دریافت مدال شهادت با وساطت امام رضا (ع)

در باب حماسه و جهاد نوشته ای داریم با عنوان “دریافت مدال شهادت با وساطت امام رضا (ع)” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته خبرنگار حماسه و جهاد دفاع پرس، جمعی از عضو های جامعه قرآنی کشور به نیابت از فعالان، حافظان و قاریان قرآن کریم در سری دیدارهای خود با خانواده شهدای قرآنی در هفته جاری به دیدار خانواده شهید احمد امینی رفتند.

عباس علی فرزند ارشد خانواده امینی در ابتدای این دیدار مروری بر وصیت نامه شهید کرد و اظهار داشت: احمد ششمین فرزند پسر خانواده بود با اینحال به نسبت دیگر فرزندان خانواده، غمخوار پدر و مادرمان بود.

وی اضافه کرد: ما خانواده پر جمعیتی بودیم، احمد گاهی لگن را وسط حیاط میگذاشت و شروع به شستن رخت‌های چرک می‌کرد. رفتار و منش احمد دلیل شد تا بیش از دیگر فرزندان در خانه عزیز باشد.

برادر شهید خاطرنشان کرد: وقتی که احمد به خانه می‌آمد، دست پدر و مادر را می بوسید. احترام گذاشتن به والدین، ولایت پذیری، ایمان و … دلیل شد تا احمد لایق شهادت شود.

وی با اشاره به قاب تصویر قدیمی از همرزمان برادرش که بر روی دیوار نصب بود، گفت: این جمع با یکدیگر عهد می بندند که هر یک شهید شدند، باقی در جنت رضوان منتظر بماند. چهار نفر از حاضران در این تصویر به شهادت رسیدند.

دریافت مدال شهادت با واسطه گری امام رضا (ع)

علی اصغر امینی برادر دیگر این شهید بزرگوار پیشتر اظهار داشت: رفتار احمد منطبق با قرآن بود. منش وی به شکلی بود که گویی یک عارف است که لحظه فراوانی ست مراحل سیر و سلوک را گذرانده است.

حتما بخوانید   رمز موفقیت مردی که در پرواز ۱۳۰ـ C اوج گرفت

وی اضافه کرد: احمد لباس ساده می پوشید و اهل مادیات نبود. وقتی که بیانات امام راحل را گوش می‌داد، تمام توجه‌اش به امام (ره) بود.

برادر شهید خاطرنشان کرد: هر لحظه فرصت می‌کرد به مشهد مقدس می‌رفت. قبل از تازه ترین عملیاتش هم به حرم امام رضا (ع) رفت و شهادتش را از امام خواست.

وی ادامه داد: قبل از شهادتش مادرم را راضی به شهادتش کرد. یک روز به مادرم گفت گمان کن که من ۵۰ سال عمر کردم با این وجود در آخر می‌میرم با اینحال اگر شهید شوم  شما را در دنیا و آخرت سربلند می‌کنم.

دریافت مدال شهادت با واسطه گری امام رضا (ع)

امینی در خاطره ای از برادرش به روایت همرزمانش، گفت: همرزمش روایت کرد: روزی پایین حریق دشمن محاصره شده بودیم. دو نوجوان هم همراه ما بود. مجبور بودیم با دست زمین را بکنیم و در آن پنهان شویم. احمد وقتی نوجوانان را دید، پناهگاه خودش را به آنها سپرد‌.

علی سلطان محمدی دوست شهید احمد امینی روایت کرد: احمد از قبیل هم سن و سالانش وابستگی به چیزی نداشت. در آن وقت داشتن موتور جذابیت داشت با اینحال احمد به این گونه وسایل علاقه ای نشان نمی داد.

وی اضافه کرد: علاقه مخصوصی به احمد داشتم و می‌خواستم از رفتن به جبهه منصرفش کنم، به همین خاطر از ایشان خواستم به دوره های آموزشی برود، سپس عازم جبهه شود. گمان می کردم به خاطر سختی کار ایشان منصرف می‌شود با اینحال این موضوع رخ نداد و بالاخره احمد به چیزی که لیاقتش را داشت، رسید.

ذکر این نکته در اینجا حائز اهمیت است شهید احمد امینی در سال ۱۳۴۲ به دنیا آمد و ۲۰ بهار از عمرش نگذشته بود که در پنجوین به شهادت رسید.

حتما بخوانید   رسوایی آمریکایی‎ها در ماجرای «طبس»/ به اذن خدا تیرشان به سنگ خورد

انتهای پیغام/۱۳۱

امیدواریم نوشته “دریافت مدال شهادت با وساطت امام رضا (ع)” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : اردیبهشت ۲۰, ۱۳۹۷
دسته بندی : حماسه و جهاد

دیدگاههای کاربران