رزمندگان انتقام خون حجاج را از صدام دریافت کردند

در باب حماسه و جهاد نوشته ای داریم با عنوان “رزمندگان انتقام خون حجاج را از صدام دریافت کردند” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

گروه حماسه و جهاد دفاع پرس: به فاصله کمتر از یک هفته بعد از جنایت هولناک آل‌­سعود پیرامون کشتار حجاج که آوای برائت از مشرکین را سرداده بودند و گرفتار ضرب و شتم زادگان ابوسفیان­‌ها شدند، فرزندان همین موحدان راستین که از ایران اسلامی پیغام مظلومین تمامی جهان را به نشست عظیم حج منتقل کرده بودند، در جبهه­‌های حق علیه کفر حرکتی نو شروع کردند. در جواب به شرارت­های توطئه‌­گران و طراحان فتنه در حج که از جانب آمریکای جنایت پیشه دیزاین شده و با دست ناپاک دربار آل‌­سعود اجرا شد، رزمندگان در ساعت ۲ بامداد روز چهارشنبه ۱۴ مرداد ۶۶ عملیات نصر ۷ را با رمز مبارک «یا زهرا سلام الله علیها» در غرب کشور شروع کردند که منجر به آزادسازی چندین ارتفاع مهم در منطقه سردشت شد.

رزمندگان در این عملیات ضربه‌های عظیمی را بر پیکر دشمن بعثی وارد کردند.

رزمندگان در ساعات ابتدایی عملیات با عبور از میادین مین، تله‌­های انفجاری، سیم­‌های خاردار و پشت سرگذاشتن ارتفاعات صعب العبور منطقه با قوای دشمن درگیر شدند. ارتفاعات مهم منطقه از نمونه ارتفاع  ۲۱۸۵ و ۲۳۰۴ از سلسله بلندی‌های «بلفت» در منطقه عملیاتی سردشت، ارتفاعات استراتژیک ۲۱۳۰ و  ۲۳۷۹ از ارتفاعات اصلی «دوپازا» در منطقه را آزاد کردند و بر فراز آن‌ها استقرار کامل یافتند. این ۲ ارتفاع از محور‌های تردد ضد انقلاب به شمار می­رفت که از آن عبور و مرور به خاک اسلامی و نیز جاسوسی برای صدام استفاده می­‌کردند.

حتما بخوانید   تبادل 97 هزار و 472 اسیر جنگی دوران دفاع مقدس

در مرحله اول این عملیات ۲ گردان از تیپ ۱۸ و ۲ گردان از تیپ ۸۱ لشکر ۲۴ عراق به میزان صد درصد منهدم شد و بیش از ۲ هزار نفر از قوای بعثی کشته و زخمی شدند.

در این بخش از عملیات بیش از ۵۰ ابزار از انواع خودرو و ۱۰ ابزار تانک و نفربر دشمن بعثی منهدم شدند.

بعد از موفقیت کامل در مرحله اول این عملیات پیروزمند، رزمندگان مرحله دوم آن را با فاصله کمتر از ۲۰ ساعت بعد از مرحله اول با توکل به عنایات الهی در ساعت هشت شب همان روز در منطقه «قلعه دیزه» عراق شروع کرده و ضمن کسب پیروزی‌­های چشمگیر دیگر، ضربات و ضایعات سنگینی به دشمن متجاوز وارد کردند.

رزمندگان در جستجوی یک درگیری سنگین با عبور از انواع معضلات ایذائی، میادین مین و پشت سرگذاشتن ارتفاعات صعب العبور منطقه موفق شدند ارتفاعات ۲۱۴۴ و ۲۱۳۰ از سلسله ارتفاعات «کانی بوغ» در عمق خاک عراق را آزاد کرده و به علاوه از طرف دیگر جاده آسفالته «سردشت» به «قلعه دیزه» را نیز به تصرف خود درآورند.

در این عملیات پاسگاه مرزی  «بلفت» نیز آزاد شد و به کنترل کامل نیرو‌های ما سود. این قسمت کار از عملیات جهت تامین کامل ارتفاعات «دوپازا» و نیز تکمیل اهداف از قبل تعیین شده عملیات انجام گرفت و طی آن تیپ­های ۱۸ و ۸۱ لشکر ۲۴ عراق که ۲ گردان هر یک از آن‌ها در اولین مرحله منهدم شده بود به طرز کامل و به علاوه از طرف دیگر ۲ گردان از «دفاع الوطنی» تابع تیپ ۲۹ از لشکر ۲۴ عراق به میزان صد در صد منهدم شد.

حتما بخوانید   شهید استاد مرتضی من را با اسم نویسنده کتابش برگزید

در جریان درگیری این قسمت کار از عملیات ۲ هزار تن دیگر از قوای دشمن به هلاکت رسید و یا زخمی شدند که از این حیث شمار تلفات دشمن در ۲ مرحله به بیش از چهار هزار نفر رسید. به علاوه از طرف دیگر با اسیر شدن شمار کثیری از قوای رژیم صدامی به وسیله رزمندگان، تعداد اسرای تخلیه شده به پشت جبهه به فاصله ۲۵۵ تن رسید.

غیر از آن ۱۰ ابزار تانک و نفربر و ۵۵ ابزار خودروی نظامی دشمن درمانده منهدم و تعداد کثیری از سلاح­‌های مختلف سنگین و نیمه سنگین سالم به غنیمت رزمندگان سود.

در دنباله مرحله دوم عملیات نصر ۷  در تاریخ ۱۷ مرداد، ضمن یک درگیری سنگین با قوای دشمن ارتفاع ۱۸۷۳ در امتداد  «دوپازا» به تصرف رزمندگان در آمد و بیش از ۳۵۰ تن دیگر از قوای دشمن کشته و مجروح شد.

در این بخش از مرحله دوم عملیات نیز مقادیر فراوانی از ابزارهای و ادوات دشمن بهمراه چندین انبار مهمات و خودروی نظامی و انواع ابزار­های مخابراتی منهدم شد.

بعد از شکست مفتضحانه که دشمن از مواضع خود به عقب رانده شده و ارتفاعات استراتژیکی را از دست داده بود به خیال واهی برای بازپس گرفتن ارتفاعات، چند بار با تجمیع باقیمانده نیرو‌های خود اقدام به پاتک­‌های مذبوحانه‌ای کرد که در هر بار با قبول تلفات و ضایعات بیشتری به عقب رانده شد.

در جریان این پاتک‌­ها سه گردان از تیپ ۹۷ پیاده، یک گردان کماندوئی از لشکر  ۲۴ و ۲ گردان از نیرو‌های دفاع ملی ارتش بعث به میزان صددرصد منهدم شدند و کلیه نفرات آن کشته، زخمی و یا به اسارت در آمدند. در جریان دفع این پاتک به علاوه از طرف دیگر مقادیر متنابهی خمپاره­‌انداز، تیربار، آرپی‌­جی و سلاح­‌های سبک نیرو‌های بعثی منهدم و یا سالم به غنیمت رزمندگان سود.

حتما بخوانید   امروزه خدمات رسانی از شهدا دغدغه‌ی عده ای از مدیران نیست

انتهای پیغام/ ۱۳۱

امیدواریم نوشته “رزمندگان انتقام خون حجاج را از صدام دریافت کردند” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : مرداد ۱۴, ۱۳۹۷
دسته بندی : حماسه و جهاد

دیدگاههای کاربران