«خبری از زندگی من، یادداشت‌های هر روزه سردار شهید علی رضاییان»

در باب فرهنگ و هنر نوشته ای داریم با عنوان “«خبری از زندگی من، یادداشت‌های هر روزه سردار شهید علی رضاییان»” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته خبرنگار فرهنگ و هنر دفاع پرس، «خبری از زندگی من» با عنوان فرعی، «یادداشت‌های هر روزه سردار شهید علی رضاییان» است که به اهتمام «جانمراد احمدی» تدوین شده است. این کتاب شامل خاطرات شهید رضاییان از سال۱۳۶۱ تا ۱۳۶۲ را شامل می‌شود.

«سردار شهید علی رضاییان» در سال ۱۳۲۶ در فیروز آباد تهران متولد شد همزمان با پیروز انقلاب اسلامی بهمراه عده‌ای از مبارزین پیشرو اقدام به تشکیل کمیته دفاع شهری اصفهای کرد.

ایشان در تشکیل سپاه در شهرستان‌های داران، فریدن، خوانسار و مبارکه بود حضور داشت. در سال ۱۳۵۹ به کردستان مامور شد و در آزاد سازی شهر سنندج نقش مهمی ایفا کرد. در یکی از این درگیری‌ها بر اثر اصابت گلوله از ناحیه سر و گلو، شدیدا مجروح شد و مدت‌ها در حالت اغماء قرار داشت.

دی ماه ۱۳۶۱ با حضور در تهران با توصیه سردار رحیم صفوی برای راه‌اندازی قرارگاه مقدم حمزه(ع) در منطقه غرب مأمور شد.  رضاییان در آبان ۱۳۶۲ قبل از مرحله سوم عملیات والفجر ۴ به شهادت رسید.

قسمتی از متن کتاب:

«صبح ساعت ۵/۳ در پایگاه مدنی از خواب بیدار شدم. ساعت ۵، برای‌ آن‌ها ـ نیروهای پایگاه ـ صحبت کرد و خواست چانچه اشکالی در کار پایگاه می‌بینند تذکر دهند. یکی از برادران گفت: پشت دژ خط مرزی، دیشب یک ایفا روی یکی از بچه‌ها که خواب بوده رفته و ایشان را زخمی نموده.

حتما بخوانید   بازمانده‌های بزرگ ۳۶ جشنواره فیلم فجر/ حضور ۳ فیلم با مسئله دفاع مقدس

آمدیم مقر تیپ نجف در شهر خرمشهر با فرماندهان گردان‌های تیپ نجف نشست بود. آن‌ها را درمقایسه با مأموریت آتی توجیه کردند، که گردان ۱ و ۳ خط شکن هستند. فرمانده گردان‌های تیپ نجف عبارت یودند از:امینی، ناصحی، رحیمی، میر حسینی، سید رسول حسنی، بیک‌زاده و میردامادی. به علاوه از طرف دیگر نحوه رفتار گردان‌ها به شرح ذیل است:‌

تیپ کربلا، دو گردان سوار زرهی به لشکر ۹۲ زرهی مأمور نماید. این لشکر مأمور است از کنار آب شرقی، پدافند به طرف جنوب نماید.

تیپ امام حسین (علیه السلام) از وسط رفتار می‌کند با تیپ ۱ لشکر ۹۲ زرهی بالای تیپ امام حسین (علیه السلام) رفتار می‌کند، تیپ نجف نقطه مشخصی ندارد.

تیپ ۱۷ قم با تیپ ۲ لشکر زرهی رفتار می‌کند و ۴ کیلومتر خط حد دارد.

به علاوه از طرف دیگر حجت‌الاسلام آذری قمی در قرارگاه فتح سخنرانی نمود و گفت: باید هر عملی که انجام می‌دهیم برای خدا باشد. اگر قدمی که بردارید دشمن خشمگین شود، برای خداست.

یکی از برادران غروب در قرارگاه تیپ نجف در حال شستن قابلمه بود، یک گلوله توپ نزدیکی آو فرود آمد، ترکش آن خورد از این طرف قابلمه و از آن طرفش سود و به ایشان آسیبی نرسید.»

«خبری از زندگی من، یادداشت‌های هر روزه سردار شهید علی رضاییان» به اهتمام «جانمراد احمدی» در ۳۳۶ صفحه مصور تدوین و به وسیله «ستارگان درخشان» وابسته به مرکز حفظ کارهای و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سپاه صاحب الزمان استان اصفهان در ۳۰۰۰ جلد پخش شده است.

انتهای پیغام/ ۱۶۱

امیدواریم نوشته “«خبری از زندگی من، یادداشت‌های هر روزه سردار شهید علی رضاییان»” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

حتما بخوانید   «بچه‌های مسجد علی بن ابی طالب (ع)»
نویسنده : 
تاریخ انتشار : تیر ۲۱, ۱۳۹۷
دسته بندی : فرهنگ و هنر

دیدگاههای کاربران