دانشنامه دفاع مقدس پلدختر تدوین می‌شود

در باب فرهنگ و هنر نوشته ای داریم با عنوان “دانشنامه دفاع مقدس پلدختر تدوین می‌شود” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته گروه دیگر رسانه های دفاع پرس، سرهنگ حجت الله ناصرپور عصر امروز در نشست شورای هماهنگی دفاع مقدس این شهرستان اظهار داشت: یادمان شهدای پلدختر پیشرفت خوبی داشته است که امیدواریم میراث فرهنگی به نوعی متولی یادمان شهدای پلدختر مطالبه جدی مردم را پیگیری کند.

وی با اشاره به اینکه شهردار پلدختر یادمان شهدای پلدختر را جز مبلمان شهری کند اضافه کرد: امیدواریم یادمان شهدای پلدختر مانند یادمان دیگر شهرها ساماندهی شود.

مدیرکل حفظ کارهای و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان عنوان کرد: شورای هماهنگی دفاع مقدس هر دو ماه یک‌بار به ریاست فرماندار در پلدختر تشکیل می‌شود که هفت کمیته دارد و هدف آن تدوین دانشنامه دفاع مقدس پلدختر است که نقش این شهرستان در دفاع مقدس تدوین و نوشته می‌شود.

وی گفت: بنیاد حفظ کارهای و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در جستجوی حفظ کارهای جنگ، جلوگیری از فراموش کردن و انحراف ارزش‌ها و انتقال آن‌ها است چون ورژن شفابخش عمر انقلاب اسلامی دفاع مقدس است که مانند کیمیایی معجزه‌گر امروز در سوریه و در مدافعان حرم هم جواب داده است و می‌تواند تضمین‌کننده انقلاب باشد.

ناصر پور بابیان اینکه به شهر پلدختر گذرگاه استراتژیک جنوب غرب می‌توان لقب داد تصریح کرد: شهر پلدختر در موقعیتی قرارگرفته که می‌تواند نقش گلوگاهی در کشور داشته باشد و اگر نگوییم پلدختر شهر هویزه ثانی است در حق آن جفا کردیم و این شهر بیشترین میزان بمباران در استان لرستان را دارد.

حتما بخوانید   ششمین همایش «10 روز با عکاسان ایران» افتتاح شد

سرهنگ محمد محمودوند فرمانده سپاه ناحیه پلدختر نیز در این نشست اظهار داشت: برای ساماندهی یادمان شهدای گمنام پلدختر باید مدیریت جهادی داشته باشیم، تنها سازمان میراث فرهنگی متولی تولید یادمان شهدای پلدختر نیست حتی همه ما متصدی برای تکمیل و ساماندهی یادمان شهدای گمنام هستیم که برای ساماندهی آن باید تعامل و هماهنگی داشته باشیم، باید سر وقت مدیران متولی رفت و ما نیز کمک می‌کنیم تا اواسط امسال این یادمان تکمیل شود.

وی اضافه کرد: در سرکشی‌هایی که به خانواده شهدا داشتیم عده ای خانواده‌های شهدا سه جوان تحصیل‌کرده بیکار در خانه‌دارند که نمی‌دانم چرا جذب نمی‌شوند، ما نمی‌گوییم جذب نکنید ابزار‌های دولتی ۱۰ نفر غیر ایثارگر جذب کنند و یک نفر ایثارگر هم در جذب‌هایشان داشته باشند و مدیران سر وقت خانواده‌های شهدا رفته و مشکلات آن‌ها را برطرف کنند چون شهدا به گردن ما حق‌ دارند.

منبع: تسنیم

امیدواریم نوشته “دانشنامه دفاع مقدس پلدختر تدوین می‌شود” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : اردیبهشت ۱۳, ۱۳۹۷
دسته بندی : فرهنگ و هنر

دیدگاههای کاربران