داستانی از دشمنی‌های آمریکا با ملت ایران برای کودکان

در باب فرهنگ و هنر نوشته ای داریم با عنوان “داستانی از دشمنی‌های آمریکا با ملت ایران برای کودکان” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

جریان کودک و نوجوان (۶)؛

«به دیگران مرتبط نیست» اسم یکی از جریان‌هایی است پیرامون انرژی هسته‌ای، که امیرحسین فردی نویسنده کودک و نوجوان، سال‌ها پیش در مجله کیهان بچه‌ها به چاپ رسانده است.

به نوشته خبرنگار فرهنگ و هنر دفاع پرس، «تازه ترین مسافر یک اتوبوس ۲» اسم کتابی است از سری پنج جلدی «یادداشت‌های یک نویسنده» که به کوشش مریم فردی به وسیله انتشارات مدرسه به چاپ رسیده است. این کتاب گزیده‌ای از یادداشت‌های مرحوم امیرحسین فردی نویسنده کودک و نوجوات است که در بیش از ۳۰ سال سردبیری مجله هفتگی «کیهان بچه‌ها» به نگارش در آمده است.

سری «یادداشت‌های یک نویسنده»، که روایتگر جریان‌هایی آموزنده است با یک دیزاین جالب و تصویرسازی‌های مرتبط با موضوعات هر یادداشت دست‌تان را می‌گیرد و نرم و آهسته به جهان اسرارآمیز نوشتن می‌برد. با مطالعه آن، لحظه به لحظه شیرین نوشتن را درک می‌کنید و با دیدن باغی از واژه‌ها، جویباری ناب از خیال و فکر در وجودتان جاری می‌شود.

این کتاب در ۷۰ صفحه دربرگیرنده ۴۳ یادداشت از امیرحسین فردی است که در هر یادداشت تلاش شده تا موضوعات تربیتی به زبان ساده برای کودکان و نوجوانان بیان شود.

 

 

 

در یکی از یادداشت‌های این کتاب با عنوان «به دیگران مرتبط نیست» آمده است: 

 

«آن‌ها در خواب هم نمی‌دیدند که محققان ما قادر باشند به انرژی هسته‌ای دست بیابند. آمریکایی‌های متکبر و اروپایی‌های پر رو، فکر می‎‌کردند، ما ملت تنبلی هستیم که در بیشتر مواقع چشممان به دست آن‌هاست. به هر میزان دادند می‌خوریم، می‌پوشیم و استفاده می‌کنیم و به هر میزان هم که ندادند، باگردنی کج التماسشان می‌کنیم تا دلشان به حالمان بسوزد و با توهین و تحقیر به ما بدهند.

حتما بخوانید   مخاطب‌شناسی نادرست رسانه، یه سوی کمرنگ شدن روحیه ایثار و شهادت است

بدین جهت، وقتی شنیدند که محققان ایرانی، موفق شده‌اند به انرژی هسته‌ای دست بیابند، حنجره‌هایشان را جر دادند و داد و هوار در چهار گوشه عالم راه انداختند که ای داد و ای بیداد، جمهوری اسلامی ایران به انرژی هسته‌ای دست یافته و الان است که با ساختن بمب‌های اتمی نه تنها آدم‌ها، حتی حشرات، از نمونه سوسک‌های نازنین آمریکایی را که برتین موجودات کره زمین هستند، از بین ببرد. بشتابید که شرایط خراب است.

 

همه می‌دانند که آن حقه بازی‌های زورگو دروغ می‌گویند، خودشان و دوستانشان این انرژی را دارند و از آن استفاده می‌کنند، با اینحال وقتی پای جمهوری اسلامی ایران به میان می‌آید، می‌گویند: «نه، شما نباید داشته باشید! حق ندارید!»

 

معلوم است که پرت و پلا می‌گویند، هسته در گلویشان گیر کرده و به خفقان افتاده‌اند. به آن‌ها چه که محققان ما به انرژی هسته‌ای دست یافته‌اند و ما می‌خواهیم کشور پیشرفته و ثروتمندی باشیم؟ مگر آن‌ها وکیل وصی ما هستند و یا گمان می نمایند قادر اند به ملت ما زور بگویند و توهین بکنند؟

با این وجود که زور بی خود می‌زنند و فضولی می‌کنند، خوب است سرشان توی لاک خودشان باشد. ملت ما خودش می‌گیرد که چه بکند و چه نکند. به دیگران اصلاً مرتبط نیست.»

انتهای پیغام/ ۱۲۱

امیدواریم نوشته “داستانی از دشمنی‌های آمریکا با ملت ایران برای کودکان” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : مهر ۲۳, ۱۳۹۶
دسته بندی : فرهنگ و هنر

دیدگاههای کاربران