دشمن در پی تحریف اندیشه‌های امام (ره) است

در باب دفاع و امنیت نوشته ای داریم با عنوان “دشمن در پی تحریف اندیشه‌های امام (ره) است” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته گروه دفاعی ایمنی دفاع پرس، ارتش جمهوری اسلامی ایران به منظور بزرگداشت مناسبت‌های ۱۴ و ۱۵ خرداد، سالروز ارتحال ملکوتی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و قیام تاریخی مردم ایران علیه ظلم و ستم رژیم شاهنشاهی و تقارن این روز با لیالی قدر و شهادت مولای متقیان اعلامیه‌ای صادر کرد.

متن این اعلامیه به شرح ذیل است:

چهاردهم خرداد سالروز رحلت بزرگی مردی است که اراده و حاکمیت مردم را با تمام وجود باور داشت و با اتکا به همین اراده مقابل رژیم طاغوتی ایستاد و یگانه پیش نهاد‌اش قیام در راه خدا، برای خدا و نهراسیدن از قلت عدد جبهه حق بود؛ امامی که حاکمیت را از آن مردم می دانست و تاکید داشت: حکومت وقتی باقی می‌ماند که مردم ایشان را بخواهند؛ از این جهت تا وقتی که رابطه عمیق بین امام و امت و ملت و رهبری معظم انقلاب مستحکم است هیچ خللی در مسیر حرکت آرمانی و رو به جلوی انقلاب اسلامی و ملت بصیر، بیدار و ولایت مدار ایران وارد نخواهد شد.

در چهاردهم و پانزدهم خرداد و روزهای شهادت مولای متقیان حضرت امیرالمومنین(ع) قرابت و بهم‌آمیختگی معناداری مشهود است. در ۱۵ خرداد رهبری بزرگ با تاسی از سیره معصومین(ع) حکومتی بنا شده بر اصول و تعالیم الهی پی‌ریزی کرد و نهضتی عظیم در عصر تاریکی و سردی استبداد به حرکت درآورد تا ملتی بزرگ بر تارک تاریخ بدرخشد و احیاگر حکومت صالحان بر زمین باشد. پانزدهم خرداد سرآغاز نهضت اسلامی ملت بزرگ ایران به رهبری ابرمردی است که مسیر حرکت بشریت را در جاده جهالت و تیرگی تغییر داد و راه روشن سعادت را نمایان تولید.

قیام خونین ۱۵ خرداد، قبلی از حماسه آفرینی یک رستخیز فرهنگی بود. رستخیزی برخاسته از بلوغ شعور و ادراک مردمِ بیداری که دیگر جور و ظلم رژیم را تحمّل نمی کرد و نمی خواست در یوغ ظلم و ستم گرفتار باشد و غیر از افشای ماهیت ریاکارانه رژیم شاه برای مردم، بلوک قدرت‌های استکباری را به دلیل موضع‌گیری های منفی به اشتراک مردم بی اعتبار و شعار نه شرقی، نه غربی را پایه گذاری کرد.

امروز که در آستانه سالروز قیام خونین ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ قرار داریم بیننده این هستیم که انقلاب اسلامی با شکافتن مرزهای جغرافیایی به عمق دل‌های دیگر آزادی‌خواهان جهان نفوذ کرده و در حال به ثمر نشستن است و خون حماسه سازان قیام ۱۵ خرداد در رگ‌های عدالت‌ خواهان جهان به جریان افتاده و هر روز امید به خروشی فراگیر بر ضد مستکبران جهان را پر رنگ‌تر می‌کند.

گستردگی قلمرو اندیشه و جامعیت شخصیت حضرت امام (ره) باعث پیروزی نهضت و استقرار حکومتی الهی در سرزمین ارادتمندان به اهل بیت (ع) شد و امروز بیش از هر لحظه دیگر نیازمند بازخوانی و تبیین منظومه فکری امام (ره) برای پاسخگویی به مسائل پیش رو جهان بشریت و با اسم ملاک و معیاری روشن برای تداوم راه انقلاب هستیم.

ارتش جمهوری اسلامی ایران با تسلیت فرا رسیدن سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی(ره) و یوم الله ۱۵ خرداد که تلاقی معناداری با لیالی قدر و سالروز شهادت امیرالمؤمنین امام علی (علیه السلام) یافته است، مطرح می‌دارد، به توجه به این که در پنجاه و پنجمین سال بعد از شروع نهضت اسلامی مردم ایران، دشمنان بازهم در پی تحریف و از بین بردن اندیشه‌های نورانی بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران هستند، با اینحال بدون تردید ملت بزرگ ایران با عزم و اراده قوی و با تبعیت از خلف صالح امام (ره) حضرت امام خامنه ای عزیز(مدظله العالی) از انقلاب خود پاسداری و حراست خواهند کرد و فرزندان غیور ملت در ارتش جمهوری اسلامی ایران با روحیه پیشرو تکمیل جانفشانی و فداکاری در راه انقلاب هستند.

انتهای پیغام/

امیدواریم نوشته “دشمن در پی تحریف اندیشه‌های امام (ره) است” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

حتما بخوانید   شهید «حججی» برای همه ما حجت است
نویسنده : 
تاریخ انتشار : خرداد ۱۴, ۱۳۹۷
دسته بندی : دفاع و امنیت

دیدگاههای کاربران