دولت به خدمات رسانی از نیروهای مسلح ادامه می‌دهد/ بزرگترین سرمایه ارتش اعتماد عمومی است

در باب دفاع و امنیت نوشته ای داریم با عنوان “دولت به خدمات رسانی از نیروهای مسلح ادامه می‌دهد/ بزرگترین سرمایه ارتش اعتماد عمومی است” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته گروه دفاعی ایمنی دفاع پرس، حجت الاسلام و المسلمین دکتر «حسن روحانی» روز شنبه و در دیدار فرماندهان ارشد ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: از دیدگاه امام، یکی از مهمترین مظاهر استقلال کشور، استقلال نظامی است و پیرامون همین مسئله در قانون بنیادی نیز حفظ نظام، استقلال کشور و تمامیت ارضی از ماموریت‌های اصلی ارتش مطرح شده است.

مدیرعامل شورای عالی امنیت ملی با اشاره به اینکه ارتش بعد از انقلاب اسلامی در هر دو بعد اسلامی و مردمی بودن بسیار موفق رفتار کرده است، ادامه داد: نیروهای مسلح باید فراجناحی باشند و امروز بزرگترین سرمایه ارتش، اعتماد عمومی و عدم وابستگی به جریان‌های سیاسی است.

روحانی با ذکر خاطراتی از رشادت و ایمان شهیدان ارتش در دوران دفاع مقدس از نمونه شهیدان فکوری، ستاری، صیاد شیرازی، بابایی، کشوری، شیرودی و به علاوه از طرف دیگر یاد مرحوم سرلشکر ظهیرنژاد، اضافه کرد: فداکاری و ایثار فرماندهان و پرسنل نیروهای هوایی، زمینی، دریایی و نیز هوانیروز و پدافند در دفاع مقدس که برای بار نخست در شکستن حصر آبادان جلوگر شد، فراموش شدنی نیست و ملت ایران قدردان صلابت، نجابت، سلامت و ایثار ارتش هستند.

مدیرکل جمهور با اشاره به اینکه ارتش در انقلاب، دفاع مقدس و تا اینجای کار سرافراز بوده و پیوسته مورد اعتماد امام راحل، رهبری و ملت بوده و هست، تاکید کرد: اقتدار عملیاتی نیروهای مسلح تحت تاثیر چابکی ساختار، انضباط درونی و روزآمدی ابزارهای است.

حتما بخوانید   اولین رزمایش مدیریت بحران در قرارگاه پدافند هوایی برگزار شد

روحانی خاطرنشان کرد: دولت و مردم به ارتش با اسم نیروهای مسلح مومن و فداکار اطمینان دارند و دولت بازهم به خدمات رسانی خود از نیروهای مسلح ادامه خواهد داد.

مدیرعامل شورای عالی امنیت ملی به علاوه از طرف دیگر با اشاره به وظایف نیروهای مسلح در قانون بنیادی، اضافه کرد: نیروهای مسلح باید در لحظه صلح و در هر عرصه‌ای که دولت ضروری بداند، همراه با دولت باشند و در پیشبرد برنامه‌های قوه مجریه برای اداره کشور کمک کنند.

در ابتدای این دیدار فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران، مدیرعامل سازمان عقیدتی سیاسی ارتش، معاون هماهنگ کننده ارتش، فرمانده نیروی زمینی، فرمانده نیروی هوایی، فرمانده نیروی دریایی، فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص) و مدیرکل سازمان حفاظت معلومات ارتش طی سخنانی ضمن تقدیر از خدمات رسانی‌های موثر دولت و مدیرکل جمهور، خبری از ماموریت‌ها و مهمترین اعمال و الزامات ارتش برای ارتقای عرصه‌های عملیاتی خود را تشریح کردند.

 

انتهای پیغام/ ۲۲۱

امیدواریم نوشته “دولت به خدمات رسانی از نیروهای مسلح ادامه می‌دهد/ بزرگترین سرمایه ارتش اعتماد عمومی است” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : آبان ۱۴, ۱۳۹۶
دسته بندی : دفاع و امنیت

دیدگاههای کاربران