دلیل مشاهده اشیاء نورانی در عده ای از نقاط کشور +جزئیات

در باب دفاع و امنیت نوشته ای داریم با عنوان “دلیل مشاهده اشیاء نورانی در عده ای از نقاط کشور +جزئیات” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

امیر الهامی مطرح کرد؛

معاون عملیات قرارگاه پدافند هوایی گفت: دیده اشیاء نورانی در آسمان عده ای جاهای جنوبی کشور، حاصل سوزش بوستر موشک دومین ماهواره جاسوسی آمریکا بوده است که از فلوریدا پرتاب شده و وانگهی روسیه نیز برای جای‌گذاری کپسول در ماهواره پرتابی ماه قبل، پرتاب همزمانی داشته است.

به نوشته گروه دفاعی ایمنی دفاع پرس، امیر سرتیپ دوم «علیرضا الهامی» معاون عملیات قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص) با اشاره به دیده وسایل نورانی در عده ای از نقاط کشور اظهار داشت: دیده وسایل نورانی امشب در آسمان عده ای جاهای جنوبی کشور، حاصل سوزش بوستر موشک دومین ماهواره جاسوسی آمریکا با اسم NROL_52 بوده است که از فلوریدا پرتاب شده و وانگهی روسیه نیز برای جای‌گذاری کپسول در ماهواره پرتابی ماه قبل، پرتاب همزمانی را داشته است که خطوط پدافند هوایی از جنوب غرب تا هرمزگان، اهواز، شیراز و بندرعباس در ارتفاع خیلی بالا و سرعت فراصوت آن را کشف و در جنوب هرمزگان ناپدید شدند.

 

وی اضافه کرد:خط سیر حقیقی موشک‌های پرتاب شده از خارج مرزهای کشورمان بوده و به دلیل ارتفاع خیلی بالا به نظر آمده که از آسمان کشور عبور کرده است.

معاون عملیات پدافند هوایی تاکید کرد: اینگونه سوزش بوستری هیچ خطری نداشته و تا قبل از رسیدن به ارتفاع ۸۰ تا ۹۰ هزارپایی سوخته و از بین می‌روند.

امیر الهامی اضافه کرد: به علاوه از طرف دیگر چندین پرواز ترانزیت خارجی و مسافربری داخلی نیز پیرامون این مثال از شبکه یکپارچه پدافند هوایی کشور استعلام کردند که معلومات تخصصی برای ایمنی بیشتر به آن‌ها معرفی شد.

حتما بخوانید   امیر صباحی‌فرد از منطقه پدافند هوایی شمال شرق کشور بازدید کرد

ایشان در انتهای تاکید کرد: موشک روسی سایوز Soyuz 2-1A از پایگاه فضایی قزاقستان پرتاب شده و محموله تجهیزاتی Progress MS-07 را در روز دوشنبه ساعت ۱۵ به ایستگاه منتقل کرده است که سوزش بوستر آن با ماهواره‌بر آمریکایی همزمانی داشته است.

 

انتهای پیغام/ ۲۱۱

امیدواریم نوشته “دلیل مشاهده اشیاء نورانی در عده ای از نقاط کشور +جزئیات” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : مهر ۲۵, ۱۳۹۶
دسته بندی : دفاع و امنیت

دیدگاههای کاربران