«دفاع مقدس» باید به جامعه بین الملل معرفی شود

در باب دفاع و امنیت نوشته ای داریم با عنوان “«دفاع مقدس» باید به جامعه بین الملل معرفی شود” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

امیر سرتیپ «محمدحسن باقری» معاون آموزش و پژوهش ستاد کل نیروهای مسلح در گفت‌وگو با خبرنگار دفاعی ایمنی دفاع پرس اظهار داشت: «دفاع مقدس» گنجینه‌ای است که از هر زوایه‌ای به آن نگاه بیاندازیم، حرفی برای گفتن دارد.

وی اضافه کرد: در دفاع مقدس غیر از نقشی که نیروهای نظامی داشتند، مادران، پدران، همسران و مردم نیز در تربیت رزمندگان و خدمات رسانی از جبهه‌های جنگ نقش داشتند تا این هم کاری‌ها منجر به حماسه آفرینی شود. و غیر از این‌ها نهادهایی از قبیل دانشگاه‌ها و آموزش و پرورش نیز در دفاع مقدس نقش داشتند.

امیر باقری خاطرنشان کرد: بدین خاطر ضروری است تا با انجام پژوهش‌ها و بررسی ها علمی، نیازهای مخاطبین و جامعه پیرامون دفاع مقدس را شناسایی کنیم و تنها از نگاه خود به ترویج بعد یا ابعادی از دفاع مقدس نپردازیم. این کار باعث می‌شود تا مخاطبین متفاوتی را جذب کنیم.

معاون آموزش و پژوهش ستاد کل نیروهای مسلح با تاکید بر ضرورت نشر ارزش‌های دفاع مقدس در عرصه بین الملل گفت: برای بار نخست در تاریخ ایران، در جریان دفاع مقدس نگاه مدیریتی بنا شده بر اسلام وارد رفتار شد و موفقیت به چنگ آورد.

وی تصریح کرد: بسیاری از فرماندهان ما در دوران دفاع مقدس تحصیلات آکادمیک نظامی نداشتند و باید واکاوی شود که به چه نحو این فرماندهان با همراهی رزمندگان و مردم، موفق شدند.

معاون ستاد کل نیروهای مسلح با یادآوری فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه «دفاع مقدس گنجینه است»، گفت: این گنجینه انتهای ناپذیر است و باید هر لحظه و هر لحظه بیش از قبلی برای سود‌برداری از این گنجینه تلاش کنیم.

حتما بخوانید   بازی «مبارزه در خلیج عدن 2» معرفی شد

امیر باقری در انتهای گفت: نسلی که در دفاع مقدس حماسه آفرید و رشادت‌ها ایجاد کرد، سن‌هایشان بالا رفته است و فرصت اندک است و در آتی باید در جستجوی معدود مردم باقی مانده از دفاع مقدس بود؛ بدین خاطر ضروری است ابتدا خاطرات این رزمندگان ضبط و در فرصت خوب پیاده‌سازی، تدوین و پخش شود.

انتهای پیغام/ ۲۱۱

امیدواریم نوشته “«دفاع مقدس» باید به جامعه بین الملل معرفی شود” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : دی ۲۳, ۱۳۹۶
دسته بندی : دفاع و امنیت

دیدگاههای کاربران