خدمات بیمارستانی به زائرین راهیان نور فوری و رایگان است

در باب حماسه و جهاد نوشته ای داریم با عنوان “خدمات بیمارستانی به زائرین راهیان نور فوری و رایگان است” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

من پیشرو‌ام (۳۷)/ مسئول اورژانس کردستان در گفت‌وگو دفاع پرس:

سعدالله اسماعیلی با اشاره به خدمات مرکز اورژانس استان کردستان به زائرین راهیان نور غرب و شمال غرب کشور گفت: خدمات بیمارستانی به زائرین راهیان نور فوری و رایگان است.

«سعداله اسماعیلی» مسئول اورژانس استان کردستان در گفت‌وگو با خبرنگار اعزامی دفاع پرس به راهیان نور غرب و شمال غرب، با بیان اینکه حرکت عظیم راهیان نور بزرگترین حرکت فرهنگی کشور است، اظهار داشت: اورژانس کردستان با اسم پایین سری علوم پزشکی کشور و اورژانس، با استناد به وظیفه‌ای که بر عهده دارد در حوادث به افرادی که به امداد نیازمند هستند، خدمات معرفی می‌کند.

وی ادامه داد: اورژانس استان کردستان با تدابیری که اندیشیده شده است حرکت عظیمی مانند راهیان نور که حتی اگر در بازه زمانی مخصوصی برگزار می‌شود را مورد استقبال و اولویت خود قرار داده است.

اسماعیلی پیرامون خدمات مرکز اوژانس کردستان به زائرین راهیان نور، عنوان کرد: اورژانس در بازه زمانی ترافیک راهیان نور در یادمان‌های استان کردستان که محل مراجعه زائرین است، امداد جاده‌ای و یادمانی دارد. ما در یادمان بوالحسن که متولی آن وزرات بهداشت است گروه سیار و مستقر داریم که در طول ساعت‌های روز که زائرین حضور دارند با اکیپ درمانی در محل یادمان هستیم.

مسئول اورژانس استان کردستان گفت: زائرین راهیان نور در سال ۱۳۹۵ بالغ بر ۱۱۰۰ مراجعه به اورژانس داشته‌اند که ۳۶ نفر از این تعداد به بیمارستان بانه منتقل شدند و تعدادی دیگری به روش سرپایی درمان شدند.

حتما بخوانید   شهادت همرزم شهید حججی به دست آشوبگران

وی از معرفی خدمات رایگان به زائرین راهیان نور غرب و شمال غرب در بیمارستان‌های کردستان اطلاع داد و گفت: با استناد به ظرفیت و هم کاری اداره اورژاس بیمارستانی، هماهنگی و آمادگی با بیمارستان‌های اوژانسی صورت گرفته تا بیماران راهیان نور بدون فوت وقت و بدون هزینه مداوا شوند. با این وجود باید در اینجا این خبر خوب را به شما بگوییم که تا اینجای کار هیچ موردی از بیماری زائرین راهیان نور در سطح استان کردستان وجود نداشته است.

اسماعیلی خاطر نشان کرد: با استناد به تقسیمات صورت گرفته، در یادمان بوالحسن اورژانس مستقر داریم با اینحال در دیگر یادمان‌ها به روش استقرار جاده‌ای، پایگاه‌هایی را مستقر کرده‌ایم و هر جایی ستاد راهیان نور درخواستی داشته است ما تکمیل خدمات رسانی خواهیم بود.

مسئول اورژانس استان کردستان پیرامون ایجاد درمانگاه‌های ثابت گفت: برنامه اورژانس‌های روستایی یک برنامه کشوری است که ما با توصیه به اورژانس کشور درخواست کردیم تا اولین برنامه اورژانس روستایی را در منطقه کردستان برای یادمان راهیان نور بوالحسن ایجاد کنیم که به محض اخذ مجوز ضروری، این کار را انجام خواهیم داد. به علاوه از طرف دیگر غیر از این فعالیت‌ها، تکمیل احداث درمانگاه ثابت در منطقه بوالحسن هستیم.

وی ادامه داد: سال قبلی بودجه‌ای را برای یادمان بوالحسن قرار دادیم و یک مرکز درمانی نیمه ثابت در این محل ایجاد کردیم. اورژانس هوایی را نیز در شهر سنندج ایجاد کردیم که در اولین اقدام نقاط مختلف را برای انجام پرواز آزمایشی انتخاب کردیم و اولین نقطه آزمایشی یادمان شهدای بوالحسن بود.

اسماعیلی در انتهای گفت: راهیان نور یک کار معنوی است که همه باید در خدمت رسانی به زائرین آن سهیم باشند و از همدیگر سبقت بگیرند. این حرکت فرهنگی یک کار اداری نیست حتی یک وظیفه است و از طرف همکارانم قول می‌دهم تکمیل هرگونه خدمت رسانی به زائرین راهیان نور غرب و شمال غرب هستیم.

حتما بخوانید   نیروی زمینی ارتش نقشی بنیادی در دفاع مقدس داشت

انتهای پیغام/ ۱۲۱

امیدواریم نوشته “خدمات بیمارستانی به زائرین راهیان نور فوری و رایگان است” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : مرداد ۱۷, ۱۳۹۶
دسته بندی : حماسه و جهاد

دیدگاههای کاربران