راهیان نور باعث تقویت دفاع همه‌جانبه می‌شود

در باب دفاع و امنیت نوشته ای داریم با عنوان “راهیان نور باعث تقویت دفاع همه‌جانبه می‌شود” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

امیر سرلشکر «سید عبدالرحیم موسوی» فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار اعزامی دفاع پرس به راهیان نور اظهار داشت: مردم با سفر به سرزمین‌های نور حدودا احساس می‌کنند که در این سرزمین‌ها چه اتفاقاتی افتاده است و اگر روزگاری جوانان و رزمندگان برای دفاع از کشور به این جاهای نمی‌آمدند، چه می‌شد.

وی اضافه کرد: در کنفرانس راهیان نور نیروی دریایی ارتش غرفه‌ای به بخش‌های جدا شده کشورمان در طول چند قرن واپسین اختصاص داده شده است. در آن‌جا نمایش داده شده که فلان بخش کشور در طول چند روز از کشور جدا شد و فلان بخش طی یک روز و…، با اینحال مردم ایران اسلامی هشت سال در مقابل دشمن بعثی ایستادند و نگذاشتند یک وجب از خاک کشورمان جدا شود.

فرمانده کل ارتش عنوان کرد: دشمن وقتی که می‌بیند مردم به این سرزمین‌ها، ارزش‌ها و حماسه‌ها تعلق خاطر دارند و هر ساله جمعیت مردم زیادی و مخصوصا جوانان در راهیان نور کمپانی می‌کنند، می‌فهمد که مردم پای کار هستند و اگر بخواهد حرکتی کند و یا به فاصله‌های کشور حمله کند، باید بداند این مردم در صحنه هستند؛ بدین خاطر تامل می‌کند.

سرلشکر موسوی تصریح کرد: مرزنشین‌های ما معنی امنیت و تجاوز به فاصله‌ها را می‌دانند و بیشتر به مساله امنیت توجه دارند، با اینحال امکان دارد آن‌هایی که در قسمت‌های مرکزی کشور سکونت دارند، به خوبی متوجه ارزش این مسئله نشوند؛ لذا سفر به این جاهای یاری مینماید تا مردم دیگر بخش‌ها نیز با مسئله امنیت فاصله‌ها آشنا شوند.

حتما بخوانید   نقش مهم بسیج در شکست داعش/ هسته‌های مقاومت مسلحانه در کشورهای منطقه تشکیل شده است

ایشان در انتهای عنوان کرد: حضور مردم از تمامی جاهای کشور به جاهای مرزی کشور، باعث تقویت دفاع همه جانبه می‌شود.

انتهای پیغام/ ۲۱۱

امیدواریم نوشته “راهیان نور باعث تقویت دفاع همه‌جانبه می‌شود” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : فروردین ۷, ۱۳۹۷
دسته بندی : دفاع و امنیت

دیدگاههای کاربران