غیرانسانی اظهار داشت: این رفتار پلیس فرانسه در مغایرت آشکار با حقوق بشر و نقض آزادی بیان مصرح در کنوانسیون های بین المللی است.

وی اضافه کرد: فرانسه که خود را مهد دموکراسی و آزادی بیان معرفی می‌کند، باید بداند که تامین امنیت خبرنگاران، تصویربرداران و عکاسان در اقصا نقاط دنیا وظیفه دولتهاست و خبرنگاران به خاطر حرفه خود از مصونیت برخوردارند و کسی حق تعرض به آنان را ندارد.

روح نواز گفت: مسئولیت ناشی از حمله وحشیانه پلیس فرانسه به گروه خبری صداوسیما متوجه دولت فرانسه است و نباید در انجام اعمال درمانی خبرنگار و تصویربردارتلویزیون ایران تعلل و کوتاهی صورت پذیرد.

سخنگوی انجمن روزنامه نگاران مسلمان تاکید کرد: رفتار خشونت بار و ضد بشری پلیس فرانسه باید در مجامع بین المللی مورد بررسی و تحقیق جدی قرار بگیرد.

روح نواز به علاوه از طرف دیگر از وزارت امور خارجه ایران و سفارت کشورمان در پاریس خواست از طرق دیپلماتیک، اعمال عاجل، قاطع و فوری برای امور درمانی و مراقبت های پزشکی تیم خبری صداوسیما را بعمل بیاورند.

حتما بخوانید   روایت زندگی امام جواد (ع) در شکل رمان پخش شد

بنا بر این خبر، توحیدیان، تصویربردار دفتر خبری صداوسیما در پاریس به لحظه پوشش خبری تظاهرات ضددولتی در پاریس به ضرب گلوله پلاستیکی پلیس ضد شورش فرانسه از ناحیه سر شدیدا مجروح شده بود در بیمارستان «اوربیتال» پاریس به دلیل شدت خونریزی مغزی به کما رفت.

به علاوه از طرف دیگر شهسوار حسینی، خبرنگار صدا و سیما نیز در اثر استنشاق گازهای سمی شلیک شده به وسیله پلیس ضد شورش فرانسه بعد از احیای سرپایی به بیمارستان منتقل شده است.

انتهای پیغام/ ۱۱۲

امیدواریم نوشته “حمله پلیس فرانسه به خبرنگاران صداوسیما نقض آشکار حقوق بشر است” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : اردیبهشت ۱۲, ۱۳۹۷
دسته بندی : فرهنگ و هنر

دیدگاههای کاربران