راهیان نور محور عضویابی برای نیروهای مسلح/ کمترین تلفات جاده‌ای در راهیان نور بوده است

در باب حماسه و جهاد نوشته ای داریم با عنوان “راهیان نور محور عضویابی برای نیروهای مسلح/ کمترین تلفات جاده‌ای در راهیان نور بوده است” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته خبرنگار حماسه و جهاد دفاع پرس، نشست تخصصی فرماندهان مرزبانی و دریابانی استان‌های میزبان راهیان نور صبح امروز (ششم دی ماه ۱۳۹۶) با حضور سردار «نادر ادیبی» دبیر ستاد راهیان نور کشور و سردار «قاسم رضایی» فرمانده مرزبانی ناجا برگزار شد.

سردار ادیبی در ابتدای این نشست با بیان اینکه نیروی انتظامی با اسم محور ایجاد امنیت در کشور تلاش‌های فراوانی داشته است، اظهار داشت: دفاع مقدس در نیروی انتظامی هیچ‌گاه به انتهای نرسیده است و این جهاد بازهم ادامه دارد و شهدایی که این نیرو تقدیم امنیت کشور می‌کند بیانگر این حقیقت است.

وی گفت: سالانه چندین میلیون نفر از مردم در راهیان نور حضور پیدا می‌کنند تا متوجه رشادت‌های سربازان این کشور باشند. امنیت فاصله‌های ما که یک رخنه کوچک هم در طول سال‌های قبلی برای دشمنان نداشته تا قادر باشند خرابکاری کنند، به دلیل خدمت‌رسانی مرزبانی و نیرو‌های انتظامی است.

دبیر ستاد راهیان نور کشور با تاکید بر وجود روحیه مجاهدت در نیرو‌های مرزبانی کشور اضافه کرد: روحیه مجاهدت در مرزبانی و رزمندگان آن یگان مشهود است. همت والا و ایمان به خدا در نیرو‌های مرزبان می باشد تا در ارتفاعات شمال‌ غرب کشور نیز دست از مجاهدت بر ندارند. رزمندگان پرشورمان در مرزبانی مانند دوران دفاع مقدس در حال ماموریت هستند و وظیفه ما برای تبیین این خدمات بیشتر می‌شود.

سردار ادیبی تصریح کرد: راهیان نور با اسم یکی از ارکان مهم فرهنگ دفاع مقدس در حال انجام کار است و اقبال و حضور مردم نشان می‌دهد کشور و مردم نیازمند این مسئله هستند. حساسیت مردم به عرصه جهاد و شهادت بالا است چون سالانه شش میلیون زائر در جاهای عملیاتی حضور پیدا می‌کنند.

حتما بخوانید   ارتش همراه با سپاه و بسیج خدمتگذاران زوار راهیان نور هستند

وی اضافه کرد: ۱۰ قرارگاه اجرایی موضوعات اجرای ستاد مرکزی راهیان نور را بر عهده دارند. به علاوه از طرف دیگر ۱۲ کارگروه تخصصی امورات هماهنگی را برای بهره برداری از ظرفیت‌های ابزار‌های دولتی دنبال می‌کنند. راهیان نور با استناد به گستره مکانی و وقتی که از یک استان به هفت استان گسترش یافته قدری از وظایف خود را انجام داده است. امیدواریم در دورنمای برنامه ششم پیشرفت تعداد بیشتری از مردم را در اردو‌های راهیان نور میزبانی کنیم.

دبیر ستاد راهیان نور کشور ادامه داد: انتظار رهبر انقلاب این است که راهیان نور در طول سال جاری باشد. این انتظار یک انتظار خوبی است چراکه ضروری است ترسیم خوبی از وقایع دفاع مقدس را در جاهای مختلف داشته باشیم.

سردار ادیبی گفت: جاهای راهیان نور جنوب کشور با حضور مردم با اوج حضور زائرین همراه شد، با اینحال در جاهای غرب و شمال غرب چنین وضعیتی نبود، با اینحال باید در اینجا این خبر خوب را به شما بگوییم که با بهره برداری از زیرساختار‌های خوب گسترش کاروان‌ها را در این جاهای را بیننده بودیم که این استقبال را مرهون تلاش رزمندگان نیرو‌های مسلح و نیروی انتظامی می‌دانیم.

وی امنیت را از مهمترین موضوعات مورد استقبال در راهیان نور عنوان کرد و گفت: امنیت و ایمنی کاروان‌های راهیان نور از مهمترین موضوعات مورد استقبال ستاد راهیان نور کشور است. در طول سال‌های قبلی اردو‌های راهیان نور با کمترین تلفات جاده‌ای روبرو بوده است. مسئله کنترل و ملاحضات کاروان‌ها برای امنیت کافی زیارت بی دغدغه را برای کاروان‌ها ایجاد کرده‌ایم.

حتما بخوانید   تمبر شهدای تفحص ناجا معرفی شد

دبیر ستاد راهیان نور کشور اظهار داشت: در جاهای عملیاتی مفاهیم بسیار فراوانی با مردم مرور می‌شود. از روایت دفاع مقدس استفاده می‌شود تا مردم بدانند دشمن چه برنامه‌هایی را علیه کشور داشته است. دشمن شناسی محور اصلی رابطه با مردم در جاهای عملیاتی است. شناخت شهدا و مجاهدات نیرو‌های مسلح در طول دفاع مقدس که زحمات فراوانی کشیده‌اند نیز در جاهای عملیاتی در چهره مرزبانان قابل دیدن است که تببین می‌شود.

سردار ادیبی عنوان کرد: حضور مرزبانی در جاهای عملیاتی می‌تواند جوانان را مشتاقانه تکمیل خدمت در این یگانه‌ها کند. راهیان نور می‌تواند یکی از محور‌های عضویابی برای نیرو‌های مسلح باشد و ما این آمادگی را داریم تا بهترین جوانان مومن و معتقد را در این مسیر مجاهدت در راه خدا در دست نیرو‌های مسلح قرار دهیم.

وی خاطرنشان کرد: ستاد مرکزی راهیان نور کشور این آمادگی را دارد تا مرزبانی و نیروی انتظامی قادر باشند با معرفی عملکرد خود در مسیر کاروان‌ها، زائرین را با مجاهدات ناجا آشنا کنند.

انتهای پیغام/ ۱۲۱

امیدواریم نوشته “راهیان نور محور عضویابی برای نیروهای مسلح/ کمترین تلفات جاده‌ای در راهیان نور بوده است” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : دی ۶, ۱۳۹۶
دسته بندی : حماسه و جهاد

دیدگاههای کاربران