دولت آمریکا به بهانه‌های واهی تلاش دارد ایران را از منافع برجام محروم کند

در باب دفاع و امنیت نوشته ای داریم با عنوان “دولت آمریکا به بهانه‌های واهی تلاش دارد ایران را از منافع برجام محروم کند” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته گروه دفاعی ایمنی دفاع پرس، امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع جمهوری اسلامی در حاشیه هفتمین کنفرانس ایمنی مسکو با وزیر دفاع صربستان دیدار کرد. ایشان در این دیدار با اظهار امیدواری درمقایسه با پیشرفت روابط دو کشور دوست ایران و صربستان، اراده رهبران سیاسی دو کشور را پیشرفت به هر میزان بیشتر تعاملات در عرصه‌های اقتصادی و سیاسی دانست و اظهار داشت: با اسم وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران، علاقه‌مندیم جنبه‌های نظامی و دفاعی را همراه با دیگر عرصه‌ها ارتقاء داده و به یک دورنمای روشنی از روابط دفاعی دست یابیم.

وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران حفظ تمامیت ارضی و مخالفت با تغییر مرزها براساس قانون های بین‌المللی را از سیاست‌های اصولی جمهوری اسلامی ایران دانست.

امیر سرتیپ حاتمی به فرصت‌های پیش آمده بعد از توافق برجام اشاره نمود و اضافه کرد: دولت آمریکا به بهانه‌های واهی و به دلیل عدم پایبندی به توافقنامه‌های بین‌المللی تلاش می‌کند کشورمان را از منافع این توافق منع کند.

وی با بیان اینکه ‌پیش بینی میکنیم جامعه جهانی و افکار عمومی‌ آمریکایی‌ها را به دلیل نقض عهد، تحت فشار قرار دهند، تصریح کرد: مطمئنا دوستان جمهوری اسلامی ایران در سطح جهان به این بدعهدی توجهی نخواهند کرد.

وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران موقعیت ژئوپلتیک و ژئواستراتژیک ایران و صربستان را در خدمات رسانی ایمنی منطقه غیرقابل انکار دانست و ادامه داد: هم کاری‌های دفاعی دو کشور خواهد موفق شد به ثبات و امنیت منطقه کمک شایانی داشته باشد.‌

حتما بخوانید   فرانسه ضروری است به جلوگیری از رژیم صهیونیستی پرداخت کند

وی با مطرح آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای پیشرفت روابط نظامی و دفاعی با کشور صربستان، اظهار امیدواری کرد در زمانی نه چندان دور بیننده امضاء توافقنامه‌ هم کاری‌های فنی، تخصصی و نظامی در بین دو کشور باشیم.

دولت آمریکا به بهانه‌های واهی تلاش دارد ایران را از منافع برجام محروم کند

وزیر دفاع صربستان نیز در این دیدار با اشاره به روابط خوب دو کشور ایران و صربستان در ادوار مختلف، سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران در راستای حفظ امنیت و ثبات منطقه را ارزشمند و قابل ستایش ارزیابی کرد.

آلکساندر وولین با مطرح آمادگی کشورش در جهت پیشرفت روابط دفاعی و نظامی با جمهوری اسلامی ایران‌ اظهار امیدواری کرد تعاملات وزرای دفاع دو کشور در زمانی نه چندان دور همپای روابط سیاسی افزایش و گسترش یابد.

انتهای پیغام/ ۱۳۱

امیدواریم نوشته “دولت آمریکا به بهانه‌های واهی تلاش دارد ایران را از منافع برجام محروم کند” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : فروردین ۱۶, ۱۳۹۷
دسته بندی : دفاع و امنیت

دیدگاههای کاربران