رزمندگان باید پاسدار دستاوردهای انقلاب اسلامی باشند

در باب حماسه و جهاد نوشته ای داریم با عنوان “رزمندگان باید پاسدار دستاوردهای انقلاب اسلامی باشند” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

گروه حماسه و جهاد دفاع پرس: شهید «احمد بابایی» ۱۵ خرداد ۱۳۳۴ در رامند متولد شد. وی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، ابتدا به کمیته‌های انقلاب اسلامی اضافه شد و بعد از آن به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سود. قبل از تاسیس تیپ ۲۷ محمد رسول الله (ص)، با اسم یکی از پاسداران پادگان با این وجود عصر (عج) در جبهه‌های غرب کشور حضور داشت. احمد بابایی در عملیات‌های بازی دراز و سوسنگرد کمپانی کرد و بعد از آن به وسیله حاج احمد متوسلیان به فرماندهی گردان صاحب اشتر نخعی منصوب گردید.

احمد بابایی در عملیات فتح المبین نیز نقش به سزایی داشت؛ مدت کوتاهی بعد از آن در۲۰ اردیبهشت، سال ۱۳۶۱ طی عملیات الی بیت المقدس به درجه شهادت نائل آمد.

 

 

 

در دوران جنگ تحمیلی گفتگو‌ای از جانب رسانه با شهید «احمد بابایی» صورت گرفت که پیشتر می‌خوانید:

 

برادر مجروح دیگری که در جبهه‌ی بازی‌دراز مبارزه می‌کرده است که پیرامون چگونگی مجروح شدن خود شرح داد:

 

ج- بسم الله الرحمن الرحیم، من پاسدار احمد بابایی هستم. قبل از این‌که به غرب بروم در جبهه‌های جنوب آبادان و سوسنگرد بودم. در سوسنگرد بوسیله‌ی گلوله زخمی شدم (که هم اینک نیز تیر در پایم هست) بعد از بهبودی سطحی به غرب اعزام شدم. در عملیات تسخیر ارتفاعات بازی داراز که در دست نیروهای رژیم بعث بود و به وسیله آن تمام منطقه‌ی سرپل ذهاب را پایین نظر داشتند، در تاریخ دوم فروردین شروع شد و با کمک و همیاری کلیه‌ی برادران ارتشی، پاسدار و هوانیروز و با لطف خدا پیش می‌رفتیم و قله‌ها را یکی بعد از دیگری تسخیر می‌کردیم. من تا روز پنجم عملیات یعنی هفتم فروردین سالم بودم و صبح آن روز بعد از تسخیر قله ۱۱۵۰ در حال پاکسازی بودیم، که من از ناحیه‌ی شکم تیر خوردم بطوری که گلوله از کمرم بیرون آمد. با اینحال امیدوارم به هر میزان زودتر خوب شوم و به جبهه برگردم. باشد که دین خودم را به مردم مسلمان کشورم و به انقلاب اسلامی ادا کرده باشم.

حتما بخوانید   اجرا همایش سراسری یک روزه تاریخ شفاهی در تهران

 

س: نظر شما در خصوص روز پر ارج پاسدار چیست؟

 

ج- همان‌طور که می‌دانیم پاسداران باید پاسدار دستاوردها انقلاب اسلامی باشند. پیشرو که بعد از قرن‌ها اسارت و زجر و محرومیت امت اسلامی با دادن بیش از هفتاد هزار شهید و هزاران معلول به ‌ثمر رسیده و آرمان این انقلاب عرصه‌سازی انقلاب حضرت مهدی (عج) می‌باشد.

از این جهت پاسداران که لباس مقدس پاسداری از انقلاب اسلامی را به تن کرده‌اند و بعد از انقلاب در تمام صحنه‌ها چه عقیدتی و نظامی و سیاسی حضور خود را به اثبات رسانیده‌اند، در روز پاسدار با رژه‌ی سراسری خود با خدای خود تجدید پیمان می‌نمایند. که وظیفه‌ی پاسداریشان را به نحو احسن انجام دهند و به امت مسلمان و پیشرو اطمینان می‌دهند که با ایمان به خدا و الهام از قرآن و پیروی از فرامین امام امت خمینی کبیر بازهم تکمیل‌ی جانبازی در راه اهداف انقلاب اسلامی ایران خواهند بود. هرگز در مقابل هیچ قدرتی از پای نخواهند نشست و تا نابودی استکبار جهانی به سرکردگی آمریکای جهان‌خوار به مبارزه ادامه خواهند داد؛ و باز مطرح می‌دارند که تنها مطیع و امین ولایت فقیه می‌باشند. چون خداوند بزرگ فرموده از خدا و رسول خدا و با این وجود امر خود اطاعت کنید و این‌لحظه صاحب امر امت اسلامی، نایب به حق امام لحظه خمینی کبیر می‌باشد. و تنها اوست که تبلور خواست‌ها و آرمان‌های تمامی مستضعفین جهان می‌باشد.

// 3شنبه 6 تیر پخش شود// رزمندگان باید پاسدار دستاوردهای انقلاب اسلامی باشند 

 

در فرازی از وصیت نامه شهید احمدبابایی آمده است:

 

خدایا، این بندة ضعیف و ذلیل و گناهکار تو می‌خواهد که ایشان را ببخشی و بیامرزی و قلم عفو بر اعمال ایشان بکشی.

حتما بخوانید   خرمشهر، شهر دلاور مردان جاوید

خدایا به من توفیق بده که به عهد خود که با تو بسته‌ام و هر بار با تکرار گناهان به آن رفتار نکرده‌ام، این دفعه وفا نمایم.

خدایا قَسَمت می‌دهم بر محمد و آل محمد(ص) قبل از این‌که مرا از این دنیا ببری، تمامی گناهانم را ببخش و به من آنقدر توانایی بده تا تازه ترین نفسی که زنده هستم بندة مخلص تو باشم و در راه تو و برای تو حرکت نمایم.

خداوندا عاجزم و بیچاره، تنها امید به خاطر و کرم و فضل تو دارم.

خداوند تو را سپاس که در زمانی و عصری زنده هستم که بعد از عمری گناه و بیچارگی اکنون تحت لوای حکومت اسلامی زندگی می‌کنم و حال که دشمنان تو کمر به نابودی اسلام و مسلمین بسته‌اند در صف مجاهدان راه تو قرار دارم و از نعمت بزرگ کمپانی در جنگ حق علیه باطل و اسلام و کفر برخوردارم….

خدایا تو خود شاهدی که ایجادِ تو را در تمامی عالم به بند کشیده‌اند و با انواع حیله‌های شیطانی بر آنها به ناحق حاکم شده‌اند و اکنون که بندهای از بندگان تو و فرزندی از فرزندان پیامبر بزرگ تو برای برقراری حاکمیت قانون های تو با رهبری امت مسلمان ایران قیام نموده و چنین امتی را یکپارچه و یک صدا برای برافرازی پرچم لااله الا الله به حرکت درآورده، گرگان و کفتاران تاریخ به این انقلاب و امت اسلامی حمله‌ور شده‌اند، پس به رزمندگان ما توانایی و قدرت رویارویی با حملات این درندگان تاریخ عطا فرما تا با پیروزی به لشگریان کفر صدامی باب فتح قدس را بگشایند و ضربة نهایی را بر پیکر جباران و ستمگران فرود آورند. چونکه تمام مستضعفان و در بندان به اسارت کشیده شدگان چشم امید به این انقلاب دوخته‌اند.

حتما بخوانید   ایران امنیت و اقتدار خود را مدیون آزادگان، شهدا و مدافعان حرم است

خدایا از تو می‌خواهم اگر در راه تو و به دست دشمنان تو کشته شدم، مرا با اسم شهید در راهت بپذیری؛ چونکه که گناهانم زیاد است و طاعاتم اندک.

انتهای پیغام/ ۱۱۱

امیدواریم نوشته “رزمندگان باید پاسدار دستاوردهای انقلاب اسلامی باشند” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : تیر ۶, ۱۳۹۶
دسته بندی : حماسه و جهاد

دیدگاههای کاربران