خبر ظهور انقلاب اسلامی در قرآن/ امام خمینی (ره) ترجمان گوینده آیات و روایات پیشین است

در باب حماسه و جهاد نوشته ای داریم با عنوان “خبر ظهور انقلاب اسلامی در قرآن/ امام خمینی (ره) ترجمان گوینده آیات و روایات پیشین است” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

گروه فرهنگ و هنر دفاع پرس ـ حمید محجوب؛ عمر انقلاب به ۳۹ سال رسید. پیشرو که به رهبری امام خمینی (ره) و جانثاری‌های شهدای انقلاب و وحدت مردمی شکل گرفت.

انقلاب اسلامی را می‌توان قبل از ظهورش در قرآن و روایات اهل بیت (ع) یافت که یک نمونه قرآنی آن در سوره محمد (ص) آیه ۳۸ آمده است: «وَإِن تَتَوَلَّوْا یَسْتَبْدِلْ قَوْمًا غَیْرَکُمْ ثُمَّ لَا یَکُونُوا أَمْثَالَکُمْ» که در این آیه ابوبصیر با استناد به گفته امام صادق (ع) آورده است که ایشان می‌فرمایند: (گروهی از مردم از رسول الله (ص) پرسیدند: اینان که خداوند در کتابش از آنان یاد کرده است، کیستند؟ پیامبر خدا دست بر شانه سلمان فارسی که در کنارشان نشسته بودند زدند و فرمودند: این مرد و قومش؛ سوگند به خدا اگر ایمان بر ثریا آویخته بود، مردانی از فارس بدان می‌رسیدند…)

در نمونه روایتی از اهل بیت (ع) نیز از زبان امام کاظم علیه السلام (بحارالانوار، ج۵۷، ص۲۱۶) آمده است: «مردی از اهل قم به پا می‌خیزد، مردم را به حق فرا می‌خواند و گروهی مانند پاره‌های آهن، گرد ایشان جمع می‌شوند و تندباد حوادث آنان را نمی‌لغزاند و از جنگ خسته نمی‌شوند و نمی‌ترسند و بر خدا دل می‌سپارند و انتهای خیر، از آن پارسایان است.»

سخنان امام راحل، ترجمان گوینده آیات و روایات پیشین است. ایشان این آیات و روایات را عملیاتی کردند و گویاترین ترجمه تاریخ اسلام را به رفتار نمایش دادند.

حتما بخوانید   ماجرای یک خواب باورنکردنی که منجر به شهادت شهید مدافع حرم شد

شکل‌گیری گروه‌های مردمی در آن دوره سخت با موقعیت بسیار بحرانی و ایمنی تحت نظر سازمان‌های ایمنی غربی من‌جمله ساواک، نتوانست راه را برای ظهور یک انقلاب مهدوی ببندد. چرا که از قبل‌ این انقلاب پیش‌بینی شده بود. سخنان الهی رهبر کبیر انقلاب، دل ملت را به خداوند متعال اتصال داد و اتکا به باور الهی باعث پیروزی این انقلاب مردمی شد.

وقتی با صلابت تمام و بدون هیچ خوفی این مرد بزرگ خدا، جمله‌ای بر زبانش جاری تولید میکند و می‌فرماید: «من دولت تعیین می‌کنم، من تو دهن این دولت می‌زنم، من دولت تعیین می‌کنم، من به خدمات رسانی این ملت دولت تعیین می‌کنم…» این جمله خبر از لطف و عنایت الهی می‌داد. خبری که روایت قرآنی و اهل بیت را تصدیق می‌کند.

شهادت، دستگیری، شکنجه و… نتوانست جلوی اراده پیشرو ملت را بگیرد. ملتی که چشم و گوش به فرمان رهبرشان داده بودند. جلوه‌های ایستادگی امیرالمومنین علی (ع) در مقابل ظالم و دادخواهی حق مردم که ناحق شده بود و قیام عاشورای حسینی (ع) در این انقلاب، بطور کلیً بروز و ظهور کرد تا رژیم فاسد آمریکایی غربی پهلوی سقوط کند.

لذا انقلاب اسلامی به سادگی بدست نیامد که بخواهیم آن را به سادگی از دست بدهیم. برای حفظ و استمرار این راه، خون‌های فراوانی بر زمین ریخت. خون شهدای انقلاب، خون شهدای دفاع مقدس، خون شهدای هسته‌ای و خون شهدای مدافع حرم که باعث استحکام انقلاب اسلامی شد و هم اینکه توانستیم این انقلاب را به جهان صادر کنیم که امروز شکوفایی آن را در لبنان، عراق، یمن، بحرین و… نظاره گر بوده و هستیم.

حتما بخوانید   حضور فرمانده تیپ رمضان در منزل شهید رشید+ فیلم

بدین خاطر نگذاریم آرمان‌ها و باورهای پیشرو امام راحل و شهدای عزیزمان فراموش شود. هر بهاری را که پشت سر می‌گذاریم مدیون این خون‌ها هستیم و هرساله گرامی‌داشت این روزهای مبارک، دینِ کوچکی بر گردنمان است درمقایسه با شهدا و اینکه به دشمنان نشان دهیم هنوز آرمان و باور امام راحل در این مملکت زنده است.

انتهای پیغام/ ۱۱۶

امیدواریم نوشته “خبر ظهور انقلاب اسلامی در قرآن/ امام خمینی (ره) ترجمان گوینده آیات و روایات پیشین است” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : بهمن ۱۴, ۱۳۹۶
دسته بندی : حماسه و جهاد

دیدگاههای کاربران