دلخوری از یک مسوول را به دفاع مقدس تعمیم ندهیم

در باب حماسه و جهاد نوشته ای داریم با عنوان “دلخوری از یک مسوول را به دفاع مقدس تعمیم ندهیم” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته خبرنگار حماسه و جهاد دفاع پرس، گردهمایی سراسری دبیران کانون‌های گردشگری شهر تهران با حضور علی‌اصغر جعفری مدیر کل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و مهدی سیف مدیرکل ستاد گردشگری شهرداری تهران امروز (شنبه ۲۳ تیرماه) در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد.

جعفری در این نشست با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران امروز در اوج حضور و نفوذ خود در منطقه و جهان است، اظهار داشت: درست است که امروز با مساله‌هایی روبرو هستیم؛ با اینحال بازهم با اسم قطب موثر در عرصه قدرت جهانی قرار داریم و جمهوری اسلامی گام‌های بلندی در عرصه‌های مختلف برداشته است.

مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با تاکید بر اینکه در عرصه‌های مهم دنیا در مقام‌های در ابتدا قرار داریم، خاطرنشان کرد: دشمن ظرفیت‌ها و توفیقات ما را نمی‌پسندد و دوست ندارد که ایران بر روی پای خودش بایستد. بدین خاطر تلاش می‌کند تا اراده جوانان را تضعیف کند.

جعفری با اشاره به اینکه دشمن از هر ظرفیتی برای سلب اعتماد مردم به جمهوری اسلامی سود میبرد، تصریح کرد: ما در هشت سال دوران دفاع مقدس نشان دادیم که چه اراده‌ای در مردم ایران می باشد. در این دوران بعد از ۲۰۰ سال، جنگی رخ داد و ما حتی یک وجب از خاک کشورمان را از دست ندادیم؛ این در حالی بود که ۳۶ کشور از صدام خدمات رسانی می‌کردند. ملت ایران ۲۰۰ هزار شهید تقدیم کردند تا انقلاب اسلامی و اسم این کشور باقی بماند.

حتما بخوانید   پیکر مطهر شهید «علی جنگروی» شناسایی شد

وی عنوان کرد: ائمه ما برای اینکه اسلام باقی بماند، جان دادند و ملت ایران هم برای تحکیم اسلام فداکاری کردند. امروز جمهوری اسلامی در اوج اقتدار جهانی است به این خاطر دشمنان می‌خواهند با تردیدافکنی، این امر را کوچک جلوه دهند.

مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ادامه داد: هر بار که ایران در عرصه‌ای موفقیتی کسب می‌کند، خواب از سر دشمن می‌پرد. اگر ترامپ می‌دانست که از روش نظامی به نتیجه‌ای دلخواه خود می‌رسد، مطمئنا به ایران حمله می‌کرد، بدین جهت است که با جنگ نرم و تحریم به جلوگیری از ایران پرداخته‌اند.

راه‌اندازی پنج بخش موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در دهه فجر

جعفری با بیان اینکه موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس از نمونه مدرن‌ترین موزه‌های غرب‌آسیا و بزرگ‌ترین موزه جهان اسلام است، گفت: موزه‌ها تمدن، عظمت و اقتدار یک ملت را در یک جا جمع می‌کنند. فرهنگ و تمدن یک جامعه در موزه‌ها متمرکز شده است. بدین جهت این محل بهترین نقطه برای گردشگری به شمار می‌رود.

وی به علاوه از طرف دیگر به بازگشایی پنج بخش از موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تا دهه فجر سال‌جاری اشاره نمود و گفت: بخش‌های انقلاب اسلامی، نقش زنان در دفاع مقدس، کودک و نوجوان، تهران و مقاومت تا دهه فجر سال‌جاری معرفی خواهد شد.

جعفری اضافه کرد: هر کجا بانوان پیش گام شدند سلامت اجرایی، اداری و نظامات برقرار شده است. نقش زنان در دوران دفاع مقدس نیز بی‌بدیل است. بدین خاطر در قسمت نقش زنان در دفاع مقدس تصمیم گرفته ایم عظمت زنان ایرانی را نشان دهیم.

حتما بخوانید   مجاهدین ایجاد در پشت پرده ترور صیاد

موزه بهترین ظرفیت در جذب گردشگر است

مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تهران را زیباترین شهر برای گردشگری دانست و گفت: موزه بهترین ظرفیت برای جذب گردشگر است. بدین جهت جهت سهولت حضور گردشگران خارجی در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس شیفت شب را راه‌اندازی کردیم. مراکز رفاهی موزه نیز تا انتهای این ماه اجرا خواهد شد.

وی اضافه کرد: در تمام دنیا موزه‌های جنگ می باشد. ما نیز با معرفی موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس اوج عظمت یک ملت و تاریخ پرافتخار کشورمان را به نمایش می‌گذاریم.

نمی‌توانیم منکر تاریخ شویم

مهدی سیف مدیرکل ستاد گردشگری شهرداری تهران نیز در این مراسم به سخنرانی پرداخت و اظهار داشت: نمی‌دانم چگونه عده ای اظهار می‌کنند که دیگر گفتن از جهاد و شهادت و دوران هشت سال دفاع مقدس به سر آمده است، در‌حالی‌که صدای موشک، تخریب و شهادت برای هیچ کدام از ما غریبه نیست.

وی با بیان اینکه نمی‌توانم منکر تاریخ شویم، اضافه کرد: اگر یک مسوولی کارش را به خوبی انجام نمی‌دهد، نباید این دلخوری را به دوران دفاع مقدس تعمیم دهیم.

سیف خاطرنشان کرد: اگر معرفی موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را در عرصه گردشگری تقویت کنیم، به این معنی است که فرهنگ و مقاومت یک کشور را معرفی کرده‌ایم.

انتهای پیغام/ ۱۳۱

امیدواریم نوشته “دلخوری از یک مسوول را به دفاع مقدس تعمیم ندهیم” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : تیر ۲۳, ۱۳۹۷
دسته بندی : حماسه و جهاد

دیدگاههای کاربران